Geniş, dinamik, sportif ve son derece şık

Sıra dışı tasarımı ve çok yönlü ihtiyaçlara cevap veren motor seçenekleri Jetta'yı özel bir otomobil yapıyor. Teknik yenilik ve dinamik sürüş konforu ile kendi sınıfında yeni standartlar yaratıyor. Modern çizgilerin estetik tasarımla içiçe geçtiği Jetta'da sizi şaşırtacak çok şey var...


Mükemmel ve etkileyici görünüm

Jetta her yönden çarpıcı görüntüsü ile sizi etkileyecek. Sportif silüetini, yeni Volkswagen yüzü ile dikkat çekici ön dizaynına, sportif krom radyatör panjuruna ve güçlü yan görünümüne borçludur. Gözlerin ilk bakışta algılayabileceği kadar stil sahibi bir tasarım. Her açıdan dikkat çekici.

Hayal edebileceğiniz kadar geniş

Jetta her anlamda oldukça genişledi, büyüdü. 4,55 m uzunluğu bir önceki kasaya göre tam 17,8 cm.'lik bir artışı ifade ediyor. Yüksekliği 1,3 cm kadar yükseltilen aracın ayrıca genişliği de 2 cm kadar arttı. Jetta 1,78 m genişliği ile her zamankinden daha geniş ve sınıfında yeni standartlar oluşturan bir konfor sunuyor. Tabii bu özellik 527 lt hacme sahip ve arka koltuk sırası katlandığında 1,90 m uzunluğundaki eşyaları dahi rahatlıkla alabilen bagaj bölmesi için de geçerli. Siz sadece düşleyin...

Heyecanlandıran çekicilik

Agresif bir görüntü sergileyen ön farlar ve sinyal lambaları sıra dışı estetiğe sahip bir stil sunuyor ve yolun en iyi şekilde aydınlatılmasını sağlıyor. Jetta'nın arkadan görünümü de hiç mütevazı değil. LED teknolojisindeki arka lambalar daha güçlü ve daha dinamik bir aydınlatmanın yanısıra, yenilikçi görünümü de güçlü biçimde vurguluyor.

Sportif karakter

Bir otomobil, sınırsız olanaklar. İşte Jetta'nın motor programı. 102 hp gücünde bir benzinli motor temel modeli oluşturuyor. 1,6 lt hacminde ve 115 hp gücündeki dinamik FSI motor gerçek sportif ruhunu gösteriyor ve en üst düzeyde kısa, kesin vites yollarına sahip ve oldukça iyi bir güç dağılımı sağlayan düz şanzıman yer alıyor. Ayrıca 2,0 lt. hacimli ve 140 hp dizel motor seçenegi tamamen gücü ve dinamizmi simgeliyor.

Dünyada bir ilk.. TSI

Volkswagen tarafından daha az yakıt tüketimi sağlamak ana amacı ile geliştirilmiş bir başka motor teknolojisi ise dünyanın çift şarjlı, direkt enjeksiyonlu ilk benzinli motoru olan TSI. Bu yeni teknoloji sayesinde güç ve torktan ödün verilmeden azaltılan sürtünme sayesinde yakıt tüketiminin önemli ölçüde azalması sağlanıyor. 140 hp. gücündeki TSI motor 1750 devirde 220 Nm. tork üretirken, 170 hp. seçeneğinin ürettiği güç 1750 devirde 240 Nm. Her iki motor seçeneğinde de maksimum tork değerinin geniş olması sayesinde dinamik sürüş için hızlanırken vites değiştirmeye gerek duyulmuyor olması sürüş keyfinin kesintisiz olarak yaşanmasını sağlıyor.
Yüksek performanslı dizel

Jetta'nın dizel motoru yüksek performansı ve yüksek çekiş gücü ile oldukça etkileyicidir. 1,9 lt 105 hp ve 2,0 lt 140 hp. gücündeki motor seçekleri Volkswagen'in dizel teknolojisindeki üstün TDI sistemini Jetta'ya taşıdığı seçenekler olarak sunulmaktadır.

[DM]x242rs_pimp-my-ride-vw-jetta_auto[/DM]