Mozilla'nın Thunderbird 2 e-posta uygulaması her zamankinden daha güçlü. Postalarınızı düzenlemeniz, güvende tutmanız ve özelleştirmeniz artık daha kolay.

Thunderbird 2 Özellikleri:

Önemli Bilgilerinizi Düzenli Tutun
Thunderbird 2, başa çıkmakta zorlandığınız gelen kutunuzu hiçbir kesinti yaşamadan daha iyi yönetebilecek özellikler sunuyor. Thunderbird 2 en karmaşık idari ihtiyaçları karşılarken, aradığınızı bulmanızı da kolay kılıyor.

Gelişmiş Dizin Görünümü
Thunderbird 2 dizinlerinizi düzenlemeniz ve görüntülemeniz için size çeşitli olanaklar sunar. En beğendiklerinizi, yakın zamanda baktıklarınızı ya da içinde okunmayan ileti bulunan dizinlerinizi isteğinize göre görüntüleyin. Her zaman olduğu gibi RSS ve haber grubu dizinleri sayesinde ilgi alanınıza giren haberlere ulaşabilirsiniz. Thunderbird 2 ayrıca, geleneksel kenar çubuğu yerine dizinleri gösteren açılır menü sayesinde ileti gösterim alanını en üst düzeye çıkarır.

İleti Etiketleme
Thunderbird 2 iletileri "Yapılacaklar" veya "Biten İşler" gibi sözlerle "etiketlemenizi" sağlar. Ayrıca ihtiyacınızı karşılayacak başka sözleri içeren etiketler de oluşturabilirsiniz. Etiketler kayıtlı aramalar ve posta görünümleriyle birlikte kullanılarak e-postaların daha kolay düzenelenmesi sağlanabilir.

İletiler Arası Gezinme
Thunderbird 2'de aynen tarayıcınızda olduğu gibi "ileri" ve "geri" düğmelerini kullanarak iletiler arasında da çabucak geçiş yapabilirsiniz.

Gelişmiş Arama
Thunderbird 2, okumakta olduğunuz iletide siz yazarken arama yaparak bu işi hızlandıracak olanaklar sunar. Thunderbird ayrıca siz yazar yazmaz sonuçları gösteren çabuk arama özelliğini taşır.

Kayıtlı Aramalar
Aynı konu ve metni tekrar tekrar aradığınızı mı düşünüyorsunuz? Thunderbird 2 size bu aramayı kaydetme olanağı tanır. Bu aramayı yeniden gerçekleştirmek için yapılması gereken tek şey, kayıtlı aramalar dizinindeki bu aramaya tıklamaktır.

Haberiniz Olsun
Thunderbird 2 yeni ileti geldiğinde daha bilgilendirici; gönderen, konu ve ileti içeriğini de kapsayan daha doğru uyarılarla sizi bundan haberdar eder. Thunderbird'ün uyarı sistemi herhangi bir süzgeç devredeyse yeni gelen iletinin hangi dizinde tutulduğunu da bildirir. Dizinlerinde açılan ufak pencereler de içlerindeki yeni iletilerin sayısı hakkında bilgi sunar.

Sevilen Posta Servislerine Kolay Erişim
Thunderbird 2 çeşitli Web tabanlı posta hizmetiyle bütünleşmeyi daha kolay hâle getiriyor. Gmail ve .Mac kullanıcıları sadece kullanıcı adı ve parolalarını girerek bu hesaplarına Thunderbird üzerinden erişebilirler.

Postalarınızı Koruyun ve Güvende Tutun
İletişiminizi güven içinde gerçekleştirmenizi sağlayan Thunderbird'ün gizlilik ölçüleri, Mozilla tarafından daha da sağlama alındı.

Yemleme KorumasıSizi kandırarak kişisel bilgilerinizi ve parolalarınızı ele geçirmeye çalışan ve sayısı gün geçtikçe artan postalar Thunderbird tarafından belirlenerek bu tür dolandırıcılık girişimlerinden etkilenmenizin önüne geçilir. Thunderbird bir postanın dolandırıcılık amacı taşıdığını düşündüğünde sizi uyarır. İleti süzgeçten geçirilerek bu postalardaki tuzaklara düşmemeniz sağlanır.

