Şimdiye kadarki en konforlu Passat.
Artık isteklerinizi yeniden tanımlayabilirsiniz - Passat yaşamınızı daha da çekici hale getiriyor. İddiası: Sonsuz sürüş keyfi için birinci sınıf konfor. Bu yüzden en ince ayrıntısına kadar yeniden tasarlandı. Sonuç olarak birçok yenilikle sınıfına yeni boyutlar getiren bir otomobil ortaya çıktı. Alışmakta zorluk çekmeyeceğiniz bu lüksün tadını çıkarın.

Çok rahat edeceksiniz.
Trendline ve Comfortline donanımlarında 6 yönlü elektrik ayarlanabilen bel destek ve sırtlık ayarları standart olarak sunulmaktadır. Buna ek olarak ileri geri ve yükseklik ayarı da son derece rahat ve pratik olarak yapılabilmektedir.

Fikir zenginliği.
Çok iyi düşünülmüş: Farklı yerlere konumlandırılmış değişik ebatlardaki çok yönlü eşya gözleri ile aksesuarlarınızı her zaman elinizin altında bulunacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Ön tarafta bulunan göze rahatlıkla 1.5 lt bir su şişesi koyabilirsiniz. Harita ceplerinin yanısıra kapı içinde bulunan göze de beklenmedik hava koşulları için şemsiyenizi saklayabilirsiniz.

Rahatınız için klimatronik.
Passat standart olarak elektronik klima sistemi "Climatronic" ile donatılmıştır. Çift bölgeli sıcaklık ayarı ile klima aracın sol ve sağ tarafında ayrı olarak ayarlanabilir. Ayrıca dolaylı çalışan bir moda sahiptir ve cereyan yapmadan çalışır. Dolayısıyla direkt üflemeyle sizi kesinlikle rahatsız etmez.

Sessizlik.
Passat sizi mükemmel akustik konforu ile şımartır. Aracın içi etkili bir şekilde izole edilmiş, karoseri ve yürüyen aksam stabilite, salınma tutumu ve akustik açısından ideal hale getirilmiştir. Sürüşten en üst düzeyde keyif almanız için rüzgar ve yerin bozuk olmasından kaynaklanan gürültüler minimum düzeye indirilmiştir.

Geniş hacim.
Passat'ın iç mekanı üstün bir yer imkanı sunar. Motorun çapraz montajı ile iç mekanda üst sınıf ölçülerine ulaşılmış ve her anlamda daha geniş ölçüler sağlanmıştır. 485 litrelik bagaj gacminin yanısıra Passat bir önceki Passat'a göre 6.2 cm artan uzunluğu ve 7.4 cm artan genişliği ile size daha fazla rahatlık sunmaktadır. Büyüyen boyutları iç hacime de oldukça olumlu olrak yansıyan Passat'ın ön koltuklarında sunduğu rahatlık ve konfor, arka koltuklarda da geniş diz mesafesi ile sağlanmaktadır. Böylece uzun yolculuklar bile sizi yoramayacak, hatta evinizin rahatlığını aracınızda da hissedebileceksiniz.

Genişleme potansiyeli.
Passat'ın bagaj kapağı alışverişten veya tatilden dönüşte mükemmel bir kolaylık sunar. Uzaktan kumandalı anahtara bastığınızda çantaları elinizden bırakmanıza gerek kalmadan kapak rahatlıkla açılır. Aynı rahatlığı aracınızın sürücü kısmındaki kontrol düğmelerinden de sağlayabilirsiniz.