Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Kart Aidatınızı Tek Tıkla Geri Almanın yolu

GÜNCEL GÜNDEM Kategorisi Güncel Haber ve Manşetler Forumunda Kart Aidatınızı Tek Tıkla Geri Almanın yolu Konusununun içerigi kısaca ->> Başbakanlık İletişim Merkezi, mağdur banka müşterisine büyük kolaylık sağlıyor. Tek tıkla başvuru yapılıp, aidat geri alınabiliyor. Bankalar, yargı kararlarına rağmen ...

 1. #1
  - Çevrimiçi
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Kart Aidatınızı Tek Tıkla Geri Almanın yolu

  Başbakanlık İletişim Merkezi, mağdur banka müşterisine büyük kolaylık sağlıyor.

  Tek tıkla başvuru yapılıp, aidat geri alınabiliyor. Bankalar, yargı kararlarına rağmen kredi kartı aidatı, dosya masrafı gibi ücretleri tüketicilerden almaya devam ediyor. Tüketiciler ise tüketici mahkemesine veya hakem heyetlerine başvurarak, parasını geri alabiliyor.

  Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) de, hakkını arayan tüketicilere büyük kolaylık sağlıyor. Bankaların kart aidatı ve hesap kesim ücretleriyle ilgili kesintileri, BİMER üzerinden internetten yapılan başvurularla geri alınabiliyor.

  BAŞVURU YETERLİ

  BİMER, başvuruyu alıyor ve tüketici hakem heyetine gönderiyor. Hakem heyeti de, ilgili bankaya gerekli yazıyı ulaştırıyor ve banka, tüketicinin hesabına kesinti yapılan tutarı iade ediyor. Tüketiciler, internet üzerinden tek tıkla haklarını arayabiliyor.

  Bimer'e Başvurmak için tıklayınız

  Kaynak: Sabah

  Bimer'den konu ile ilgili duyuru:

  Önemli Duyuru Son günlerde BİMER sistemine şikâyet kaydı yapılması halinde bankalar tarafından alınan kredi kartı aidatı, dosya masrafı vb. ücret ve komisyonların hiçbir işleme gerek kalmaksızın tüketicilere iade edilebileceği şeklinde birtakım yanlış yönlendirmelerin yapıldığı görülmektedir. Bilindiği üzere 4077 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde gerek bankalarla ilgili uyuşmazlıklarda gerekse tüketicinin taraf olduğu diğer uyuşmazlıkların çözümünde yetkili ve görevli merciler tüketici sorunları hakem heyetleri ve tüketici mahkemeleridir. Buna göre, 2013 yılı için değeri 1.191,52 TL’ye kadar olan uyuşmazlıklara ilişkin olarak tüketicinin ikamet ettiği veya bankanın bulunduğu yerdeki, illerde Ticaret İl Müdürlüğü, İlçelerde ise Kaymakamlıklar bünyesinde faaliyet gösteren tüketici sorunları hakem heyetlerine mevcut belgeler ile birlikte başvuruda bulunulması gerekmektedir.

 2. #2
  - Çevrimiçi
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742
  DOSYA MASRAFINI GERİ ALMAK İÇİN NE YAPMALIYIZ ?

  Bir bankadan kredi kullanmış iseniz ve dosya masrafı adı altında para alınmışsa, önce bankaya örnek dilekçedeki gibi bir dilekçe ile başvurmanız gerekiyor. Bu dilekçe sonucunda banka paranızı iade etmezse, bu kez tüketici hakem heyetine yine yayınladığımız örnek dilekçe ile başvurabilirsiniz. Kesilen dosya masrafı bin 161 liranın üzerindeyse başvurunuzu tüketici mahkemelerine yapmalısınız.

  Dilekçe Örnekleri:

  dilekce1jpg


  dilekce2jpg

Benzer Konular

 1. Kredi kartı aidatlarını geri almanın yolları
  YukseLL Tarafından Borsa ve Ekonomi Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 10-04-2015, 01:39 PM
 2. Mahkemeye gitmeden kart aidatınızı alın!
  zekaikc Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 08-11-2012, 12:17 AM
 3. Facebook'ta tüm mesajlardan tek tıkla kurtulmanın yolu.
  YukseLL Tarafından Bilgisayar ve İnternet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-08-2012, 05:32 PM
 4. Karizmayı sağlama almanın 10 yolu
  mopsy Tarafından İnsan İlişkileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-04-2010, 07:43 AM
 5. Spordan keyif almanın 23 yolu
  SAHARAY Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-04-2008, 02:32 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık