İnternetten indirdiğiniz videolarda reklamlar canınızımı sıkıyor? iste Kurtulmanın yoluİnternet üzerinden WMV veya AVI(DivX/XviD) biçiminde bir video indirdiniz, şimdi videonun başını ve sonunu kesmek ve de reklâmları yok etmek mi istiyorsunuz? Hiçbir şey bu kadar kolay olamaz. Ücretsiz yazılımlar Asfbin, Virtual Dub ve Cut-Assistent ile birkaç dakikada bunu yapmak mümkün.

WMV'leri Kesmek

Ücretsiz yazılım Asfbin ile WMV'leri kesebilmek için Cut Assistent'a ihtiyacınız var. Bu uygulama size kesilen fvideo'yu görmeyi ve tam olarak 6 kareye kadar kesebilmenizi sağlıyor.
Kesilecek olan sahnelerin başına ve sonun işaretler koyuyorsunuz. Bütün sahneleri işaretlediğiniz zaman "Kes" tuşuna basıyorsunuz ve filminiz artık hazır. Bu yazılım bütün WMV verileri ile çalışabiliyor.

Virtual Dub Yardımı İle AVI'leri (DivX/XviD) Kesmek

Yine Cut Assistent kullanarak DivX/XviD videolarıyla çalışabilirsiniz. Videoları kesmek istediğinizde pakete dâhil olan Virtual Dub'ın ücretsiz sürümü işe koyuluyor. İşlem gerçekten de hızlı ilerliyor ve sizi fazlasıyla tatmin edebilecek düzeyde.

Sonuç

WMV ve AVI videoları kesmek için basit ve hızlı bir çözüm. Biraz alıştırma yaparak 90 dakikalık videoları 5 dakika gibi kısa bir sürede hazır edebilirsiniz. Ayrıca kullanılan tüm programlar ücretsiz ve gerçekten güzel çalışıyorlar. Eğer sizde çevrimiçi TV kanallarından film veya yayın indiriyorsanız bu yazı sizin için biçilmiş kaftan


İndir: Virtual Dub


kaynak: chip