Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Wordpress Güvenlik

Web Tasarım ve Google Kategorisinde ve Wordpress Forumunda Bulunan Wordpress Güvenlik Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Wordpress Güvenlik Eklentileri 1- AskApache Password Protect Anasayfa : http://www.askapache.com/wordpress/htaccess-password-protect.html İndir : http://z.askapache.com/uploads/aa-password-protect.rar Bu eklenti sayesinde Wordpress?inizin admin dizininde ayrı ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Wordpress Güvenlik

  Wordpress Güvenlik Eklentileri

  1- AskApache Password Protect
  Anasayfa : http://www.askapache.com/wordpress/htaccess-password-protect.html
  İndir : http://z.askapache.com/uploads/aa-password-protect.rar

  Bu eklenti sayesinde Wordpress?inizin admin dizininde ayrı bir parola sorgulayıcı oluşturabilirsiniz. Bunun için ayrı bir yönetici adı ve şifre belirterek blogunuzun admin bölümüne girilmesi için 2. bir şifre alanı gelecektir. Bu da güvenliğini arttırmanıza yarayacaktır. Eklenti kullanımı çok basittir. Normal eklenti kurulumu gibi dosyalarınızı /wp-content/plugins klaösürünün içine atacaksınız. Belirtmiş olduğunuz şifrenin artı güvenli olmadığını düşünürseniz değiştirme şansınız var. İşleyişi .htaccess kontrolü yaparak sürdürür. .htaccess?iniz yazılır olduğu zaman eklentiyi kurarsanız sorun yaşamazsınız.

  2- Force SSL
  Anasayfa : http://www.almosteffortless.com/wordpress/force-ssl/
  İndir : http://www.almosteffortless.com/files/force-ssl.zip

  Eklentiyi kısaca özetlersek, güvenilir olmayan bağlantıları tespit edip, oradan gelebilecek olası saldırıları engelliyor. Bu da sitenizin hem trafiğini, hem de güvenliğini düzene sokmuş oluyor.

  3- Secure Files
  Anasayfa : http://www.almosteffortless.com/wordpress/secure-files/
  İndir : http://www.almosteffortless.com/files/secure-files.zip

  Bu eklenti kendi sitenizin güvenliğini sağlamak için sisteme yükleyeceğiniz resim,doküman veya müzik gibi dosyalarınızı sunucunuzda belirtmiş olduğunuz başka bir dizinden yükleyerek. Sitenizde

  4- Login Lockdown
  Anasayfa : http://www.bad-neighborhood.com/login-lockdown.html
  İndir : http://www.bad-neighborhood.com/loginlockdown-1.1.zip
  Siz kendi evinizden admin paneline giriyorsunuz, bir başkası da sizin şifrenizi tahmin etmeye çalışıyor ve admin panelindeki kullanıcı adı ? şifre alanında denemeler yapıyor. Sizin isteğinize göre ayarlayabileceğiniz deneme sayısını 3 olarak farzedersek, denemeyi yapan kişi 3 defada tutturamazsa ip adresi kayıt altına alınıyor ve o kişinin o dizine ulaşması sistem tarafından
  kaynak

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742
  WordPress Firewall
  WordPress Firewall, tıpkı bir güvenlik duvarı gibi WordPress’te açık yarabilecek olan URL yönlendirme hatalarını ,izinsiz erişimleri ve diğer bilinen güvenlik açıklarını engelliyor.
  DOWNLOADS

  DBC Backup
  DBC Backup eklentisi, belirlediğiniz gün ve saatlerde veritabanınızın yedeğini almanızı sağlayan bir eklenti. Ayrıca eski yedekleri silmesini de sağlayabilirsiniz. Yedeklerin alınacağı klasöre dışarıdan erişimi kapatarak veritabanınızın güvenliğini de sağlıyor.
  DOWNLOADS

  WP Security Scan
  WordPress kurulumunuzdaki olası güvenlik açıklarını tarayan ve size bu açıkları kapatmanız için öneri ve araçlar sunan bir eklenti.
  DOWNLOADS

  Admin SSL
  Private SSL kullanarak sitenizin admin panelinden, içeriklere kadar istediğiniz bütün bağlantıların güvenliğini sağlayan bir uygulama.

  Ultimate Security Checker
  Genel WordPress yüklemesinden sonra sitenizi genel bir taramadan geçiren ve yapmanız gereken güvenlik yükseltmelerini bir rapor halinde size sunan başarılı bir uygulama. Sitenizin güvenlik taramasından geçip geçmeyeceğini merak ediyosanız iyi bir seçenek.

  AntiVirus
  Sitenizi spam girdilere veya saldırılara karşı korumak için geliştirilmiş başarılı bir uygulama.

  Stealth Login
  Sitenizin admin paneline ulaşmak için kullandığınız wp-admin.php sayfası için başka bir link oluşturmanıza izin veren ve bu şekilde admin giriş sayfasını gizleyebilmenizi sağlayan bir uygulama.

  Secure Files
  Sitenizde download'a açtığınız dosyaların güvenlik nedeniyle wordpress yüklemesinin olduğu alanın dışında bir klasörden indirilmesini sağlayan ve isteğe bağlı olarak üye olmayanlara download yapılmasını engelleyebilen bir eklenti. Sitelerinde fazla sayıda download linki bulunan kullanıcılar için.

  WP Email Guard
  Sitenizde kullanılan bütün e-posta adreslerini şifreleyerek korumaya alan ve spam botları tarafından ele geçirilmesini engelleyen etkili bir uygulama.

  BulletProof Security
  XSS, CSRF, Base64 ve SQL Injection yöntemleri ile yapılan saldırılardan korunmak için tercih edebileceğiniz bir uygulama.

Benzer Konular

 1. Sahil Güvenlik
  zody@k Tarafından Denizcilik, Balıkçılık Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-09-2008, 12:39 PM
 2. Türban ve İç Güvenlik...
  ferdane_şirin Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 29-04-2008, 08:44 PM
 3. güvenlik kodunu kırma
  süvari Tarafından Cep Telefonu Programları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-04-2008, 02:49 PM
 4. Besin Güvenlik Kuralları!
  Affrodit Tarafından Supermeydan Mutfağı Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-04-2008, 11:26 AM
 5. Sosyal Güvenlik Hukuku
  Nil@y Tarafından Hukuk Forum Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 17-01-2008, 09:48 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık