+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Meclis böyle cinlik görmedi!

GÜNCEL GÜNDEM Kategorisinde ve Güncel Haber ve Manşetler Forumunda Bulunan Meclis böyle cinlik görmedi! Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Meclis bürokratları, ömür boyu sağlık garantisi için yasaya 2 kelime ekledi... Meclis bürokratları, TBMM İdari Teşkilat Yasası hazırlanırken, taslağa kendilerine

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Üye Numarası
  59583
  Cinsiyet
  Kadın
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.605
  Taraftarı
  Galatasaray
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  24
  Rep Gücü
  137441

  stat Meclis böyle cinlik görmedi!

  Meclis bürokratları, ömür boyu sağlık garantisi için yasaya 2 kelime ekledi...
  Meclis bürokratları, TBMM İdari Teşkilat Yasası hazırlanırken, taslağa kendilerine ömür boyu sağlık garantisi sağlayacak iki kelime ekledi. AK Partili Nurettin Canikli, önerge vererek ayrıcalığın önüne geçti.

  Bedelli Askerlik Yasası için salı gecesi 05.30'a kadar çalışan milletvekilleri dün de Meclis'e personel alımının sınavla yapılması, askeri taburun kaldırılarak güvenliğin tümüyle polise bırakılması gibi hükümler içeren "TBMMİdari Teşkilat Kanunu" için sabah 02.30'a kadarmesai yaptılar. Teklif,Meclis'te görüşülürken "Sağlık Hizmetleri" başlıklı 39. maddesinde, TBMM'de halen çalışmakta olan personel ile emeklilerinin ölünceye kadar tüm tedavi giderlerinin TBMM bütçesinden karşılanması yönünde düzenleme yapıldığı fark edildi.

  Meclis'in yasamadan sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı'nın koordinatörlüğünde bürokratlar tarafından hazırlanan teklifte metne, "sağlık hizmetleri ile TBMM yerleşkesi içindeki tüm acil sağlık hizmetleri" ifadesi konuldu. Böylece Meclis'te çalışan tüm personel ve emeklileri ile yakınlarının yurtiçi ve dışındaki hastanelerde yapılacak tedavi giderlerinin TBMM'nin karşılayacağı sonucuna ulaşıldı.
  Haberin Devamı

  CİNLİĞİ FARK ETTİLER
  Teklifin Genel Kurul'da görüşülmesi sırasındaMeclis bürokratlarının yaptığı bu ayrıcalığıMaliye ve SGK bürokratları fark etti. Yasa metnindeki ayrıcalık tanıyan "sağlık hizmetleri" ifadesi, "TBMMyerleşkesi" ifadesinin arkasına yerleştirilerek AK Parti Grup Başkanvekilleri Nurettin Canikli, Ahmet Aydın ve Mahir Ünal tarafından önerge verildi. Kabul edilen önergeyle Meclis personeline ayrıcalık sağlayan düzenleme son anda önlenmiş oldu.

  MUAF OLACAKLARDI
  Düzeltme yapılmamış olsaydı Meclis personeli, ömür boyu yurtiçi ve yurtdışında her türlü tedavisini TBMM bütçesinden gerçekleştirecek ve GSS'ye tabi olanların ilaç alırken, ayakta veya yatakta tedavi görürken, ortez-protez gibi tıbbi araç ve malzeme alımı sırasında ödedikleri tüm katkı paylarından muaf olacaklardı.

  Maddenin eski hali Milletvekilleri ve idari teşkilatın kadrolu personeli, bunların emeklileri, sözleşmeli, geçici ve geçici görevli personel ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilere yönelik 'sağlık hizmetleri' ile TBMM yerleşkesi içerisindeki tüm acil sağlık hizmetleri, TBMM Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında yapılacak protokol çerçevesinde Bakanlığa bağlı eğitim ve araştırma hastanelerince ve bu hastanelerin TBMM yerleşkesi içerisinde kuracakları yataklı veya yataksız sağlık birimlerince verilir.

  mynet

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye consume - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Üye Numarası
  137122
  Mesaj
  1.078
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  18409
  Allah akıllarına zeval vermesin.Maşşallah.Bravo

 3. #3
  bursali68
  Misafir..
  Merhaba,

  Bu tarz " kendilerine yontmaları " ne zaman bırakacaklar...? Bu tarz " sınıf farklılığı " yaratmaya yönelik uygulamalar , kanunlar asla ve asla kabul edilmemeli...

  Sağlıcakla kalınız...

Benzer Konular

 1. İstanbul böyle vahşet görmedi!
  YukseLL Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 03-04-2011, 01:05 PM
 2. İlk Meclis Nasıldı ?
  SOSYALİST Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-04-2010, 10:12 AM
 3. Kayıp Çocuklar Meclis Gündeminde
  simqe Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-01-2010, 03:49 PM
 4. Yorum: 0
  Son mesaj: 18-09-2009, 12:33 AM
 5. Meclis'te Kürtçe Tartışması
  Gül@y Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-05-2008, 03:43 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık