Merhaba

Peugeot 508, D segmentinde markanın yeni imajını ortaya koyuyor.Peugeot 508, işlevsellik ve heyecanı markanın, yeni nesil teknolojileri e-HDi ve HYbrid4; pürüzsüz, statü kazandırıcı ve dinamik görünüşü; yüksek kalite hissi ve iç mekânda yaşam keyfi ile bilgi birikiminden gelen eşsiz sürüş deneyimi gibi temel üstünlükleriyle birleştiriyor.

Peugeot 508 modeli ile tarihsel olarak her zaman güçlü olduğu bir segment olan D segmentindeki varlığını ve hedeflerini güçlendirerek yeniden ortaya koyuyor. Peugeot, 508 ile son yıllarda büyük değişim göstererek, müşteri kesiminin beklentilerinin ağırlık merkezinde yer alan, geleceğe yönelik, modern bir ürün sunuyor. Kalite, yalınlık ve etkinlik, bu projenin doğuşuna ışık tutan, projenin tamamını etkileyen ve araca sahip olanların tüm duyularına hitap eden kilit sözcükler olarak anılıyor.

Markanın ilk olarak SR1 kavram modelinde gün ışığına çıkardığı stil kodlarının değişimini ortaya koyan şık, dengeli ve zamana meydan okuyan dış tasarımıyla ilgi çekiyor. Hem yolcuları, hem de sürücüsü için prestijli model, üst düzey kabin konforu garantileyen sıra dışı bir oturma alanı genişliği ve son derece cömert bir bagaj hacmi sunan, üst gam finisyon kalitesini yansıtan pürüzsüz ve teknolojik iç mekan beğeni topluyor. Ağırlık, aerodinamik ve elbette motor şanzıman gruplarının optimize edilmesi ile arttırılan çevresel etkinliği güven veriyor.

Mekanik yönünden bakıldığında 508, her biri kendi sınıfında performans, canlılık ve aynı zamanda yakıt tüketimi ve CO2 salımı konularında çok iyi konumlandırılmış motorlardan yararlanıyor. En son teknolojilere sahip bu gam özellikle yeni e-HDi (Sürüş keyfi ile kullanımda tasarrufu bir araya getiren yeni nesil Stop&Start) sistemine sahip olacak. Bu yelpazeye, ayrıca birkaç ay içinde, sadece 99 g/km’den başlayan CO2 salım değerleri (hatta elektrikli modda 0), 147 kW (200 bg) güç potansiyeli ile 4 çeker HYbrid4 teknolojisi de dahil olacak.

Yeni model, heyecan ile birlikte, özellikle konfor ve yol tutuşu arasında üst seviyede bir denge sunan yürüyen aksamı ile markaya özgü sürüş zevkini tam anlamıyla sunuyor.

Peugeot 508 iki farklı karoseri ile üretilecek: Sedan (4,79 m uzunlukta) ve SW (4,81 m). Bu kasa tipleri 2011 yılı başındaki ticarileştirilmeleri öncesinde ekim ayı başında Paris Otomobil Fuarı’nda ilk kez otomobil severlere tanıtılacak.

PSA Grubu’nun 3 no’lu platformunu esas alan 508, Avrupa pazarı için Fransa’da Rennes-La-Janais Fabrikası’nda üretilecek. 2011 yılından itibaren, markanın büyük hedefler beslediği Çin pazarının özelliklerine uyarlanmış bir 508 sedan versiyonu da Çin’in Wuhan şehrindeki fabrikada üretilecek.

PEUGEOT 508 - MSN Erkek - Otomobil