Yeni Honda Legend, optimum tork miktarını ön ve arka tekerlekler arasında dağıtmanın yanı sıra, arka tekerlekler arasında da paylaştıran mükemmel yol tutuş platformuna sahip dünyanın tek otomobili. VSA sistemiyle birlikte çalışan SH-AWD, torku her arka tekerleğe aktif olarak oranlıyor. Virajlarda mükemmel denge sağlayarak dört çeker yol tutuş sisteminden daha fazlasını sunuyor.

Dört Çeker Mükemmel Yol Tutuş Sistemi (SH-AWD)

SH-AWD, Honda'nın teknolojik yenilikler konusundaki ününü gösteren devrim niteliğindeki yeni bir sistem. VSA sistemiyle birlikte çalışan SH-AWD, torku her arka tekere aktif olarak oranlayarak her arka tekerleğin nötr, hassas şekilde direksiyonla kontrol ve virajlarda mükemmel denge sağlayarak dört çeker yol tutuş sisteminden daha fazlasını sunuyor. Sonuç, sınıfının lideri virajlardan dönüş hassasiyeti ve gelişmiş yol tutuşu.

SH-AWD viraj dönüş dengesine nasıl yardımcı oluyor?

Dış arka tekerleğin daha fazla hareket ettirilmesi ve bu nedenle iki ön tekerleğin ortalama hızından daha yüksek bir hızla dönmesi, aracın dönüş yeteneğinin artmasıyla sonuçlanıyor. Ön tekerleklerde gerçekleşen dönüş talebi azalıyor ve sonuç olarak eksik dönüş (aracın ön kısmının rotadan çıkması eğilimi) minimum seviyeye indiriliyor. Araç dengede ve kontrol edilebilir şekilde kalıyor.

Sürüş torkunun arabanın döndürülmesine yardımcı olması için kullanılması, Legend kontrollere daha iyi yanıt vermesini sağlıyor. Aynı zamanda Legend, dört çekerli sistemin tüm avantajlarına sahip.