Renault F1 Team tarafından geliştirilen ve F1 araçlarında kullanılan direksiyondan kumandalı otomatik vites Clio'ya uyarlandı. Daha büyük ve daha geniş oturma alanı sunan Clio, Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldıza sahip.

Clio 1.6 16v direksiyondan kumandalı otomatik vites modeli Dynamique ekipman seviyesi ile sunuluyor.

Araçta güvenlik konusunda ABS+EBV ile acil fren destek sistemi (AFU), çift seviyeli sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan hava yastıkları, perde hava yastıkları, yükseklik ayarlı aktif ön gergili ve kuvvet kontrol sistemli ön emniyet kemerleri, yükseklik ayarlı ön koltuk başlıkları, 3 noktalı arka emniyet kemerleri bulunuyor.

Konfor açısından klima, 4x15 W radyo-CD MP3, elektrikli dış dikiz aynaları, yol bilgisayarı, yükseklik ayarlı direksiyon ve sürücü koltuğu yükseklik ayarı standart olarak sunuluyor.

Estetik açısından ise standart olarak sunulan gövde rengi tampon ve yan aynaların yanı sıra sis farları, ilave viraj farları, nikelajlı dış kapı kolları ve alüminyum alaşımlı janttan oluşan Konfor Paketi opsiyonel olarak sunuluyor.Opsiyonel olarak sunulan Teknoloji Paketi de otomatik klima, yağmur sensörü ve otomatik yanan farlar ve sis farlarından oluşuyor. Opsiyon paketlerine ek olarak açılır tavan serbest opsiyon olarak sunuluyor.

112 bg gücünde 1.6 16v motor 4.250 dev/dk'da 151 Nm tork üretiyor. 100 km'de karma parkurda yakıt tüketimi 7.5 litre.

Clio, 1.2 16v 75 bg, 1.4 16v 98 bg, 1.6 16v 112 bg,1.5 dCi 65 bg ve 80 bg olmak üzere 5 farklı motor seçeneği ile sunuluyor.