Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.461
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Kredi kart borcunu telefon ya da mesajla bildirmek 5 lira oldu

  Bankaların müşterilerinden çeşitli adlar altında aldıkları paralarda yeni yöntemler ortaya çıkıyor. Kredi kartı aidatı ve hesap işletim ücreti ile başlayan para toplama işi artık, atılan her SMS'e kadar uzadı. Bazı bankaların uygulamaya koyduğu ve kredi kartı borçlarını bildiren 'sesli ya da mesajla bildirim sistemi' için tüketiciden arama başına 5 lira ücret alınıyor. Türkiye'de 50 milyonun üzerinde kredi kartı olduğu düşünüldüğünde, bankaların talep ettiği miktar büyük rakamlara ulaşıyor.

  DAVA AÇILABİLİR

  Tüketicinin isteği dışında gönderilen SMS, mail, mektup gibi bildirilerden de 5'er liradan başlayan ücretler talep ediliyor. Bankalar bu ücretleri hesap özetlerine yansıtmaya başlayınca, itiraz eden tüketicilere de, "Yaptığımız yasal ve sözleşmeye uygun" cevabı veriliyor. Bankalar "Sözleşmeye yazılmak kaydıyla ücret talep edilebilir" savunmasını yaparken, uzmanlar tek taraflı ve tüketici ile müzakere edilmeden konulan maddelerin 'haksız şart' olarak kabul edildiğini belirtiyor. Bu şekilde gerek yerel mahkemelerde gerekse Yargıtay'da birçok dosyanın tek taraflı sözleşme yüzünden tüketici lehine sonuçlandığını söyleyen uzmanlar, "Vatandaşlar bu tür ücret kesintileri için bankalara itiraz etmeliler. Eğer itirazlarından bir sonuç alamazlarsa, bağlı bulundukları kaymakamlıklardaki Tüketici Hakem Heyetleri'ne başvurmalılar" tavsiyesinde bulunuyor.

  Takvim

 2. #2
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  May 2012
  Nerden
  ksk
  Mesaj
  95
  Rep Gücü
  159
  Sayın yuksell lütfen öyle söylemeyin insanları uyandıracaksınız bankaların giderleri çok fazla olduğundan müşterilerinin kendilerine yardımcı olmalarını bekliyorlar hatta bunu açıkça da söylüyorlar... ( Giderimiz çok 3-5 de siz gönlünüzden ne koparsa atıverin )

  Geçen gün bu yıllık aidatlar için bir bankaya itirazda bulunmuştum ona istinaden gelen maili aynen yapıştırıyorum ... (firmaya saygısızlık olmasın diye isim gizlenmiştir. )

  Öncelikle alışverişlerinizde Bankamız Kredi Kartını kullandığınız için teşekkür ederiz. Değerlendirmelerimiz neticesinde üyelik aidatı tutarının bu seneye özel olarak Kredi Kartınıza iade edildiğini belirtmek isteriz. İşlemin detaylarını Dönem İçi Hesap Hareketlerinizde veya iadeyi izleyen ilk Hesap Özetinizde görebilirsiniz.

  **** kredi kartınız, **** ve taksit avantajlarının yanı sıra sizlere birbirinden farklı ayrıcalıklar sunmaktadır. Kredi kartınız ile ilave taksit ve ekstra puan kampanyalarından, kartınıza ücretsiz verilen ek hizmetlerden faydalanabilir, kartınızı yurtiçinde ve yurtdışında dilediğiniz ülkede alışveriş ve nakit işlemlerinde kullanabilirsiniz. Kredi kartları için verilen hizmetlerin eksiksiz olarak sürdürülebilmesi için deneyimli ve büyük bir personel kadrosuna, yüksek maliyetli teknolojik altyapıya ve oldukça kapsamlı bir operasyona ihtiyaç duyulmaktadır. Bankamızın komisyon ve ücretleri bu maliyetler göz önüne alınarak belirlenmektedir.

  Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.
  beni ben yapan zaten ne bu beden ne de bu tin , beni ben yapan birtek ona olan sevgim ....

 3. #3
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.461
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742
  Kredi kartı aidatı konusu geçince sunu söyleyeyim belki ziyaretcilerimize faydası olur. Geçmiş yıllarda odediğiniz aidatları alabiliyorsunuz.
  Yeğenim, 2005 ve 2012 yılları arasında ödediği 210 tl tutarındaki aidatı 3 gün önce gözümün önünde tahsil etti.
  Nasıl mı?, Bunun için her ilde bulunan Tüketici Hakem heyetine başvurarak. Daha da önemlisi beni asıl şaşırtan 15 gün gibi bir zaman zarfında hakem heyetinin bu olayı karara bağlaması..

Benzer Konular

 1. SIM Kart’tan iPhone’a Telefon Rehberi nasıl aktarılır?
  YukseLL Tarafından iPhone (iOS), ipad Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-10-2013, 10:35 PM
 2. Kart Cirosunda Avrupa 6.sı oldu
  defensive Tarafından Borsa ve Ekonomi Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-08-2012, 03:07 AM
 3. Dinin emrini bildirmek
  bziya Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-12-2009, 03:16 PM
 4. Anzer balının kilosu 500 lira oldu
  lordhan Tarafından Alternatif Tıp Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-08-2009, 10:45 PM
 5. Zenginin borcunu geçiktirmesi
  Gül@y Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-04-2009, 01:01 PM
Yukarı Çık