Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.461
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  24 milyon Avro nereye gitti ?

  Türkiye'de Deniz Feneri'nin kasasına giren paraların akıbeti belirsiz..
  Yolsuzluk iddialarıyla Türkiye'nin gündeminden düşmeyen Deniz Feneri Derneği hakkında yeni bir yolsuzluk iddiası daha ortaya çıktı. İddialara göre, Türkiye'de derneğin kasasına giren 24 milyon avronun akıbeti belirsiz... Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Deniz Feneri e.V soruşturmasının Türkiye ayağında sona yaklaşıldı. Ankara Cumhuriyet Savcılarının Almanya'dan getirdiği belgelerin büyük bir kısmının Türkçeye çevrilmesi tamamlandı.

  Derneğin Türkiye'deki kasasına giren paradan yaklaşık 24 milyon avrosunu nasıl harcadığı tespit edilemedi. Taraf gazetesinden Arzu Yıldız'ın haberine göre, Almanya'da görülen ve aralarında eski RTÜK Başkanı Zahid Akman ve Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Kahraman'ın da "şüpheli" olarak bulunduğu Deniz Feneri e.V soruşturmasının Türkiye ile ilgili kısmında sona varıldı. Yaklaşık üç ay önce Almanya'ya giden Ankara Cumhuriyet Savcıları, burada soruşturmayı yürüten meslektaşlarıyla görüşmüşlerdi. Savcılar, belgelerin birer kopyasını alırken, tanıkları da dinlemişlerdi.

  İDDİANAME AĞUSTOSTAN ÖNCE
  Taraf 'ın adli kaynaklardan aldığı bilgilere göre Almanya'dan getirilen belgelerin yüzde 90'ı Türkçeye çevrildi. Soruşturmayla ilgili iddianamenin ise adli tatilin başlangıcı olan 1 ağustostan önce hazırlanması bekleniyor. Soruşturmayı yürüten savcılar, vatandaşlardan yardım adı altında toplanan milyarlarca liranın şahsi işlerde, siyasi çıkarlar doğrultusunda harcandığına dair önemli deliller elde etti.

  24 MİLYON AVRO NEREYE GİTTİ?
  Türkiye'deki Deniz Feneri Derneği'ne yapılan yardımların nasıl kullanıldığını inceleyen savcılığın, dernek kasasına giren yaklaşık 24 milyon avronun nereye harcandığı konusunda net bir bilgiye ulaşamadığı öne sürüldü.

  ALMANYA'DA HAPİS KARARI ÇIKMIŞTI
  Almanya'da faaliyet gösteren Deniz Feneri e.V Derneği'nin gurbetçi vatandaşlardan topladığı 41 milyon avroluk paranın bir kısmını amaç dışında kullanmasıyla ilgili iddialar üzerine soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma neticesinde "yardım adında haksız kazanç elde etmek" suçlamasıyla Almanya'nın Frankfurt Eyalet Yüksek Mahkemesi'nde dava açılmıştı.

  Davada, derneğin muhasebe sorumlusu Firdevs Ermiş yardım için toplanan paralarla gayrimenkul alındığını ve şirketler kurulduğunu itiraf etmişti. 17 Eylül 2008 tarihinde mahkemenin hakimi Johann Müler, gerekçeli kararında, dernek yöneticilerinden Mehmet Gürhan'ın yardım paralarını bir sermaye aracı olarak kullandığını, paraların Türkiye'deki Kanal 7 televizyonuna aktarıldığını, paraların nasıl kullanılacağına karar verenlerin aralarında Zekeriya Karaman, İsmail Karahan, Mustafa Çelik ve bazı zamanlarda Zahid Akman'ın bulunduğu kişiler olduğuna hükmetmişti.
  haber3.com

 2. #2
  bursali68
  Misafir..
  Merhaba,

  Biri yakalamış,biri pişirmiş,biri yemiş...bizler de hani bize hani bize der gibi bakıyoruz...Bakalım neler olacak...Bunlar şapkan tavşan çıkarmanın tersini yaparak olan tavşanları da yok ediveriyorlar...İyi sihirbazlık örneği...

  Sağlıcakla kalınız...

Benzer Konular

 1. Bakanlığın paraları nereye gitti?
  YukseLL Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-07-2010, 05:25 PM
 2. Peçeli Kadın 500 Avro Ceza Ödeyebilir
  SOSYALİST Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-05-2010, 12:36 PM
 3. Carlos gitti!...
  mopsy Tarafından Futbol Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 19-12-2009, 11:29 PM
 4. Mevlit Kandili'nde doğurana 1000 Avro
  Gül@y Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 05-03-2009, 12:03 PM
 5. Ser de Gitti Sır da Gitti
  Nil@y Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-02-2007, 07:49 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık