Sürüm : 1.0.1b
Boyut : 373 Kb
Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)
Dil : Ingilizce
İşletim Sistemi : Mac OS X
Üretici Firma : Wildbits


İNDİR


Tunatic alışılmadık bir yazılım(cık).

Öncelikle neden yazılımcık dediğimizi netleştirelim. Harikulade ufak boyutuna rağmen, kendine edindiği slogana göre, "ücretsiz müzik tanımlama aracı" işlerinize kolaylaştırmayı görev edinmiş gibi.

Üstelik bunu 373 KB ile yapmaya yelteniyor!

Programın işlevi kısaca şöyle:

Herhangi bir şarkı dinliyorsunuz. Ancak şarkının kime ait olduğunu bilmiyorsunuz. Üstelik çevrenizde şarkıyı söyleyen sanatçıyı tanıyan da yok.

O zaman kim bu durumda size yardımcı olacak?

Tunatic diyor ki: "Ben bu iş için biçilmiş kaftanım!"

Uygulama çalan şarkıyı mikrofona tuttuğunuzda bu şarkıyı interneti kullanak eşleştirme yöntemi ile hangi sanatçıya ait olduğunu buluyor.

Denemeye değer gibi.

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra, tek yapmanız gereken bilgisayarınızın input mic(mikrofon girişi) girişine mikrofonunuzun jack'ını takmanız ve daha sonra çalan şarkıyı mikrofona doğru tutmanız...

Eğer biraz gelişmiş bir mikrofon cihazınız varsa, bunu programın Settings > Input Device(Giriş aygıtları) > Configure(Ayarlama) butonu yardımı ile tanıtmanız gerekiyor.

Bundan sonra artık şarkıların kime ait olduğunu bulmak da programa kalıyor.

NOT: Program normalde 2. bir aygıttan çalan şarkının, cep telefonu, iPod, müzik çalar, diskman, radyo gibi ses ortamlarından bilgisayara mikrofon yöntemi ile aktarmak için tasarlanmıştır.

Eğer direkt olarak bilgisayarınızdan bu işlemi yapmak istiyorsanız, ses çıkışını mikrofona yönlendirmeniz gerekecektir.

Program, Mac OS X 10.2 ve üzeri sürümlerde çalışmaktadır.