Neredeyse her hafta yeni bir kodek (codec) piyasaya çıkmakta kullanıcılarda en iyi performans ve kapladığı alana göre video ve ses formatlarını saklamakta, durum böyle olunca da internette video ve ses formatları bu şekilde yayılmakta haliyle daha önce almış olduğunuz multimedya oynatıcınız MP3 çalar, MP4 Player, İpod ve diğerleri en son çıkan kodekleri desteklemektedir indirmiş olduğunuz veya satın aldığınız ürünü cihazınızda çalıştırabilmek için cihazınıza uygun formata bu programlar sayesinde rahatlıkla çevirebilirsiniz.

Any Video Converter Free
Any Video Converter, ücretsiz bir video dönüştürme yazılımıdır. Any Video Converter ile DivX, XviD, MOV, rm, rmvb, MPEG, VOB, DVD, WMV, AVI dosyalarını MPEG-4 , PSP, MP4 player veya cep telefonları formatına dönüştürebilirsiniz. YouTube videolarını da destekleyen program ücretsiz sunulması ile oldukça başarılı.
İNDİRİN

Hamster Free Video Converter

Hamster Free Video Converter adındanda anlaşıldığı gibi tamamen ücretsiz. Her formattan videoyu iPod, iPhone, PS3, PSP, xBox, Zune, Apple TV, iRiver ve benzeri formatlara dönüştürür. AVI, MPG, WMV, MPEG, FLV, HD, DVD, M2TS ve diğer formatları dönüştürür. Dahili video oynatıcı özelliği.
İNDİRİN

Freemake Video Converter
Freemake Video Converter ile video formatlarını birbirlerine çevirebilir, DVD kopyalayabilir, fotoğraflardan slayt oluşturabilir, video kesip birleştirip internet sitelerine yükleyebilirsiniz. Program tamamen ücretsizdir.
İNDİRİN

WinMPG Video Converter

WinMPG Video Convert video dönüştürme işlemleri için komple bir çözüm, tüm medya formatları bu programla birbirine çevrilebiliyor. Dönüştürdüğü formatlar arasında AVI/XviD/DivX; WMV /VCD /DVD /SVCD /MPEG1 / MPEG2; IPOD/ PSP/ FLV/ SWF /GIF/ AMV; 3GP/ MP4 yer alıyor. Programın en büyük dezavantajı 30 gün süre kısıtlamalı olması
İNDİRİN