Üreticiden : T.C.Kimlik Bilgileri Sorgulama / Doğrulama programıdır. Kolaylıkla T.C.Kimlik No sorgulama / teyid işlemleri yapma imkanı sunar. Çalışması için İnternet bağlantısına ihtiyaç duyulur. Kurulum gerektirmeyen taşınabilir yapı sergiler.

Programın Özellikleri :


# T.C.Kimlik numarası sorgulaması yapan, bilgisayara kurulum gerektirmeyen küçük boyutlu bir yazılımdır.
# USB bellek vb. medyalarda kolaylıkla her yere taşınabilir. (700 kb.)
# Hastaneler, Emniyet Birimleri, İnternet Kafeler, Sigorta Şirketleri, Eczaneler, Okullar, Dersaneler, Avukatlar vb. T.C.Kimlik sorgusu yaparak bilgi tespiti yapılan her yerde kullanılabilir.
# Sorgu sonuçları bir listede bir araya getirilir. Siz listeyi temizleyene kadar sabit diskinizde saklanarak bir sonraki gün aynı listeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
# Sonuçlar için iki farklı formatta yazıcı çıktısı imkanı sunulmuştur. İlk seçenek Düz metin halinde yarım A4 formatında çıktı, ikinci seçenek Nüfus Cüzdanı şeklinde sonuç bilgilerinin yer aldığı erkek ise mavi kadın ise pembe kimlik örneği.
# Excel Export özelliği ile donatılmıştır. Listede bulunan sonuçların otomatik Microsoft Excel'e gönderme ve orada listeleme ve çıktı alma özelliği mevcuttur.
# Çalışması için internet bağlantısına ihtiyaç duyulur.
# En önemli özelliği yazılan "Resimli Kodları" öğreniyor olmasıdır. Resimli kodlarla onay girişini en aza indirgeme özelliği ile donatılmıştır. Daha önce girilmiş bir kod ile tekrar karşılaşılırsa otomatik olarak önceki girilen rakamın girişi yapılarak size resimli kod sorulmasına gerek duymaz. Direkt sonuç getirir.
# Yeni sürüm kontrolü eklenerek kullanıcıların daha yeni sürümler hakkında bilgilendirilmesi sağlanmıştır.

Yeni Sürüm Güncellemeleri :


# Sorgulama sonuçlarının bir listede toplanması sağlandı.
# Yazıcı çıktısı özelliği eklendi. Yazıcı çıktısı olarak iki farklı seçenek sunuldu.
# Listede biriken sonuçların otomatik olarak bir hamlede Microsoft Excel'e gönderilmesi sağlandı.
# "Herhangi bir il seçildiğinde, ilçe bilgilerinin beklenmesi" sıkıntısı, tüm ilçelerin programa dahil edilmesi ile giderilmiştir. (program çalışır çalışmaz bünyesindeki ilçeler listesini bir INI dosyaya yazar ve kullanır)
# DNS kaynaklı bağlanamama ve kilitlenme sorunlarına çözüm getirilmiştir.
# Bazı ara işlemler elenerek daha kısa sürede sonuç alınması sağlanmıştır.

[DOWNLOAD]http://www.armantr.com/tc/TC_Robot_1v603.zip[/DOWNLOAD]