MINI Countryman bir Crossover olarak MINI’nin klasik konseptiyle modern bir SAV (Spor Aktivite Aracı) arasındaki boşluğu dolduruyor. Yoğun şehir trafiğinde MINI Countryman, MINI ile özdeşleşmiş o benzersiz sürüş tarzını sunmak ve daha fazla hacim ve esneklik ihtiyacı olanları memnun etmek için tasarlanmış.

MINI Countryman, MINI yelpazesindeki dört kapılı ve geniş açılan bir bagaj kapağına sahip ilk model. Countryman'de diğer MINI modellerinden farklı olarak yükseltilmiş sürüş pozisyonu dikkat çekiyor. Ekstra büyük camlar ve tavanın kendine özgü şekli de otomobilin içini olduğundan daha büyük hissetiriyor.

Firmanın iddiasına göre yerden yükselen ağırlık merkezine rağmen, Countryman, MINI’ye has o go-kart hissini de koruyor. Seçenek olarak sunulan MINI ALL4 dört tekerlekten çekiş, kaygan zeminlerde otomobil sürmek zorunda olanlar için ilave bir tercih olarak sunulmuş.

Countryman tasarım, kalite, yol tutuşu, verimlilik ve kişiselleştirme bakımından markanın bütün karakteristik özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Araç üç benzinli, iki de dizel motor seçeneğiyle piyasaya sürülecek. Motor yelpazesi 90 beygirlik MINI One D Countryman’den MINI Cooper S Countryman’deki 184 beygirlik motora kadar uzanıyor.
kaynak:ntvmsnbc.com

MINI Countryman - New York Auto Show tanıtımı
[DM]xcw68v_mini-countryman-new-york-auto-show_auto[/DM]

MINI Countryman reklamı
[DM]xeu8o7_mini-countryman-flow_auto[/DM]