Merhaba

Peugeot iOn 2010 Grand Prix Auto Çevre Ödülü’nü aldı.Yüzde 100 elektrikli, yüzde 100 gerçek otomobil iOn, MAAF Assurances (Sigorta Şirketi) tarafından düzenlenen organizasyonun 6.’sında 2010 Grand Prix Auto Çevre Ödülü’nü aldı.

2009 yılı sonunda satışa sunulacağının açıklanmasından bu yana internet yoluyla 6000’in üzerinde bireysel müşteriden ön sipariş alan iOn’a çevreyi koruyacak şekilde geliştirilen araçları ve teknolojileri ödüllendiren 2010 Grand Prix Auto Çevre Ödülü gazetecilerden oluşan bir jüri tarafından verildi.

Çevre konusunda Peugeot’nun öncülüğünün sembolü olan 4 kapılı, 4 kişilik, sıfır salımlı iOn, 2009 yılı sonunda satışa sunulacağının açıklanmasından bu yana, İnternet yoluyla 6000’in üzerinde bireysel müşteriden ön sipariş aldı. Elektrikli araç pazarındaki bu atak aynı zamanda bugün itibariyle, birçok Avrupa ülkesinde ulaşım, enerji şirketleri, araç kiralama ve otomobil paylaşım şirketleri ile imzalanan 15 niyet mektubu ile de kendini gösteriyor.

3,48’lik uzunluğu ve 1,47’lik genişliği ile kompakt boyutları ve 4,50’lik dönüş yarıçapı iOn’u şehir ort***** mükemmel uyum sağlayan bir otomobil haline getiriyor. 47 kW'lık bir güç (64 bg) ve 180 Nm’lik bir tork sergileyen iOn, özellikle 125 km/s azami hızı ve Avrupa yol standartlarında 150 kilometrelik menzili sayesinde, şehir içinde ve şehir dışındaki günlük kullanımların yüzde 90’ını karşılayan bir performans sunuyor. Lityum-iyon batarya, 220 V’luk klasik bir prizde 6 saatte ya da bir hızlı şarj noktasında kapasitesinin yüzde 80’i oranında 30 dakikada şarj edilebiliyor.

Peugeot otomobilin çevreye bıraktığı izleri azaltmak için atakta

Peugeot’nun çevre konusundaki liderliği, günümüzde Blue Lion imzasıyla simgelenen bir gerçek haline gelmiştir. Her model ve enerji modunda daha düşük CO2 salımlı versiyonlarıyla ayırt edilen bu amblem, bugün itibariyle ürün gamının 56 farklı modeline verilmiş bulunuyor.

Önümüzdeki aylarda, Peugeot, gerçek teknolojik atılım oluşturacak iki yeni modeliyle bu alandaki öncülüğünü arttırarak sürdürecek. Böylece, iOn Batı Avrupa’da 2010 yılı sonunda satışa sunulacak ilk elektrikli otomobil olurken, 3008 HYbrid4 ise 2011 yılının ilkbaharında ticarileştirilecek ilk Dizel hibrid otomobil olacak ve yüzde 35 daha düşük yakıt tüketimi ve CO2 salımı sergileyecek.

Peugeot iOn 2010 Grand Prix Auto - *MSN Erkek - Otomobil