Günden güne sanal korsanlar ve onların ürünleri olan virüsler, spyware`ler, trojan`lar vb. bilgi çalan, sisteminize zarar veren dosyalar çoğalıyor. Başta internet kullanıcıları olmak üzere, herkese şu 5 programdan kendinize en uygun gördüğünüz olanı indirip sisteminize kurmanızı öneririz.

ZoneAlarm Internet Security Suite 7.0:
Zone Alarım çok yönlü bir güvenlik programıdır. Üçlü firewall`uyla network`ünüzden tutun e-posta hesaplarınıza kadar geniş bir güvenlik sağlar. Casus yazılımları büyük ölçüde durdurur ve gerçek zamanlı virus koruması güvenilirdir. 15 günlük bu deneme sürümünde çok rahat edeceksiniz, çok.
İNDİR:...
Zone Labs
Windows 2000/XP


Kaspersky Internet Security 6.0.1.411:
30 gün ücretsiz kullanabileceğiniz bu güvenlik progr***** halk arasında kısaca "paranoyak" derler. En ufak dosyaya bile büyük bir şüpheyle yaklaştığından, internetten gelebilecek her türlü zararlı maddeyi bilgisayarınızdan korur. Diğer programlara göre biraz daha fazla sistemi tüketir. İNDİR:..
Kaspersky
Windows 98/Me/NT/2000/XP

Norton Internet Security 2007:
İki kanallı firewall`uyla oldukça sağlam bir koruma sistemine sahiptir. Spyware`lerden, trojan`lardan, worm`lardan, virüslerden, phishing web sitelerinden sisteminizi tamamiyle koruyabilmektedir. Bazı rivayetlere göre kendisini bile virüslü gördüğü söylenir.
İNDİR:...
Symantec
Windows XP

Avast Home Edition:
Piyasanın lider bilgisayar dergileri tarafından birçok kez ödüle layık görülen Avast`ın en büyük özelliği ücretsiz oluşu. Kolay arayüzü ve güvenilir database`i ile kendi sınıfında oldukça iyi bir koruma sağladığı söylenebilir. Türkçe olması da artı özelliklerinden. İNDİR:...
ALWIL Software
Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/Vista

AVG Internet Security 7.5:
Koyu bir internet kullanıcısı iseniz mutlaka güvenliğinize gereken önemi göstermelisiniz. AVG bu güvenliği sağlayabilecek programlardan sadece biri ve kesinlikle etkili. Virüslerlerin, spyware`lerin ve trojanlarıan korkulu rüyası. 14 günlük deneme süresini beğenirseniz, satın alabilirsiniz. İNDİR:...
Ewido Networks
Windows 2000/XP/2003 Server