Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Jul 2011
  Mesaj
  597
  Rep Gücü
  0

  Türk Ernesto Cheguevara

  Batman'da 2 yıl önce evlenen Turğut çifti, Dünya Barış Günü'ne denk gelen 1 Eylül 2011 tarihinde doğan erkek çocuklarına, 'Ernesto Cheguevara' adını verdi. Batman Nüfus Müdürlüğü'nden kimliği de çıkartılan, Ernesto'nun babası işsiz 25 yaşındaki Nihat Turğut. "Ernesto Che Guevara'nın tüm yaşamı ile ilgili kitapları okudum. Ona hayran kaldım. Özgürlük Savaşçısı diye bir kitabı var bende. Yaşam mücadelesi ve felsefesi beni çok etkiledi.

  Onu çok merak ediyordum. Evlenmeden önce bile eğer bir gün evlenir ve erkek çocuğum olursa adını Ernesto Che Guevara koyacağım diye düşünüyordum. Kısmet 2 yıl önce evlendim ve 2011 yılı Dünya Barış Günü'ne denk gelen 1 Eylül'de bir erkek çocuğum oldu. Adını da Ernesto Che Guevara koydum" dedi. Baba Turğut, oğluna Ernesto Che Guevara adını vermesine yakınlarından bazılarının karşı çıktığını ancak daha sonra bunların da bu ismi kabul ettiğini belirtti.

 2. #2
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Feb 2012
  Mesaj
  62
  Rep Gücü
  0
  eskiden Nufus Dairelerinde Memurlar böyle isimle başvuranlara karşı Olumsuz tavır koyarlar ve İsmi yazmazlardı.demek ki Özgürlük işe yarıyor..
  Tercihlere saygı işte bu..

 3. #3
  bursali68
  Misafir..
  Merhaba,

  Bilinçli olan her anne-baba bilir ki çocuk " ismiyle birlikte " yaşar....Ve ileride sıkıntı yaşamayacağı isimleri koymaya çalışır...Özenti ile konulan isimler son derece saçma ve mesnetsiz isimlerdir...Biri Kur'an'ı okuyup Allah'ı beğendi , hayran kaldı deyip çocuğuna " Allah " ismini koymaya çalışsa ne olur...Aynı nüfus memuru ne yapar merak ediyorum...???

  Özel , tarih sayfalarında yerini almış isimleri " soy isimleri " ile birlikte kullanarak resmileştirmek son derece yanlış diye düşünüyorum...Birilerinin çocuğuna " Adolf Hitler , Mihail Sergeyeviç Gorbaçov, Karl Heinrich Marx , Sigismund Scholomo Freud ...v.b ne kadar saçma ise CHE 'nin ismini de komple kullanmak o derece saçma olmuş...Sanırım Che saplantı haline gelmiş arkadaşta...Yazık belki de ömür boyu o çocuk ile isminden dolayı " Tİ " ye alınacak...

  Sağlıcakla kalınız...

Benzer Konular

 1. Ernesto Cheguevra Che'nin ceset ve otopsi resimleri...! sosyalist in ilgisini çeker
  oddly Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 07-03-2017, 08:20 PM
 2. Ernesto che guevara “la ilahe illallah” demiş olsaydı
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 8
  Son mesaj: 16-01-2011, 10:34 PM
 3. TÜRK NE DEMEKTİR.. TÜRK= Kötülüğü Terk Eden Adam Demektir
  GökTürkk Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 15
  Son mesaj: 30-09-2010, 02:59 AM
 4. Türk'ün Türk'ten başka dostu vardır dedirten o tarihi olay
  YukseLL Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-08-2009, 12:00 PM
 5. Ernesto Che Guevara de la Serna (1928 Arjantin-1967 Bolivya)
  güney Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 17-10-2007, 01:13 PM
Yukarı Çık