Honda Civic Hatchback'in motoru yenilendiHonda'dan yapılan açıklamaya göre, yeni Civic Hatchback'in 100 beygir güç üreten yeni 1.4 litre i-VTEC motoru, yakıt tasarrufu, düşük emisyon değerleri ve yüksek performans seviyeleri sunuyor.

Yeni motor, iyileştirilen gürültü/titreşim/sertlik (NVH) performansı ile de sürüş konforunu artırırken, ''i-Shift'' adı verilen 6 ileri otomatikleştirilmiş manuel şanzıman ile donatılan motor, Avrupa Birliği normlarına göre gerçekleştirilen karma kullanımda 100 kilometrede 5,7 litre yakıt tüketim değerine sahip. Aracın şehir dışı kullanımlarında ise 100 kilometredeki yakıt tüketimi 5,1 litre olarak gerçekleşiyor.

Donanım seviyesi de artırılan yeni Honda Civic Hatchback'e eklenen arka park sensörü ve lastik hava basıncı göstergesi sürücüye daha güvenli sürüş imkanını sunarken, geliştirilen süspansiyon ve akustik yalıtım sistemi daha konforlu yolculuklar sağlıyor.

Yeni Honda Civic Hatchback'in merkez konsoluna eklenen USB ve Aux girişleri sayesinde MP3 çalar ve i-Pod bağlanabiliyor.

Bu arada, yeni Civic Hatcback'in kısa süre içinde Türkiye'de satışa sunulacağı bildirildi.

haberturk