Uzatılmış kuyruk tasarımı, kendine özgü profili, kompakt ve atletik hatlarıyla dikkat çeken otomobil, gelişmiş teknolojiyi yansıtan iç mekanı ve sportif giyim tarzından esinlenerek geliştirilen yeni dönem döşeme stiliyle tüketiciye sunuluyor. anahtarınızı cebinizden çıkarmadan, herhangi bir düğmeye bile bakmadan otomobilin içine girmek harika bir duygu. Aynı şeyleri, genel olarak otomobil için de söyleyebiliriz.
Yeni Volvo V50 son derece güçlü bir ABS fren sistemine sahip. Arka tekerleklerde kullanılan elektronik fren gücü dağıtım sistemi ile desteklenen donanım aynı zamanda panik anında yapılan kontrolsüz frenlere karşı da EBA (Emergency Brake Assist); acil fren destek sistemi ile donatılmıştır.
Yeni V50’de ön tekerleklerde hava kanalcıklı fren diskleri kullanılmaktadır. Disklerin boyutları motorun gücüne göre ayarlanmıştır. (Seride kullanılan disklerin çapı 16.5 inçe kadar varmaktadır)
Akıllı Sürücü Bilgi Sistemi
Yeni Volvo V50 IDIS, yani; Akıllı Sürücü Bilgi Sistemi ile donatılmıştır.
IDIS, pazarda yeni bir teknoloji olarak kendini gösteriyor. Savaş uçaklarında kullanılan teknolojiden alınan temeller üzerinde geliştirilen IDIS, sürücünün dikkatini dağıtabilecek tüm dış şartlara rağmen seyiri güvenli tutabilme özelliğine sahip.
IDIS’in çalışma prensibi sürekli olarak sürücünün ve direksiyonun hareketlerini ve açılarını algılama üzerine kurulmuştur. Gaz pedalı, sinyaller, fren ve diğer standart fonksiyonlar sistem dahilinde sürekli olarak gözden geçirilir. Bu anlamda güvenli sürüş özellikleri dahilinde sürücünün fonksiyonlarını sürekli olarak gözlemler.