+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Doğal Felaketler Allah'tan bir imtihandır

Din ve İnanç Kategorisinde ve Dini Videolar Forumunda Bulunan Doğal Felaketler Allah'tan bir imtihandır Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Doğal Felaketler Allah'tan Bir İmtihandır - Ebru Altan BU KATOGORİDEKİ POPÜLER KONULAR : En güzel ezan okuyan imam (video) Kabe'nin

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jan 2014
  Üye Numarası
  150842
  Mesaj
  40
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  1
  Rep Gücü
  289

  Doğal Felaketler Allah'tan bir imtihandır

  Doğal Felaketler Allah'tan Bir İmtihandır - Ebru Altan

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Üye Numarası
  113582
  Mesaj
  123
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  39
  Doğal afetler Tanrı'dan ceza mı?

  Tanrı insanları cezalandırmak için doğal afetleri kullanmaz, bunu hiçbir zaman yapmadı ve de yapmayacak. Çünkü Mukaddes Kitap 1.Yuhanna 4:8'de söylendiği gibi Tanrı sevgidir.

  Tanrı'nın yaptığı herşey sevgisinden kaynaklanır. Sevgi masum insanlara zarar vermez, çünkü Mukaddes kitap "Sevgi komşuya kötülük yapmaz der". Eyub 34:12 de " Gerçek Allah kötülük etmez"der.

  Mukaddes Kitabın günümüzde depremlerin olacağını önceden bildirdiği doğrudur. Fakat bir meteoroloji uzmanı, önceden bildirdiği bir tayfunun yol açtığı zarardan nasıl sorumlu değilse Tanrı da felaketlerin yol açtığı yıkımlardan sorumlu değildir. Peki bu afetler Tanrı'dan gelmiyorsa neden oluyor?

  Bunun ilk sebebi bu dünyanın İblis Şeytanın denetiminde olmasıdır. Mukaddes Kitap 1.Yuh 5:19'da bunu açıklar. Şeytan insanlık tarihinin başlangıcında isyan etmiştir ve o zamandan bu yana kötülük yapmaktadır. Onun davranışlarına hırs ve bencillik hakim olduğundan bencillik üzerine kurulu bir ortam yaratmasına şaşırmamak gerekir. Günümüz dünyasının ortamı insanın sömürülmesine o derece göz yumuyor ki birçok savunmasız insan doğal olarak gelişen ya da insanların neden olduğu felaketlerin oluşabileceği yerlerde yaşıyor.

  Felaketlerin çoğu insan kaynaklıdır. Mesela rüzgar ve yağmur gibi doğa olaylarının felakete dönüşmesi büyük ölçüde insanın çevreyle ilgili cehaletinin, mühendislik konusundaki ihmalkarlığının, planlamadaki hatalarının, uyarılara aldırış etmemesinin ve yönetimdekilerin idari yetersizliklerinin sonucudur.

  Peki bizzat Tanrı'nın eliyle meydana gelen bir felaket var mı? Bundan sonra olacak mı?

  Mesela Nuh Peygamberin günlerindeki küresel TUFAN ve Lut'un günlerindeki SODOM veGOMORRA şehirlerinin yok edilişi bunlara iki örnektir, iki olay da bizzat Tanrı'dan gelmiştir. Bu Tanrısal hükümler ıslah olmaz kötü insanları yok etti, fakat Tanrı'nın gözünde iyi olan insanları korudu.

  Çok yakında Yaratıcımız kötülüklerle dolu olan bu dünyayı tıpkı Tufan'da olduğu gibi kötü insanlardan temizleyecek, Armagedon olarak bilinen bu olayla Tanrı'nın iradesine göre yaşayan insanlar cennet yeryüzünde yaşama imkanı bulacaklar, bu felaketten sağ kurtulmak istiyorsak bizler de şimdiden Tanrı'nın iradesine göre yaşamalıyız. Çünkü Armagedeon insanlık tarihindeki en büyük felaket olacak...

Benzer Konular

 1. Doğal seleksiyon mu? Doğal elenme mi?
  tersinim Tarafından Bilim ve Astronomi Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 07-07-2014, 06:18 PM
 2. Özgür olmanın bedeli, zorlu bir imtihandır.
  halukgta Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-03-2012, 11:14 AM
 3. Yorum: 2
  Son mesaj: 10-08-2011, 05:04 PM
 4. Yorum: 0
  Son mesaj: 23-07-2009, 01:43 PM
 5. Dünyanın yaşadığı büyük felaketler
  baby_women Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-05-2009, 12:42 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık