Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Video Türk Silahlı Kuvvetleri Rahatsız

  Org. İlker Başbuğ Oruç Reis Kruvazörü'nde son dönem gelişmeleri değerlendirdi.TSK'ya yürütülen haksız asimetrik psikolojik hareket olduğunu söyleyen Başbuğ süreçten rahatsız olduklarını açıkladı. Başbuğ yargıyı göreve çağırdı.

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, ''Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı psikolojik harekat yürütenlere diyorum ki bulunduğunuz yol, bulunduğunuz yer doğru değildir'' dedi.

  Orgeneral Başbuğ, ''Bizi en çok üzen ve yaralayan noktalardan biri, TSK içinde bizlere canları emanet edilen Mehmetçikler üzerinden kanlı hesaplar yapabilenlerin olduğunun düşünülmesi, ileri sürülmesi konusudur'' diye konuştu.

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ, bazı temaslarda bulunmak üzere geldiği Trabzon'da, TGC Oruçreis Firkateyni'nde basın toplantısı düzenledi.

  Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı psikolojik harekat yürütenlere ''Bulunduğunuz yol, bulunduğunuz yer doğru değildir'' dediklerini ifade eden Orgeneral Başbuğ, şöyle konuştu:

  ''Terör olaylarını Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişkilendirmeyi, PKK destekleyicileri, PKK sempatizanları yapabilir. Ancak böyle ilişkilendirmeleri ve bu amaca yönelik imalı konuşmaları siyasiler, akademisyenler ve medya mensupları yapamaz, yapmamalıdır. Bizi en çok üzen ve yaralayan noktalardan biri, Türk Silahlı Kuvvetleri içinde bizlere canları emanet edilen Mehmetçikler üzerinden kanlı hesaplar yapabilenlerin olduğunun düşünülmesi, ileri sürülmesi konusudur.''

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ, ''adli makamların ihbar mektuplarına ve gizli tanıkların verdikleri ifadelere karşı daha duyarlı ve daha dikkatli hareket etmeleri gerektiğine işaret ederek, bu gibi durumlarda Türk Silahlı Kuvvetleri ile bilgi teatisi ve iş birliğinde bulunulmasını, aksi durumlarda kurumlar arası çatışmalara neden olunabileceğini vurguladı.

  ''TSK, GÖREV VE SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMEYE HAZIRDIR'

  Orgeneral Başbuğ, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduğunu ve hazır durumda olmaya mecbur olduğununu belirtti.

  ''Türk Silahlı Kuvvetlerinin, gücünü Türk milletinden aldığını'' ifade eden Orgeneral Başbuğ, ''Ziyaret ettiğimiz her bölgede halkımızın Türk ordusuna, komutanlarına olan sevgisini her vesileyle görmekteyiz, bu bizim için en büyük güçtür. En büyük gücümüzü, güç kaynağını halkımızın Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı duyduğu sevgi saygı ve güven oluşturmaktadır'' dedi.

  Trabzon halkıyla da buluşacağını ve aynı sevgi ve saygıyı, belki de daha büyük boyuttaki sevgi ve saygıyı Trabzon halkından göreceğine inandığını belirten Orgeneral Başbuğ, ''Türkiye'nin önünde elbette zorluklar, güçlükler vardır. Ancak inancımız şudur ki Türkiye Cumhuriyeti, Türk milleti birlik, beraberlik ve bütünlüğünü koruduğu müddetçe her türlü zorluğu ve güçlüğü yenebilecek güçtedir. Gün, birlik, beraberlik ve bütünlük günüdür'' diye konuştu.
  Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, ''Toplumun bütün kesimleri sağduyulu olmak, tahriklere kapılmamak zorundadır. Herkes itidal ile hareket etmelidir'' dedi.

  Orgeneral Başbuğ, Trabzon Limanı'nda demirli olan ve ''Denizlerin Hakimi'' olarak bilinen ''TCG Oruç Reis Fırkateyni'nde düzenlediği basın toplantısında, kenti ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

  Karadeniz insanının zor koşulların insanı olduğunu ifade eden Başbuğ, ''Mücadele azmi yüksek, zeki, pratik ve çalışkandır. Her şeyden önce milli konulara duyarlıdır. Ülkesi için fedakarlıktan hiçbir zaman kaçınmaz. Bu nedenlerle gerçekten bugün burada bulunmaktan büyük bir kıvanç duyuyoruz'' dedi.

  Orgeneral Başbuğ, son zamanlarda toplumsal olayların arttığını görüldüğünü belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

  ''Şiddete başvurulduğunu görmekteyiz. Bu olaylar hiçbir şekilde kabul edilemez. Toplumun bütün kesimleri sağduyulu olmak, tahriklere kapılmamak zorundadır. Herkes itidal ile hareket etmelidir. Toplumsal çatışma hiç kimseye ülkeye ülkemize fayda sağlamaz. Büyük zararlara neden olabilir. Ancak düşmanlarımızı sevindirir. Güvenlik kuvvetlerimiz gerekli tedbirleri zamanında alarak halkımızın güvenliğini sağlamaya ve büyük bir özveri ile görevleriyle görevlerini getirmeye çalışmaktadır. Herkes güvenlik kuvvetlerimize yardımcı olmalıdır.''

  ''Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu da hiç kimse unutmaması gerektiğini'' ifade eden Başbuğ, ''Toplumsal huzura giden yolun, ortak değerlerimizin güçlendirilmesinde olduğunu düşünüyoruz. Farklılıklara elbette saygılı olmalıyız. Ancak farklılıklara saygılı olmak her zaman farklılıklarımızı öne çıkarmayı da gerektirmez. Esas önemli olan özellikle bugünlerde binlerce yıllık sahip olduğumuz, bizi birbirimize kenetleyen ortak değerlerin sıkça ortaya koyulmasıdır. Bu ortak değerlere sahip çıkılmasıdır'' diye konuştu.

  Başbuğ, Türkiye'nin, 1984 den beri bölücü terör örgütü ile mücadele ettiğini belirterek, şunları söyledi:

  ''Bu süreçte ülkemiz, milletimiz ve insanımız, özellikle terörün yoğun olduğu bölgedeki insanlarımız bu terörden büyük zarar görmüştür. Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütüne karşı mücadelesine, yasalar çerçevesinde her türlü fedakarlık ve gayreti göstererek kararlılıkla davam etmiştir ve devam etmeye de azimli olarak kararlıdır. Temel hedefimiz, bölücü terör örgütüyle mücadelede ana hedefimiz bölücü terör sorunun Türkiye'nin gündeminde en alt sıralara indirilmesidir. Unutmayınız ki, teröristler ve destekleyicileri gündemin kan, gözyaşı, kin ve nefret üzerinde oluşmasını ister. Yine unutmamalıdır ki, ülkenin ve milletin bütünlüğünün korunmasında her zaman elbette bir bedeli olur.''

  İşte Başbuğ'un konuşması:

  [flv]http://video.haber7.com/video_contents/17122009095832.flv[/flv]

  Haber 7 AA

 2. #2
  Orumuz da elden giderse kocaman bir hiçiz!

Benzer Konular

 1. "süpermeydan silahlı kuvvetleri" SSK...:))
  Guney Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 26-12-2010, 12:52 AM
 2. Türk Silahlı Kuvvetleri mahkeme salonlarına sığmaz
  simqe Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 20-04-2010, 02:04 PM
 3. Türk Silahlı Kuvvetleri savaşıyor!..
  Mevt Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 05-04-2008, 09:34 AM
 4. Türk Silahlı Kuvvetleri Silah Dökümanı
  Bay X Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-10-2007, 10:48 PM
 5. Türk Silahlı Kuvvetleri
  Bay X Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 29-04-2007, 10:39 PM
Yukarı Çık