Dinamizm, sportiflik ve Alman kalitesinin en iyi bileşenlerini marka bünyesinin değişilmez unsurları haline getiren Bavyeralı üretici BMW yine yapacağını yaptı. Concept CS adıyla Şanghay Otomobil Fuarı’nda tanıtılan konsept BMW’nin “sheer driving pleasure” yani saf sürüş zevki anlayışının da tam karşılığı. Tanıtılan bu özel konseptin Chris Bangle imzasını taşıması ve Bangle’ın konseptin hazırlık aşamasının her anında bizzat tasarım ekibinin başında bulunması BMW’nin bu özel üretimin üzerine ne kadar düştüğünün açık bir göstergesi. BMW Concept CS ’in, yeni otomobil tasarım anlayışının bir tanımı olarak niteleyen BMW tasarımcıları güçlü, lüks ve teknolojinin doruğunda, en yüksek materyal kalitesinde ve maksimum keyif verecek bir Premium otomobil hazırlamışlar.


BMW’nin platform kaynağı 7 Serisi’nin long versiyonu. Yani bu da 5.10 metrelik bir uzunluğa denk geliyor. 6 Serisi’nden 28 cm daha uzun olan Concept CS M5 efsanesinin de geleceği açısından önemli. Tabi bu genişliğin Mercedes’in önüne geçme haricinde bir önemli yönü daha var, iç mekanda kullanıcılarını her açıdan tatmin edecek kadar geniş bir alan bulunuyor. Dış tasarımındaki kalın çizgiler Concept CS ’in farkını kolaylıkla yansıtmaya yetiyor. Sportif bir siluete sahip olarak tasarlanmış Concept CS ’in 1.36 metrelik yüksekliği de tarzına uygun. BMW’nin geleneksel arkadan itişli aktarma sistemiyle donatılan konsept, BMW’nin başarılı çizgilerini de korumuş. Arka tasarımında 4 egzoz çıkışı, geniş tampon, led stoplar ön tasarımda geniş hava girişleri, sert bakış, kaslı kaput Concept CS’nin karakteristik özellikleri. Yandan bakıldığında 21inçlik çok kollu alaşım jantlar BMW’nin bayrak yarışında öne geçme planlarının bir parçası.
4 kapılı tasarımıyla birlikte sportif ruhunun yanısıra yolcuları için de bonkör bir lüks sunan konseptin iç mekanında yeni teknolojinin esintileri bulunuyor. CS logosunun bolca kullanıldığı iç mekanda krom ve alüminyum kaplamalar bulunuyor. 3 kollu sportif direksiyon ve yolcu bölümünü ayıran döşemeler deri ağırlıklı. Ön kumanda tuşları, gösterge paneli ve rengi konseptin fark yaratan noktaları. Konseptin motoruyla ilgili şu ana kadar kesin bir bilgi verilmese de 6 Serisi’nde kullanılan 5.0 litrelik V8 motor veya 3.0 litrelik V6 motorun kullanılması olası gözüküyor.