Makyaj operasyonuna tabi tutulan Volkswagen Eos, Los Angeles Motor Show öncesinde yeni yüzünü gösterdi

Schirocco modeli ile başlayan yeni tasarım anlayışı ile teker teker bütün modellere adapte edilen yeni yüz, VW'ninspormodeli olan Eos'a da uygulandı.

Yeni Eos, farlara adapte edilen gündüz LED lambaları, kurumsal hale gelen ön ızgarası, yeni bir tasarıma sahip olan tampon, tasarım boyunca kendini belli eden yatay çizgiler ve stop lambaları ile daha çekici bir görünüşe kavuşmuş.

Eski modelde olduğu gibi yine beş parçalı katlanır metal tavana sahip olan Eos'un tavanı 25 saniyede açılıp kapanabiliyor. Tavan kapalıyken 380 litre olan bagaj hacmi ise tavan açıkken 205 litreye düşüyor.

Otomobilin iç bölümü de makyaj operasyonundan nasibini almış. Yeni çok fonksiyonlu deri direksiyon, 8 hoparlörlü radyo CD çalar, spor koltuklar standart donanımda sunulan Eos, anahtarsız çalışma sistemi gibi donanımlar sayesinde de daha fazla konfor vaat ediyor.

Yeni Eos'un kaputunun altında grubun diğer modellerinden tanıdığımız benzinli ve dizel motorlar karşımıza çıkıyor. 122 HP'lik 1,4 ve 210 HP'lik 2,0 litre TSI, 140 HP 2,0 TDI motorlara sahip olacak Eos, otomatik start/stop sistemi sayesinde biraz daha çevreci ve şehir içinde daha ekonomik olmuş.

Volkwagen firması yenilenen Eos'un fiyatını önümüzdeki aylarda açıklayacağını bildirdi. (populergazete.com)

[DM]x8uhrp_new-2009-volkwagen-eos-video-at-mar_auto[/DM]