2. Sayfa, Toplam 2 BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 14 Toplam: 14

Kerameti İnkar Edenlere

Din ve İnanç Kategorisi Dini Videolar Forumunda Kerameti İnkar Edenlere Konusununun içerigi kısaca ->> zekaikc´isimli üyeden Alıntı Muhatabım değilsiniz. Nokta Selam! Noktali virgul koyup Devam edeyim..... Seytanin Allah cc dusmani oldugunu da nereden cikardiniz? ...

 1. #11
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647
  zekaikc´isimli üyeden Alıntı
  Muhatabım değilsiniz. Nokta
  Selam!

  Noktali virgul koyup
  Devam edeyim.....

  Seytanin Allah cc dusmani oldugunu da nereden cikardiniz?
  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  20.117.Bunun üzerine biz şöyle demiştik:
  "Ey Âdem! Şu,(Seytan) senin de eşinin de düşmanıdır,
  dikkat et de sizi cennetten çıkarmasın;
  sonra bedbaht olursun."
  Sadakallah!

  ... (Seytan)senin de eşinin de düşmanıdır,...

  devam edecek.....

 2. #12
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  Alıntı sabit´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Adamlar inandıkları dinden bile hiç bir şey anlamamışlar. Sonrada yazdıkları senaryoyu delil diye buraya koymuşlar. Gülelim mi ağlayalım mı karar veremedim. Neden böyle şeyler uydurmak gereğini hissediyorlar anlaşılır gibi değil. Eğer samimi iseler durum nörolojik bir sorunun varlığına işaret ediyor. Fakat asıl anlamadığım, bir çok aklı başında eğitimli ve islam dinini iyi bilen insan var. O insanlar neden bu insanlara müdahele etmiyor ve işin doğrusunu öğretmiyor.
  Keramet dini düşünceden daha önce varolan sihirsel düşünüşün ürünüdür ve dinle bağdaşmaz. Keramet hikayeleri uyduranların etkisi altında kaldığı düşünce sihirsel düşünüştür.
  İnanışa göre şeytan Allahın kurduğu insanları deneme, test etme sisteminin zorunlu öğesidir. Onu Allah düşmanı olarak tanımlamak şeytandan da hiç bir şey anlamamaktır, yaratıcıdan da.
  selam ederim;

  sevgili sabit onu anlamak görmek kolay iş degildir. insanın tekamulu ile alakalı bir olaydır. islam dediğimiz insanlık bilincine ulaşmak insanın tekamulu ile olacaktır. yanlıslar yerini dogruya zaman içerisinde bırakacaktır. söylediginiz konuda çok haklısınız neden müdahele etmiyor düşünürler? çünkü mevzu din ile alakalı olduğunda ortaya 10 larca fikir ve düşünce çıkmaktadır. ve herkez tutundugu inancın peşinden sürüklenmekte neyin doğru neyin yanlış olduğu belirlenememektedir.

  KUR'AN bilgisi oldukça fazla olan bir kimse anlayış ve düşüncede zorluk çekiyorsa o kişiye okuyup anladıgından fazlasını öğretmek oldukça zordur. DİN ile alakalı konulara bir bakın kişilerin birbirleri ile yaptıkları tartışmaların sonu hakaret, dinsizlik suçlaması, yada saygısız bir cumle ile sonucunda kavgaya dönüşmektedir. bunun sebebi kişilerin bencil düşünceden uzak egolarıdır. çünkü akılları doğruyu icra etmekden çok cennet vaadindedir. bu tip inanan kardeşlerimiz farkına varmadan islamiyete büyük zarar vermişler ve kendileride işin içinden çıkamamışlardır. aynı konuya örnek bu başlığın başından sonuna okudugunuzda mevcuttur. asla buluşamaz bir araya gelemezler dertleri islamın barındırdığı sevgi hoşgörü adalet değil öğrendiği üç kelime ayet ile adam dövmektir. ve bu sürekli devam eder ve birbirlerini döverler. sonucunda sizin gibi bir kimse çıkıp derki "ey insanlar bu nasıl islamiyet siz islamdaysanız ben orada değilim". çünkü bir toplumun içinde bulundugu durumu gözlemleyip vardıkları nokta ap açık ortadadır. "kadın hakları musluman ulkelerde son sıradadır, demekki islamda kadın hakları yoktur." ve islamdan uzaklaşır giderler. oysa o çok ileri bir insanlık anlayışıdır.

  ama elbette insanlık bilincine eren kimse bu tür tartışmalara girmek yerine kendi sosyal yaşantısında elinden gelen insanlık ölçüsünün en yükseğinde olmaya çalışır. düşüncede davranışda ve kelamda. bu insanın tartışmaya ihtiyacı yoktur o verilen mesajı almıştır. "emredildiği gibi dosdogru ol".
  Konu tansxx tarafından (03-12-2012 Saat 06:02 PM ) değiştirilmiştir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 3. #13
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  Alıntı sabit´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  İnanışa göre şeytan Allahın kurduğu insanları deneme, test etme sisteminin zorunlu öğesidir. Onu Allah düşmanı olarak tanımlamak şeytandan da hiç bir şey anlamamaktır, yaratıcıdan da.
  düşünen insanın varabileceği küçücük bir ayrıntıdır bu ve sizin kolayca görüp buldugunuz bu gerçekten malesefki insanlar çok uzaktadırlar. hala şeytanı kolu bacagı olan bir varlık olarak görmektedirler. ŞEYTAN'ın gerçek manası ise YANLIŞ demektir. maneviyatta boyu posu vardır YANLIŞ 'ın elbette ama gaybdan kovulan şey YANLIŞIN ta kendisidir. bu meselede yol almak için gördüğünüz üzere dindar olmaya gerek yoktur. ince bir düşünce ve anlayış gerekir. dindarın gerçek anlamı budur.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 4. #14
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jul 2013
  Mesaj
  13
  Rep Gücü
  5
  Adam akıllı yorumlarla kendinizi yüceltebilirseniz. Allah razı olsun...

Benzer Konular

 1. Soyle Iman Edenlere..........
  mopsy Tarafından Kuran-ı Kerim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-10-2013, 09:40 PM
 2. Şeyhin kerameti kendinden menkul
  Kadim Tarafından Süper Sözlük Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-11-2009, 10:55 PM
 3. Evliyanın kerameti haktır
  nefisetülilm Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-08-2009, 08:20 PM
 4. Turkuaz Forma'nın Kerameti
  Bay X Tarafından Şikayet ve Protesto ediyoruz Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 27-03-2008, 09:32 PM
 5. ATA'ya Hakaret Edenlere Sessizmi Kalacaz?
  Kemalistgenc16 Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-02-2007, 12:42 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık