Paint.NET ücretsiz bir resim editleme ve fotoğraf işleme yazılımı. Windows kullanıcıları için üretilmiş olan bu açık kaynak kodlu ücretsiz program layerlar, limitsiz undo (Geri Al), özel efektler ve zengin özelliklere, geniş, kullanışlı ve güçlü araçlara sahip.

MS Paint ile benzer bir arayüze sahip olan bu yazılım kullanılabilicek en basit ve en iyi editörlerden biri. Paint.Net en popüler imaj formatlarını (JPEG, PNG, TIFF ve diğerleri) destekliyor. Sadece çok ileri derecede çözünürlüğe sahip olan RAW dosyalarını desteklemiyor henüz. Bir Resim editöründe bulmak isteyeceğiniz en basit efektler kırmızı göz iptali, kolon pul, mozaik, sihirli değnek ve yağlı boya gibi bir çok efekte sahip. Program içinde hiçbir paneli gizleme ihtiyacı duymuyucaksınız. Program gerçekten çok güzel tasarlanmış bir şekilde kullanımı çok rahat.Son verisyonu ile bu ücretsiz imaj düzenleyicisi yeni bir Pencil Sketch efekti ve Windows Vista için yeni Save (Kaydet) ve Aç (Open) dialogarı içeriyor.

Programın yapımına Microsoft tarafından başlatılan üniversite son sınıf öğrencileri için yapılmış olan bir tasarım yarışmasıyla başlandı. Şuan ise o kadroda çalışan eski öğrenciler tarafından yürütülmekte olan bu program Microsoftun Windowslarda olan MS Paint ile değiştilmesi planlanıyor. Şuan için güçlü ve basit bir fotoğraf ve resim düzenleme aracı olaran yayınına devam edilmekte.

Programın kurulumu ve çalışması için işletim sisteminizde .NET Framework 2.0 yüklü olması gerekiyor.

[DOWNLOAD]http://dw.com.com/redir?pid=10658255&merid=6265418&mfgid=6265418&lty pe=dl_dlnow&lop=link&edId=3&siteId=4&oId=3040-2192_4-10658255&ontId=2192_4&destUrl=http://www.download.com%2F3001-2192_4-10658255.html[/DOWNLOAD]