Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 Toplam: 4
 1. #1
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Jul 2011
  Mesaj
  597
  Rep Gücü
  0

  merve kavakçı

  Şimdi, iktidara yaranmak peşindeki medyadan, 'Merve'nin itibarı iade edilsin!' çağrıları yükseliyor.

  18 Nisan 1999'da yapılan genel seçimlerde Fazilet Partisi'nden milletvekili seçilen Merve Kavakçı, TBMM'ye türbanla gelince protesto edilerek yemin etmesi engellendi. Mağdur gibi gösterilen Merve Kavakçı'nın milletvekilliğinin iptal edilmesi, başörtüsü yüzünden değil, sahteciliktendir.

  Çünkü o; Türkiye'de seçime girdiğinde Amerikan vatandaşı idi.

  Hükümetin daha sonra Houston Başkonsolosluğumuz aracılığıyla ABD Dallas Göç ve Vatandaşlık Bürosundan temin ettiği belgelere göre Merve Kavakçı, 5 Mart 1999 tarihinde Amerikan vatandaşlığına geçmişti. Bunun için de ABD çıkarlarını her şeyden üstün tutacağına ve her yerde savunacağına yemin etmişti.

  Türkiye tarafına haber ve bilgi vermeden ABD vatandaşı olduğundan... Amerikan çıkarları için çalışacağı üstüne yemin ettiğinden dolayı Merve Kavakçı Türk vatandaşlığından çıkartıldı.
  Yani; Merve Kavakçı'nın sorunu türbandan önce işte bu ABD vatandaşı olması sorunudur.
  Şimdi ona; 'ABD çıkarlarını her yerde her zaman Türkiye'nin çıkarlarından üstün tuttuğu için' ödül mü vereceğiz? Merve'nin itibarı; Amerikan çıkarlarını savunmak için yemin etmesi midir?
  Müslüman kardeşlerimiz bilsinler ki Merve'nin türbanı ile Esenler'de, konfeksiyon atölyesinki makineci kızımız Tuğba'nın türbanı aynı değildir.
  Merve Kavakçı; lüks türbanının altına İslam ve ülke sevgisini değil Amerikan sevgisini saklamıştır.

  MERVENİN ETTİĞİ YEMİN
  Bana inanmıyor musunuz? O zaman Merve Kavakçı'nın türban altında ve Amerikalı görevlilerin huzurunda ettiği şu yemini okuyun bakalım:
  'Burada, önünüzde, şimdiye kadar bağlısı bulunduğum her türlü devlet bağını ve egemenliğini reddettiğime; bundan böyle ABD Anayasası'nı ve yasalarını iç ve dış düşmanlara karşı savunacağıma; ABD'ye bağlılık ve sadakat göstereceğime; kanunun gerektirdiği hallerde ABD ordusuna hizmet vereceğime; kanunun gerektirdiği durumda sivil yönetim altında ulusal önemi olan işlerde çalışacağıma ve bu yükümlülükleri özgür bir şekilde, akıl sağlığım yerinde ve samimi olarak üstleneceğime yemin ederim. Tanrı yardımcım olsun... Ben Merve Kavakçı.'
  Ey Müslümanlar elinizi vicdanınıza koyun ve cevap verin: Böyle birisinin bizim Meclisimizde bulunması doğru olur muydu?

  HİZİPÇİ MERVE
  Amerikan vatandaşı Merve Kavakçı'yı o günlerde desteklemek için Hizbullahçılar Malatya'da polisle çatışmışlardı. İran'da da kız öğrenciler; Merve'ye destek yürüyüşleri yapmışlardı.

  Ben Akşam Gazetesi'ndeki 7 Mayıs 1999 tarihli yazımda; 'Sudan'ın Humeynisi olarak bilinen Hasan el Turabi'nin eşi Visale Turabi ile Merve Kavakçı'nın İslam ålemi isimli şeriatçı-cihatçı bir örgüt kurduğunu' yazmıştım. Merve; Refah Partisi'nin (Hizb-i Refah) Kadınlar Komisyonu Dış İlişkiler Sorumlusu olarak Turabiler ile sıkı ilişki içine girmişti. Şeriatçı ve cihatçı Turabiler; terör örgütlerinin önem verdikleri isimlerdi. 1996 yılı Haziranında Refah Partili Bayrampaşa Belediyesi; Visale Turabi'yi Türkiye'ye getirmişti. Refah Partisi Ekim 1996'daki büyük kongreye Hasan el Turabi'yi davet etmişti. Sudanlı Turabi tıpkı Humeyni gibi silahlı yollardan şeriat ihraç etmeye uğraşan bir ideologdu.

  Merve Kavakçı; 1996 yılında Kuzey Amerika İslami Birliği Kongresinde yaptığı konuşmada, 'Refah'ı kabul eden islamı de kabul etmiştir.' diyerek RP'ye oy vermeyenleri kafir gibi gösteren bir fanatizmin içinde olduğunu da göstermiştir. Hizb-i Refah'lı Merve'nin tavrı ile, 'Öbürleri patates dinindendir!' diyen RP Lideri Necmettin Erbakan'ın tavrı aynıdır.
  Merve Kavakçı, 26 Aralık 1997'de ABD'nin Chicago şehrindeki konuşmasında siyasetten söz ederken diyor ki: 'Bu alan benim cihat yapmak için seçtiğim alan.'

  İkinci evliliğinde balayı için Mekke veya Medine gibi kutsal şehirlere değil de Paris'e giden Bayan Kavakçı'nin türban takması ve TBMM'ye türbanla girmeye kalkışması, inancı için değil; cihat yapmak içindi. Bunu mu iade edeceksiniz Merve hanıma?

  güneş gazetesi, rıza zelyut yazısı.

 2. #2
  Acemi Üye Server Bedii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesaj
  239
  Rep Gücü
  8199
  “Merve Kavakçı’nın yemin için TBMM’ye girmesi Erbakan ve benim bilgimin dışındaydı. Meclis’i yöneten Septioğlu ile anlaşmıştık. Kendisi, ’Başörtülü birinin yeminini engelletmem. Sizden isteğim tenha bir zamanda getirin’ dedi. Bizim arkadaşlara bunu söyledik. Hatta tahrik olmasınlar diye ben salona bile girmedim. Bir de baktık ki Merve Hanım salona girmiş, nasıl girmiş bilmiyorum. Ne Hoca’yı ne beni dinlediler, Kavakçı’yı salona AK Parti’yi kuracak isimler götürdü.”
  Oğuzhan Asiltürk
  Eklemek istedim......

 3. #3
  erdem
  Misafir..
  türkiyede söylesine bir durum var kim kütülük yapmis ise
  alkislanir türkiye seninle gurur duyuyor diye alkislar tutulur
  esi benzeri olmayan benzeri olmayan bir milleti simdide
  mervenin onurunu geri veri.

 4. #4
  redyellow
  Misafir..
  Merve Kavakçı halkın oylarıyla seçilmiş bir insan, hakkında hiç bir dava, mahkumiyet vs. kararı da yoktu, kendinizi kandırmayın başörtüsü yüzünden değilmiş de sahtecilikmiş mişmiş de felanmış da filanmış.

  Ya arkadaş ecevitin mecliste kapkara bir suratla bağırdığı zaman merve kavakçının amerika vatandaşı olduğu diye bir şey var mıydı? yoktu, eeee kimi kandırıyorsunuz başörtüsü yüzünden değil diye?

  Artı o ecevit ki Kemal dervişi ekonomiyi kurtarsın diye amerikadan getiren adam değil miydi?

  Merve Kavakçı başörtüsü yüzünden linç edilmiştir, bunu mazur göstermenin anlamı yoktur, ona yapılanlar zalimliktir, terbiyesizliktir.

  Bütün haklar iade edilmelidir, bu yapılırsa İADE-İ İTİBAR yapılan Merve kavakçı değil TBMM olur, itibarı iade edilen tbmmdir çünkü.

Benzer Konular

 1. Merve iç giyimden süper modeller
  sanalcingene Tarafından Kadın Modası Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 31-07-2011, 01:39 AM
Yukarı Çık