Japonya’yı vuran 8.9 büyüklüğündeki depremi yaşayan Türklerden İbrahim Selimhan Kılıç, sarsıntı başlayınca kendini camdan dışarı attığını söyledi. Sakinleştikten sonra evine geri dönen Kılıç, meydana gelen ilk artçı sarsıntının ardından tekrar atladığını ifade etti.

FELAKETİN MERKEZİ JAPONYA'DAN EN ÇARPICI KARELER

Japonya’da meydana gelen depreme Tokyo yakınlarındaki evinde yakalanan Kılıç, NTV haber televizyonunun canlı yayınına telefonla bağlanarak, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

"Ben Tokyo’ya 20 kilometre uzaklıktaki Tayitama eyaletinin Toka şehrinde oturuyorum. İlk sarsıntı sırasında evdeydim. Bayağı bir şiddetliydi. Kendimi camdan dışarı attım. Biraz sakinleşir gibi olunca tekrar eve girdim. Ama ikinci kez bir sarsıntı oldu, ben yine camdan atladım. Küçük sarsıntılar halen devam ediyor."

Tokyo'da döner ve dondurma imalatı yapan Kılıç, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, oturduğu apartman dairesinin 1'inci katta olduğunu belirtirken, şu anda sağlık durumunun iyi olduğunu ifade etti.

Dışişleri Bakanlığı'nın Japonya'daki Türk vatandaşlarının yakınları için kurduğu koordinasyon masasının telefon numarası: 0312 292 29 29

alıntı
Hürriyet
Pencereden atlayan tek Trk - Hrriyet Dnya