Güçlendirilmiş Gizlilik
Thunderbird 2 kullanıcı gizliliği ve resim koruma alanında gelişmiş destek sağlar. Thunderbird kulanıcının gizliliğini garanti altına almak için e-postalara gömülü resimleri kendiliğinden engeller.

Çöpler Dışarı...
Mozilla, Thunderbird'ün beğenilen istenmeyen posta süzme özelliğini geliştirerek bir adım daha ilerledi. Size gelen her e-posta önce Thunderbird'ün istenmeyen posta süzgeçlerinden geçer. İstenmeyen postalara her işaret koyuşunuzda Thunderbird bunu "öğrenir" ve zamanla süzgeçlerini geliştirir. Böylece siz de sadece işe yarayan postaları okursunuz. Thunderbird ayrıca posta hizmeti sağlayıcısının istenmeyen posta süzgeçlerini de kullanarak gelen kutunuzu çöpten arındırır.

Açık Kaynak Daha Güvenli
Thunderbird'ün kalbinde, tüm Dünya'ya yayılmış binlerce tutkulu ve deneyimli geliştirici ve güvenlik uzmanı tarafından yürütülen, açık kaynaklı bir geliştirme süreci yatar. Açıklık çizgimiz ve etkin olarak çalışan uzman topluluğumuz, bir yandan ürünlerimizin daha güvenli olması ve daha çabuk güncellenmesini sağlarken, bir yandan da genel güvenliği artıracak olan ve üçüncü kişiler tarafından sunulan en iyi güvenlik tarama ve değerlendirme araçlarından faydalanmamızı olanaklı kılar.

Otomatik Güncelleme

Firefox'un güncelleme sistemi her zaman en son sürümü kullanıp kullanmadığınıza bakar ve yüklenebilecek bir güvenlik güncellemesi varsa sizi haberdar eder. Bu güvenlik güncellemeleri ufak olur (genelde 200 KB - 700 KB) ve sadece ihtiyacınız olan şeyi vererek güvenlik güncellemesinin çabucak indirilip kurulmasını sağlar. Otomatik güncelleme sistemi aracılığıyla Firefox uygulamasına Windows, Mac OS X ve Linux üzerinde çalışan 30'un üzerindeki dilde güncelleme sunulur.

Postanız: Tam İstediğiniz Gibi
Thunderbird belirli ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere e-postanızı özelleştirmenize izin verir. Bu ileti arama ve bulmaktan gelen kutunuzun yanıbaşında müzik dinlemeye kadar her şey olabilir.

Gelen Kutunuzu Donatın
Thunderbird kullanıcıları yüzlerce eklenti sayesinde Thunderbird'ün yeteneklerini artırıp görünümünü değiştirebilirler. Bir Thunderbird eklentisi size iletişim içinde bulunduğunuz kişilerin kaydını tutma, IP üzerinden sesli görüşmeler yapma, müzik dinleme ve adres defterinizdekilerin doğum günlerinin takip etme gibi farklı alanlarda yardım edebilir. Hatta Thunderbird'ün görünümünü kendi zevkinize uyacak şekilde değiştirebilirsiniz.

İleti Kalıpları
Özellikle aynı postayı defalarca göndermek zorundaysanız, Thunderbird 2'nin sunduğu ileti kalıbı oluşturma özelliğini kullanarak zaman kazanın.

Eklentiler ve Temalar için Eklenti Yöneticisi
Yeni eklenti yöneticisi sayesinde eklenti yönetimi gelişiyor ve Thunderbird 2'yi özelleştirmek daha da kolaylaşıyor. Eklenti kurun, kaldırın, devreye sokun, devreden çıkarın... Tüm işlemler tek bir noktada...

http://download.mozilla.org/?product...os=win&lang=tr

alternatif yukleme adresi
E-mail Software Downloads for Windows - CNET Download.com