Merhaba

Honda CR-Z Mugen RR Concept Türkiye’de

Mugen Performans Paketli Dünyanın ilk 6 vitesli manuel hibrit otomobili
Honda CR-Z RR Concept Honda Mutluhan Bayii’nde tanıtıldı.Dünyanın ilk 6 vitesli manüel hibrit otomobili Honda CR-Z, Türkiye yollarındaki yerini aldıktan sonra aracın farklı bir versiyonu daha Türkiye’ye geldi. CR-Z’nin şimdi de Mugen performans tarafından geliştirilmiş CR-Z Mugen RR Concept modeli, Honda Mutluhan Bayii’nde meraklılarının karşısına çıktı.

CR-Z Mugen RR Concept’in tanıtımı, 7 Ekim 2011 günü Honda Mutluhan Plaza’da yapıldı. Honda ve Mugen işbirliğiyle ortaya çıkan otomobil, gelecek tasarımların yansıması olarak karşımıza çıkıyor. Üstün IMA sistemi, Mugen’in performans modifikasyonu ve yakıt tüketimiyle performansı dengeliyor ve sunduğu geniş devir bandı ile her türlü sürüş şartında kolay kullanım sağlıyor.

CR-Z Mugen RR Concept, Mugen tarafından geliştirilen karbon Fiber kaput, ön çamurluk ve kapı panelleri sayesinde 50 kg hafifletilmiş. Mugen performans süspansiyonları ile aracın süspansiyon ayarları güç-ağırlık dengesi ve fren performansı göz önünde bulundurularak ayarlanmış.

Dış görünümdeki spor karakteristiği dengelemek için ortadan çift egzoz çıkışı tercih edilmiş ve hem bu agresif görüntüyü desteklemek hem de aracın yol tutuş dinamiklerini arttırmak için 18 inçlik Mugen jantlar kullanılmış. Aracın kaputunun altındaki 1.5 lt.’lik Mugen Supercharger ile donatılan benzinli motor, elektrik motorunun da devreye girmesiyle 197 HP güç ve 245 Nm. tork değerlerine ulaşabiliyor. CR-Z Mugen RR Concept, 0’dan 100’e ise 6.6 saniyede ulaşabiliyor.Honda CR-Z Mugen RR Concept Türkiye