1998 yılında üretilmeye başlayan ve lüks Coupé kategorisinde çığır açan Mercedes-Benz CL-Serisi, görenlerin asfalta en çok yakıştırdığı otomobillerden biri oldu.

2010 model CL-Serisi mükemmel tasarımın yanısıra teknik özellikleri de tamamen yolcu güvenliği ve konforu üzerine kurgulanan bir başyapıt. Çünkü yeni CL-Serisi’nde hem yakıt tüketimi odaklı motorlar geliştirilerek verimliliğe özen gösterilmiş, hem de seriyi bir adım ileriye taşıması için güvenlik, konfor ve tasarım üçlüsü müthiş bir uyumla harmanlanmış.
[vimeo]13711017[/vimeo]
CL 500 BlueEFFICIENCY, tamamen yeniden tasarlanmış 435 beygir gücündeki V8 çift turbo motoruyla 100 kilometrede 9.5 litre yakıt tüketirken, lüks Coupé kategorisinde de tasarruf edilebileceğini kanıtlıyor. Aynı şekilde CL 500 4MATIC BlueEFFICIENCY de CL-Serisi’nin yeni gözdelerinden.

Teknoloji Güvenliğin Hizmetinde

CL-Serisi’nde ön plana çıkan güvenlik önlemleri de Mercedes-Benz’in otomobil dünyasındaki öncülüğünü simgeliyor. Ön camın iç tarafına monte edilen Aktif Lane-Assit kamerası, yol yüzeyi ve şerit çizgilerini otomatik olarak takip edebilmeyi sağlayan ve sürücünün şerit dışına çıkmasını engelleyen bir sistem.

CL-Serisi’nde göz önüne çıkan bir diğer devrimsel yenilikse, sürücülerin başlıca sorunu olan kör noktalarla ilgili. Blind Spot Assist teknolojisi sayesinde CL-Serisi sürücüleri, manevra sırasında bu yeni özelliğin bir çok noktadan aldığı verileri kullanması sayesinde uyarılıyor. Özellikle şerit değiştirme ve sollama esnasındaki tehlikeli durumlarda yan aynalarda geçişin müsait olmadığını simgeleyen kırmızı bir üçgen beliriyor.

Yeni CL-Serisi, tasarım, teknoloji ve güvenlik özelliklerinin bir araya geldiği öncü otomobilleri otomotiv dünyasıyla tanıştırmaya devam ediyor.
mercedes-benz.com.tr

[DM]xe94gg_2009-mercedes-benz-cl550-coupe-revi_auto[/DM]