Öncelikle BURADAN ücretsiz olarak sunulan "CD Recovery Toolbox" programını indirip kuruyoruz

1.İlk Önce yazılımımızı indirip, kurup çalıştırıyoruz. Yazılımımız bizden kurtarma yapacağımız hasarlı CD'yi sürücüye koymamızı isteyecek.

2.Hasarlı CD'yi optik okuyucumuza yerleştirip, arabirimin sağ alt köşesinde yer alan “next” düğmesine basarak bir sonraki adıma geçiyoruz. Bu aşamada CD'niz taranacağı için bir miktar bekleyebilirsiniz.

3.Üçüncü adımımızda yazılımımıza CD'nin yedeğini alacağı bir dizin yolunu gösteriyoruz. Bu adımı ön tanımlı ayarlarla geçebileceğiniz gibi kendinize özel bir dizin yolunu da gösterebilirsiniz.

4.Dördüncü adımımızda yazılımımız CD'nin içerisindeki verileri tarayarak kurtarabileceği verilerin listesini çıkartacak. Bu aşama da CD okuyucunuzun hızına ve CD'nizdeki hasar boyutuna göre uzun sürebilir.

5.Listelenen verilerden kurtarılmasını istediklerinizi işaretledikten sonra arabirimin alt tarafında yer alan “Save” düğmesini kullanarak verilerinizi yedeklemeye başlayabilirsiniz. Bu aşamada verileriniz belirlediğiniz dizine kopyalanacaktır.

6. Kurtarma işlemimiz tamamlandı. Artık kurtardığınız verilerin kalitesini kontrol edip verilerinizi yeniden bir medyaya kaydederek saklamaya devam edebilirsiniz.