Google Deprem Haritası yardımı ile destek bekleyen noktalar ve ihtiyaç bilgileri takip edilebilecek, yardımlar için lokasyon ve irtibat bilgilerine erişilebilecek

Google "Kişi bulucu"nun ardından yayına aldığı yeni uyguluaması ile deprem bölgesi ile ilgili elzem bilgileri paylaşıyor.

Google'ın konuya dair yaptığı açıklama şöyle:

Van Depremi’nin hemen ardından kullanıma açtığımız Kişi Bulucu uygulamamıza 4.500’den fazla kayıt girilmiştir. Kişi Bulucu'nun ardından bugün itibariyle ‘2011 Van Deprem Sayfası’nı Türkçe olarak hayata geçirerek, Van Depremi ile ilgili güncel bilgileri tek bir noktadan paylaşıyor olacağız.

Van Deprem Sayfasındaki Google Deprem Haritası yardımı ile; depremin merkez üssü ve etkilediği alan incelenebilecek, destek bekleyen noktalar ve ihtiyaç bilgileri takip edilebilecek, yardımlar için Kızılay şube ve afet yönetim merkezlerinin lokasyon ve irtibat bilgilerine erişilebilecek.

Tüm bu uygulamaların yanısıra, Google.org kanalı ile de Türk Kızılayı’na 500.000 Amerikan Doları bağış yaparak, bölgedeki ihtiyaçların giderilmesine katkıda bulunacağız.

Dileğimiz yaşanılan bu doğal afet sonrasında bölge halkının en kısa sürede ihtiyaçlarının giderilmesinde süregelen duyarlı yaklaşımın devam etmesidir.

Google Türkiye