Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

KCK Kürtleri Diktatörlükle Yönetmek İçin Türkiye'den Toprak İstiyor

GÜNCEL GÜNDEM Kategorisi Güncel Haber ve Manşetler Forumunda KCK Kürtleri Diktatörlükle Yönetmek İçin Türkiye'den Toprak İstiyor Konusununun içerigi kısaca ->> Başbakan Erdoğan, KCK (Koma Ciwaken Kürdistan-Kürdistan Topluluklar Birliği) ile ilgili operasyonları bayram boyunca savundu. Memleketi Rize'de; "KCK operasyonlarını eleştirenlere uyarımı ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye yeşeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2011
  Mesaj
  373
  Rep Gücü
  4215

  stat KCK Kürtleri Diktatörlükle Yönetmek İçin Türkiye'den Toprak İstiyor

  Başbakan Erdoğan, KCK (Koma Ciwaken Kürdistan-Kürdistan Topluluklar Birliği) ile ilgili operasyonları bayram boyunca savundu. Memleketi Rize'de; "KCK operasyonlarını eleştirenlere uyarımı ben yine yapıyorum: KCK'yı iyi tanımanız lazım. Yaptığınız açıklamalar, teröre destektir, teröre hizmettir." dedi.

  Bazı liberal arkadaşlarla geldiğimiz yol ayrımında temel nokta; KCK'nın ne olduğu konusundaki farklılığımızdır. Onlar, KCK'nın, sadece siyaset yapan, dolayısıyla fikir ve ifade hürriyeti açısından desteklenmesi gereken bir yapı olduğunu savunuyor.

  Bizler ise KCK'nın ne olduğunu, bizzat KCK sözleşmesinden (anayasasından) anlatmaya çalışıyoruz. Bunu, liberal arkadaşlara hakaret etmeden yapıyoruz. Dost bildiklerimizin, sebebini anlayamadığımız çirkin yakıştırmalarındaki gibi zil takıp oynamıyoruz da.

  Liberal demokrat aydınlarla kurulan diyaloğu en fazla önemseyenlerden biriyim. Üstelik bu diyaloğu, vesayetin sona ermesi, hukukun üstünlüğü, demokratikleşme ve özgürlükleri genişletme adına çok değerli buluyorum. Bir meselede ayrı düşünüyoruz diye o arkadaşlarımın hiçbirini kaybetmek istemem.

  Ama insaf, fikre karşı kendi fikrimizi de söylemeyecek miyiz? Yine, bir iktidarın meşruiyeti, neden bazı aydınların mühür basmasına bağlı olsun? Halkın verdiği yüzde 50 destek, neden esaslı bir meşruiyet sayılmıyor? Eğer liberal aydınların AK Parti'ye verdiği destek, Türkiye'nin demokratikleşmesi için ise -ki öyledir- neden ikide bir başa kakılıyor? Benim itirazlarım bunlara...

  KCK doğru görülmelidir. Ben yine önceki tavrımı devam ettireceğim. KCK'nın hedefi, kendilerine oy versin vermesin, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 23 vilayeti kapsayan ayrı bir devlet kurmaktır. ABD, Irak'tan çekilirken, dağdaki yapılanma üç yıldan beri şehirlere indiriliyor.

  Paralel bir devleti, gözümüzün içine baka baka kurmak istiyorlar. Referandum öncesinde Meclis'te, parti kapatmanın zorlaştırılmasına ondan karşı çıkıldı. Referandum ondan boykot edildi. Çünkü demokrasi içinde, sivil anayasa teminatına ve eşit yurttaşlığa bağlı, AB üyelik perspektifinde demokratik bir çözüm istemiyorlar.

  İstedikleri, topraktır. O toprak üzerinde bayrağı, Öcalan önderliğindeki politbüronun seçtiklerinden oluşan parlamentosu, KCK emrinde yargısı olan bir diktatörlük kurmak için yanıp tutuşuyorlar... Ben demiyorum, kendileri diyor. KCK'nın sözleşmesinden aynen alıyorum:

  "Bayrak: Yeşil zemin üzerinde, içinde kırmızı yıldızın yer aldığı yirmi bir ışınlı sarı güneşten oluşur.

  "Ekonomi: Her kasaba, köy, belde belediye ana merkeze vergi ödemek zorundadır. Yer altı kaynakları, KCK'nın malıdır ve kullanım hakkı üzerinde yaşayan halkındır.

  "Birey: Kürdistan'da doğup yaşayan veya KCK sistemine bağlı olan herkes yurttaştır. Tüm KCK yurttaşlarının meşru savunma savaşı hali durumunda yurdun savunulmasına aktif katılma yükümlülüğü vardır.

  "Yargı: Yüksek Adalet Divanı, İdari Mahkemeler ve Halk Mahkemeleri olmak üzere üç tür yargı sistemi oluşur.

  "Parti: Siyasi partinin varlığını, yerel yönetim yapılanmasını ve siyasetçiyi KCK yönetimi belirler..."

  Evet KCK, PKK, BDP çizgisi, Kürt vatandaşlarımızı, onlara rağmen diktatörlükle yönetmek için 23 ilimizi içine alan toprak istiyor.

  Dağ kadrolarını "öz savunma gücü" adı altında, vatandaşın tepesine silahlı milisler olarak dikmek hesabındalar.

  Bunu demokrasi içinde yapamayacaklarını görüyorlar. Artan şiddetin, saldırıların, katliamların sebebi budur.

  "Arap baharı" gibi bir "Kürt baharı" peşindeler.

  Demokratik bir yarışa girmeye hiç niyetleri yok. Kürt vatandaşlarımızı, bu diktatörlüğe ikna edemedikleri için onları da korkutuyor, sindiriyorlar...

  Kürtleri de öldürüyorlar. Kadınları canlı bomba yapıp, kadın-çocuk demeden katlediyorlar. Silahlı başkaldırıdan başka yol görmüyorlar. Kürt meselesini siyasetle çözeceklerin önünü kesiyorlar...

  Hüseyin Gülerce

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Nerden
  Antalya
  Mesaj
  2.191
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  54809
  AKP'nin de ayakları yere basmaya başlarsa inşallah mücadele gerektiği gibi yapılır. Yavaş yavaş bazı şeyleri görmeye başlıyorlar.
  Psikolojikman kaybedilmiş güneydoğuyu açılımla maçılımla düzeltemeyeceklerini inşallah anlarlar.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye SEHERYELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2010
  Nerden
  izmir
  Cinsiyet
  Kadın
  Yaş
  40
  Mesaj
  502
  Rep Gücü
  26782
  kesinlikle ya yer yüzünde tek kürt kalmayacak şekilde bir katliam yapıp hepsini yok edip kurtulacaksınız yada vereceksiniz haklarını herkes kendi yoluna
  min got neçe ew çû wê got bimîne ez çûm...

Benzer Konular

 1. Yol İstiyor....!!!
  bursali68 Tarafından Günün Fıkrası Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-01-2012, 12:16 AM
 2. Kur’an Türkleri Ve Kürtleri Kardeş Yapmış
  yeşeren Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 23-10-2011, 08:39 PM
 3. Yönetmek ve Yönetilmek
  dogangunes Tarafından Felsefe Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-01-2011, 02:25 PM
 4. Halkı Yönetmek
  Go[rk]eM Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-03-2008, 10:29 PM
Yukarı Çık