Gösterilen sonuçlar: 1 ile 7 Toplam: 7
 1. #1
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  10

  Dünyanın 100 Entellektüeli Listesinde Fethullah Gülen

  Uluslararası ilişkiler alanında dünyanın en saygın dergilerinden biri olan Foreign Policy, 'yaşayan en büyük 100 entellektüel' listesini açıkladı.

  Zirveye çıkan isimler arasında Fethullah Gülen ve Orhan Pamuk da var. Titiz bir çalışmanın ardından belirlenen listede İtalyan yazar Umberto Eco, Amerikalı aydın Noam Chomsky, Alman filozof Jürgen Habermas, gazeteci Fareed Zakaria, iktisatçı Muhammed Yunus ve tarihçi Bernard Lewis gibi ünlü isimler yer alıyor. Adayları seçerken kullandığı kriteri, "Alanlarında müstesna konuma sahip olup, kendi ülkelerinin sınırlarını aşarak daha geniş alanda tartışmayı etkileme kabiliyeti göstermek." şeklinde özetleyen dergi, sıralamayı ise okurlara yaptıracak. Bunun için internet sitesinde bir anket başlatıldı. Foreign Policy: Your portal to global politics, economics, and ideas adresini ziyaret edenler, 100 entelektüel arasından tercih ettikleri 5 kişiye oy verebiliyor.

  Foreign Policy, yaşayan en büyük 100 entelektüeli İngiltere'de çıkan Prospect dergisi ile ortaklaşa belirledi. Derginin hazırladığı entelektüeller listesinin dini liderler kategorisinde Fethullah Gülen'in yanı sıra Papa 16. Benedict, İslam âlimi Tarık Ramazan ve Yusuf el-Kardavi bulunuyor. Listede yer alan 2 çevreci, 4 din adamı, 6 aktivist, 6 tarihçi, 6 lider, 8 sanatçı ve roman yazarı, 8 gazeteci, 8 bilim adamı, 8 filozof, 11 ekonomist ve 17 siyaset bilimcisinden bazıları şunlar: "Sosyolog Slavoj Zizek, iktisatçı Muhammed Yunus, Nobel Barış ödüllü ABD eski Başkan Yardımcısı Al Gore, tarihçi Bernard Lewis, İngiliz yazar Christopher Hitchens, Çek devlet adamı Vaclav Havel, New York Times yazarı Thomas Friedman, siyasal bilimci Francis Fukuyama, Irak'taki Amerikan güçlerinin komutanı General David Petraeus, Nobel Barış ödülü sahibi İranlı aktivist Şirin Ebadi ve Rus satranççı Garry Kasparov." Derginin editörleri, listeyi ortaya çıkarırken kullandıkları kriterleri de şöyle açıklıyor: "Bu listedeki bay ve bayanlar dünyadaki en girift düşünürlerden bazıları olmakla beraber, listeyi hazırlarken kullandığımız kriterler bundan daha basit olmazdı: Adaylar yaşıyor ve halen kamusal hayatta faaliyet gösteriyor olmalı. Alanlarında müstesna konuma sahip olup, aynı zamanda kendi ülkelerinin de sınırlarını sıkça aşarak daha geniş alanda tartışmayı etkileme kabiliyeti göstermeli." Listenin üçte ikisini Amerikalı ve Avrupalı entelektüeller oluşturuyor. Türkiye'nin de içinde değerlendirildiği Ortadoğu'dan 11 isim yer alıyor. 100 entelektüel isim arasından ilk 20'yi belirlemek için bir anket de düzenleyen dergiye Foreign Policy: Your portal to global politics, economics, and ideas adresinden ulaşılabiliyor. (Mehmet Rıfat Yeğen)

  Oylamak isteyen arkadaşlar : Foreign Policy: Your portal to global politics, economics, and ideas adresinde EN FAZLA 5 kişinin ismini seçtikten sonra SUBMIT VOTES butonuna basarak gittiğiniz sayfada üstteki kutuya İSTİYORSANIZ seçtiğiniz şahısların isimlerini, alttaki kutuya da MECBUREN GİRECEĞİNİZ E-MAİL adresinizi yazıp oylamayı tamamlamanız gerekmektedir. Farklı e-mail adresleriyle aynı bilgisayardan MÜKERRER OY kullanmayınız!

 2. #2
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573

  Dünyanın 100 entelektüeli anketinde Gülen birinci oldu

  Uluslararası ilişkiler alanındaki en seçkin dergilerden Foreign Policy'nin düzenlediği "Yaşayan En Büyük 100 Entelektüel' anketinde Fethullah Gülen birinci oldu.  Derginin seçtiği 100 isme internet kullanıcılarının verdiği oylarla belirlendi. Ankette ilk 20 kişi arasına birçok Müslüman ismin girmesi dikkat çekti.

  Derginin yeni çıkan sayısında, anket sonuçlarıyla birlikte, oylamayla ilgili bir değerlendirme de yer aldı. Açıklamada, ankete 500 binden fazla kişinin oy kullandığı ifade edildi. Oy kullananların sayısıyla ilgili olarak 'çığ' benzetmesini kullanan dergi, şu değerlendirmeyi yaptı: "Bu kadar büyük ilgi, seçtiğimiz kadın ve erkeklerin gücü hakkında özel bir şeyi ortaya çıkarıyor. Listeye eklenen aydınlar, fikirlerinin etkisi nedeniyle seçildiler. Fakat 'halk aydını' olmak geniş ve çeşitli kitlelerle iletişim kurma yeteneğine de sahip olmak demektir."

  Foreign Policy, listedeki bazı aydınların kişisel internet sitelerini kullanarak, bir kısmının da basın açıklamalarıyla anket hakkında kamuoyunu bilgilendirmeyi tercih ettiğini hatırlattı. Dergi, anketin en etkili biçimde ise Fethullah Gülen ismiyle birlikte tanıtıldığını vurgulayarak,

  Gülen'e yakınlığıyla bilinen Zaman Gazetesinin ilk sayfasında anket haberinin yayınlanmasından sonra oyların akmaya başladığını belirtti. Gülen'in destekçilerini, 'sınıf atlamaya istekli, eğitimli Müslümanlar' olarak tanımlayan dergi, bu kişilerin verdiği oylarla Gülen'le birlikte diğer Müslüman aydınları da ilk 10'a taşıdığına dikkat çekti. İlk 10'a giren Müslümanların fikirlerinin birbirinden farklı olduğu yorumunu yapan dergi, oy verenlerin dini kimliklere bakarak tercihlerini yaptığını yazdı. Dergi, oluşturduğu ilk 100 isme ulaşarak onların hangi isimleri listede görmek istediklerini sordu. Bu kategoride Amerikalı ünlü İslam uzmanı Prof. John L. Esposito'yu teklif eden Gülen, tercih nedenini şöyle ifade etti: "Esposito için İslamopobya (İslam korkusu) dünya barışını tehdit eden önemli faktörlerin başında geliyor. Onun dinlerarası anlayış ve diyaloğa katkısı göz ardı edilemez".

  İkinciliği Bangladeşli ekonomist Muhammed Yunus'un aldığı sıralamada Mısırlı İslâm âlimi Yusuf Kardavî üçüncü, Nobel ödüllü Orhan Pamuk da dördüncü oldu.

  Anket sonuçlarını haberleştiren İngiliz Guardian gazetesi, sonuçların organizatörleri şaşırttığını ifade etti. Gazetenin anket hakkındaki sorularını cevaplandıran Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, sonuçların, bir grubun kampanyasıyla belirlendiği görüşünü redderek, dünyada Gülen'in fikirlerini destekleyen birçok kişi bulunduğunu ve bu fikirlerin uluslararası diyalog ve hoşgörüye çağırarak dünya barışına katkı yaptığına dikkat çekti. Keneş ayrıca, Fethullah Gülen ismini "yaşayan en büyük 100 entelektüel" listesine taraftarlarının değil bizzat derginin aday gösterdiğini hatırlattı

  ZAMAN
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 3. #3
  SAHARAY
  Misafir..

  Cevap: Dünyanın 100 entelektüeli anketinde Gülen birinci oldu

  Müritler oy yağdırdı Gülen zirveye çıktı

  Dünyanın en saygın siyaset dergilerinden Amerikan Foreign Policy ve İngiliz Prospect dergilerinin yaptıkları ankette, Fethullah Gülen dünyanın en büyük “halk entelektüeli seçildi.
  Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk 100 kişilik listede 4’üncü

  Amerikan Foreign Policy ve İngiliz Prospect dergisinin dünyanın en büyük 100 entelektuelini seçmek için 2 ay önce başlattığı anket sonuçlandı. Dergiler önce 100 isimlik bir aday listesi belirledi. Adayları seçerken “ülkelerinin sınırlarını aşarak geniş alanda tartışmayı etkileme kabiliyeti göstermek“ kıstas alındı. Sonra da bu isimler, internette oylamaya sunuldu. Siteye girenler, 100 isimden 5’ine oy kullandı. Sonuçlara göre, Gülen hareketinin kurucusu ve lideri Fethullah Gülen listenin birinci sırasında yer aldı. Foreign Policy, Gülen ile ilgili olarak ”Milyonlarca destekçisi bulunan İslam bilgini Gülen kendi ülkesinde hem seviliyor hem de ondan nefret ediliyor. Gülen destekçilerine göre o ılımlı İslami yaşam prensiplerinde bir yaşamı teşvik eden ilham verici bir lider. Aleyhtarlarına göre ise laik sisteme bir tehdit“ dedi.

  Anketi yapanları şaşırttı

  Fethullah Gülen’in listede birinci sırada yer alması anketi yapan dergileri şaşırttı. Foreign Policy, ”Hiç kimse bu kadar oyu beklemiyordu. Bir ay içinde 500 bin oy aldık. Mayıs başlarında Gülen’e yakınlığıyla bilinen Zaman gazetesi, oylamayı birinci sayfasından duyurdu. Birkaç saat içinde Gülen’e oy yağmaya başladı. Onun çoğunlukla iyi yetişmiş destekçileri, sadece liderlerine değil, diğer Müslümanlara da oy verdi. Böylece listedeki ilk 10 isim de Müslümanlardan oluştu” diye yazdı. Guardian gazetesine konuşan Prospect dergisinin Genel Yayın Yönetmeni David Gooohart da, Fethullah Gülen’in ismini anketten önce hiç duymadığını itiraf etti. “Gülen’in destekçileri, anketimizi gülünç duruma düşürdü” diyen Goohart, “Gülen’in zaferi Avrupa’nın en önemli sorun olan Türkiye’deki ulusal laik kesim ile İslami demokrat AKP arasında yaşanan çekişmeyi yansıtıyor” dedi. Nobel Ödüllü Orhan Pamuk da 4’üncü oldu. Öte yandan Gülen’in Türkiye’deki kaderi bugün belli oluyor. Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Gülen hakkındaki beraat kararının onanmasına ilişkin itirazı bugün görüşecek.

  İlk 10’da sadece Müslümanlar yer alıyor

  1- Fethullah Gülen

  2- Muhammed Yunus

  Bangladeşli Nobel Ödüllü ekonomist.

  3 Yusuf El Karadavi

  Mısırlı İslam bilgini

  4- Orhan Pamuk

  5- Aytzaz Ahsan

  Pakistanlı avukat ve politikacı

  6- Amir Halit

  Mısırlı İslami TV programcısı

  7- Abdülkerim Suruş

  İranlı İslam düşünürü.

  8- Tarık Ramazan

  Euro-İslam sentezini savunan İsviçre vatandaşı İslam bilgini.

  9- Muhammed Mamdani

  Ugandalı İslam bilgini

  10- Şirin Ebadi

  Nobel Barış Ödüllü İranlı insan hakları savunucusu

  11- Noam Chomsky

  ABD’li muhalif yazar

  12- Al Gore

  ABD Eski Başkan Yardımcısı ve çevreci.

  13- Bernard Lewis

  Amerikalı Ortadoğu uzmanı.

  14- Umberto Eco

  İtalyan yazar

  15- Ayaan Hırsi Ali

  Somali asıllı Hollandalı yazar

  16 - Amartya Sen

  Nobel Ekonomi Ödüllü Hint ekonomist

  17- Ferid Zekeriya

  Newsweek International’ın genel yayın yönetmeni.

  18- Gary Kasparov

  Putin muhalifif Rus insan hakları savuncusu.

  19- Richard Dawkins

  Darwinci İngiliz biyolog

  20- Mario Vargas Llosa

  Perulu muhalif yazar ve politikacı.  Vatan/Dış haberler

  Cemaat çok iyi çalışmış...

 4. #4
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721

  Cevap: Dünyanın 100 Entellektüeli Listesinde Fethullah Gülen

  Bir Müslüman olarak Gurur duydum...
  Hiç uzak görmedim ve şaşırmadım...
  Bence hakkı teslimdir bu tercih...

 5. #5
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  0

  Allahu teala

  Peygambere gerek yok !!!

  Fethullah Gülen'in yazdıgı kitaptan alıntıdır.
  ''Fethullah Gülen Barışa Doğru (Sayfa 131)
  Muhammed Allah'ın Resulüdür Hükümüne gerek yok !
  ''Hatta Kelime-i Tevhidin ikinci bölümüne yani ''Muhammed Allah'ın Resulüdür'' kısmını söylemeksizin ikrar eden kimselere de merhamet gözüyle bakılmalıdır.

  Kimlere merhamet gözüyle bakıcakmışız. Allahın Kuran'da kendileri hakkında işte gerçek kafirler bunlardır dediği kimseler. Yahudiye Hristiyana merhamet gözüyle bakmalıymışız.

  Fethullah Gülen'in yazdığı kitaptan alıntıdır.
  Gurbette Fethullah Gülen (Sayfa 25)
  Dünyada en nefret ettiğim insanlardan bir tanesi de ''Bin Ladindir'' Türkiyede de öyle düşünen insanlar varsa onlarda canavarlığa kitlenmiş insanlardır.

  Evet Bin Ladinden nefret eden ama Bin Ladini arıyoruz bahanesiyle Afganistana ve Irak'a Yağdırdıkları bombalarla yüzbinlerce insanı katledenlere Busha sevgisini eksik etmeyen Yahudi ve Hristiyanları Merhamet dolu Fethullah Gülen

  Fethullah Gülen'in yazdığı kitaptan alıntıdır.
  Hoşgörü ve Diyalog İklimi (Sayfa 241)
  Kuran devamlı Allahı bırakıpta, bazılarımız bazılarımızı Rab edinmesin diyor. Dikkat edin, bu mesajda ''Muhammedür Resulullah yoktur''

  Gülenin sağ kolu Ahmet Şahinde aynı konuda farklı frekanstan konuşuyor.

  ZAMAN GAZETESİ
  Tarih : 17 Nisan 2000
  Ahmet Şahin ; Mühim olan Kelime-i tevhid inancıdır. Hz. Muhammed'i kabul ve tasdik etmek ise şart olmayıp bir kemal mertebesidir.'' Hz.Muhammedi Kabul şart değildir. ''
  Zaten dikkatlice bakıldığında görülecektir ki ehl-i kitapla amentüde birlikteyiz. Yani Amentüde ittifakımız vardır. Bu temel noktalar bir amentüden başkası değildir ve biz ehl-i kitapla bu amentüde müttefikiz. Garip olan şudur ki ittifak ettiğimiz amentüyü öne geçirmiyorda ihtilaf ettiğimz teferruatı ileri sürüp mutlak küfre karşı dayanışmamıza engel olarak görüyoruz. Halbuki temelde ittifak varken teferruattaki ihtilaflara takılıp kalmak makul değildir. ''Üç dinden herhangi bir dine inanmak yeterlidir. Mühim olan Kelime-i Tevhid inancıdır. Hz.Muhammed'i kabul ve tasdik etmek ise şart olmayıp bir kemal mertebesidir... Ehl-i Kitap ile Amentü'de ittifak halindeyiz


  Biliyorsunuz ki Hz.Muhammed S.a.v 'in tek bir sünneti ve sözünü inkar eden kafir olur'da Fethullah Gülen ve Ahmet Şahin Peygambere gerek yoktur diyor.
  Bu cümleler karşısında herkesi herşeyi bir tarafa bırakarak donuyoruz. ''Kelime-i Şahadetten Hz.Peygamber sökülüp atılıyor!'' 1400 yıllık islam tarihindeki en büyük tahrifatın adı budur ihanet Hz.Peygambere CİNAYET ! Uğruna alemlerin yaratıldığı Hz.Peygamberimizi ortadan kaldırmaya çalışmak. İslamı bitirmek Müslümanı öksüz bırakmak. Misyonerlerin önünde savunmasız bir şekilde yem yapmak kısaca HRİSTYAN'laştırmak. Yani Fethullah gülen Hz. Muhammed S.a.v İman şart değildir derken Ahmet şahinde Hz.Peygamberide tasdik bir kemal mertebesidir diyor. Peki Fethullah Gülen ve Şahin böyle söylüyorda.

  ALLAHÜ TEALA Habibine yapılan saldırıya nediyor.
  ''La ilahe illallah Muhammedur Resulullah''
  ''Allah'tan başka ilah yoktur ve Muhammed (S.A.V) onun kulu ve elçisidir.''

  Al-i İmran (32.Ayet)
  ''De ki Allah'a ve Peygamberine itaat edin. Eğer yüz çevirirlerse muhakkak ki Allah kafirleri sevmez.''

  Al-i İmran (31.Ayet)
  ''De ki Allah'ı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın.''

  Maide Suresi (81.Ayet)
  ''Eğer Onlar Allaha peygambere ve ona indirilene iman etmiş olsalardı. onları kafirleri dost edinmezlerdi. Lakin onların çoğu fasık yoldan çıkmışlardır.

  Nisa Suresi (80.Ayet)
  ''Kim Resul'e itaat ederse Allah'a itaat etmiş olur. Yüz çevirene gelince seni onların başına bekçi göndermedik.''

  Ahzap Suresi (56-57.Ayet)
  ''Allah ve melekleri Peygambere çok salavat getirirler. Ey Müminler sizde ona salavat getirin ve tam bir teslimiyet ile selam verin.
  Allah ve Resulünü incitenlere Allah, dünyada ve ahirette lanet etmiş ve onlar için horlayıcı bir azap hazırlamıştır.''  Hristiyanlarda Cennete Girecek !!!

  Kastamonu Lahikası (Sayfa 111)
  ''Madem ahir zamanda Hz.İsa'nın hakikisi hükmedecek, İslamiyetle omuzomuza gelecek. Elbette şimdi, fetret gibi karanlıkta kalan ve Hz.İsa'ya mensup mazlumların çektikleri felaketler, onlar hakkında bir nevi şehadet denilebilir''.

  Bir Hristiyan istediği kadar iyi niyetli olsun insanlık adına bir buluş yapsın Tek bir tane bile günahı olmasın yine cehenneme girecektir. Sadece yaptıkları iyiliğe karşılık Ateş mertebesi düşer.
  Hristyanlığı İslamla eşitleyen Hristiyanıda şehitlik mertebesine yükselten inanılmaz bir tahribat. Gülenin hocasının şehitlik mertebesine yükselterek ateşten kaçırdığı cennete taşımaya çalıştığı hristiyanlar ise bakın ALLAHÜ TEALA ne diyor.

  Ahzap Suresi (64.Ayet)
  ''Şu muhakkak ki Allah kafirleri rahmetlerinden kovmuş ve onlara çılgın bir ateş hazırlamıştır. Onlar orada ebedi olarak kalacaklardır. Kendilerini koruyacak ne bir dost nede bir yardımcı bulacaklardır.''

  Bakara Suresi (111-122.Ayet)
  ''(Ehli kitap) yahudiler ve Hristiyanlar hariç hiç kimse cennete giremeyecek dediler. Bu onları kuruntusudur. Sen de onlara Eğer sahiden doğru söylüyorsanız delillerinizi getirin de.
  ''Bilakis kim Allah'a hakkıyla kulluk ederse onun ecri Rabbi katındadır. Öyleleri için ne korku vardır. Ne de üzüntü çekerler.''


  Hristiyanlarla İttifak Edelim !!!

  Emirdağ Lahikası (Sayfa 206)
  ''Ehl-i İman Hristiyanın dindar ruhanileriyle ittifak etmek ve medar-ı ihtilaf mes'eleri nazara almamak, niza etmemek gerektir. Çünkü küfrü mutlak hücum ediyor.

  Lem'alar (Sayfa 151)
  ''Ahir zamanda İsevilerin dindarları, ehl-i Kur'anla ittifak edip müşterek düşmanları olan zendekaya karşı dayanacakları gibi, şu zamanda dahi ehli diyanet ve ehl-i hakikat değil yalnız dindaşı, meslektaşı, kardeşi olanlarla samimi ittifak etmek belki Hristiyanların hakiki dindar ruhanilleri ile dahi medar-ı ihtilaf noktaları, muvakkaten medar-ı münakaşa ve niza etmeyerek düşmanları olan mütecaviz dinsizlere karşı ittifaka muhtaçtırlar.

  Bu iki yazıda nedemek isteniyor Türkçeleştirelim ve bakalım.

  1-Hristiyanların dindarları ile samimiyetle ittifak edelim. Onlara teferruata taalluk eden farklılıkları öne çıkarmayalım.
  2-Bu ittifakın sebebi ateizme karşı mücadeledir.

  m.fgulen.org Sitesindede yayınlanan yazısındada ;
  Fethullah Gülen ; Hristiyanlarla itikad'da da - Ahlaktada birlikteyiz.

  Avusturya melekler hareketi liderine hitaben;
  ''İslamda ve Katolik Hristanlıkta esas olan inanç hükümlerinden başka, her iki dindeki ahlaki esaslarda denilebilir ki aynıdır. Teferruat olan tali meseleleri bir tarafa bırakalım!''

  Fethullah Gülene göre İslam'la Hristiyanlık arasında ne itikadi nede ahlaki ölçüler açısından hiç bir fark yoktur Fark Teferruata'dır.


  Allah-u Teala Diyor ki Muhammed Aleyhisselam Peygamberimdir Onlar Hayır Hayır Değildir Diyor !
  Yahudilik gibi Hıristiyanlık'ta da kuran ve kitabı mukaddes'teki bir çoğu sadece din büyüğü olarak anılır. Hıristiyanlığa göre Muhammed peygamber değildir. İslam Peygamberlerinin büyük bir kısmı Yahudilik ve Hıristiyanlık'ta peygamber kabul edilemez sadece din büyüğü olarak anılırlar.

  DİKKATLE OKUYUN (( Muhammed her iki din tarafından da peygamber kabul edilmez. )) Kaynak ; Oxford Dicionary Of English, Oxford University Press


  ''Amentüde müttefikiz itikadda-ahlakta birlikteyiz'' dediği hristiyan ve yahudiler için bakınız ALLAHÜ TEALA ne buyuruyor. Cenab-ı Hak'kın ittifakçılara cevabı;

  Maide Suresi (5.Ayet)
  ''Şüphesiz ki Allah Meryem oğlu Mesih'tir diyenler, andolsun ki kafir olmuşlardır.''

  Maide Suresi (72-73.Ayet)
  ''...Halbuki Mesih 'Ey İsrailoğulları! Rabbim ve Rabbiniz olan Allah'a kullul ediniz.
  Biliniz ki kim Allah'a ortak koşarsa muhakkak Allah ona Cenneti haram kılar; artık onun yeri ateştir ve zalimler için yardımcılar yoktur demişti...''

  Maide Suresi (51.Ayet)
  ''Ey İman edenler ! Yahudileri ve Hristiyanları Dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur.Şüphesiz Allah zalim kavmi doğru yola iletmez''

  Tevbe Suresi (31.Ayet)
  ''(Yahudiler) Allah'ı bırakıp hahamlarını, Hristiyanlar da rahiplerini ve meryem oğlu İsa'yı rabler edindiler. Halbuki onlara ancak tek Allah'a kulluk etmeleri emrolundu. O'ndan başka tanrı yoktur. O,bunların ortak koştukları şeylerden uzaktır.''

  Hristiyanlarla aramızdaki fark teferruattadır Amentüde ittifakımız diyenleri bakınız ALLAHÜ TEALA hangi sıfatla anıyor.

  Tevbe Suresi (30.Ayet)
  ''Yahudiler, Uzeyr Allahın oğludur, dediler. Hristiyanlar da, İsa Allah'ın oğludur dediler. Bu onların ağızlarıyla geveledikleri sözlerdir. (Sözlerini) daha önce kafir olmuş kimselerin sözlerine benzetiyorlar. Allah onları kahretsin! Nasıl da (Hak'tan batıla) döndürüyorlar.

  (( ''ALLAH ONLARI KAHRETSİN (ONLAR İNSANLARI HAK'TAN BATILA DÖNDÜRÜYORLAR!'' ))
  Ali İmran Suresi (119.Ayet)
  '' Ey müslümanlar ! işte siz kafirlerle dostluk etme hususunda öyle hatalı kimselersiniz ki aranızda olan akrabalık ve vatandaşlık gibi sebeplerden dolayı onları o kafirleri seversiniz Onlar ise aranızda ki din ayrılığından dolayı sizi sevmezler . Halbuki siz kitapların hepsine inanırsnız onlar ise sizin kitabınız olan Kuran'ı Kerime inanmazlar artık nasıl olurda böyle din düşmanlarını seversiniz ve o munafıklar sizinle karşılaştıklarında inandık derler, kendi başlarına kaldıklarında ise size olan kinlerinden dolayı parmaklarının uçlarını ısırırlar Habibim! o munafıklara De ki ; Kininizle Geberin! ölünceye kadar bu kininiz devam etsin beklediğinizi bulamayın Şüphesiz ki Allah-u Teala göğüslerinde bulunan kalplerdeki her şeyi hakkıyla bilendir.''

  Feth Suresi (28-29.Ayet)
  ''Şahid olarak Allah yeter Muhammed Allah'ın Resuludur!''

  Ve son olarak son peygamber Allah'ın Habibi Kainatın Efendisi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) görevini açıklıyor.
  Buhari İman (1/17)
  İnsanlar Allah'tan başka hiçbir ilah olmadğına Muhammed'in de Allah'ın Resulu olduğuna şahidlik edinceye namazı dosdoğru kılıncaya ve zekatı verinceye kadar onlarla savaşmamla emrolundum.  Papaz Okullarına Yardım !!!

  Turkish American Journal
  English Hattford Seminary Receives 2milion dolar Gift From Turkish Religous Leader !

  Hayırlı olsun Fethullah Gülen Cemaatinden Papaz okuluna 2 milyon dolarlık bağış.

  American Journal'ın Haberi ;
  Hartford Seminary halkla ilişkiler müdürü David S. Barrett yaptığı açıklamada, "Hartford Seminary tarihinde ilk defa müslüman bir cemaatten bu kadar büyük bir bağış" aldıklarını söyledi.
  $2 milyon dolarlık bir para bağışı yapıldı. Papaz Okulu (Seminary) tarafından basına yapılan açıklamada bu bağış; Fethullah Gülen cemaati adına Ali Bayram tarafından yapıldı. Ali Bayram "Bu para İslamın yanlış anlaşılmasını önlemek amacı ile Modern İslam Kürsü'sü kurulması için verildiğini" söyledi.Seminary Papaz Okulu uzun yıllardan beri Gülen cemaati ile çalışmaktadır. Bu cemaat İslam adına şiddeti red etmekte ve bu cemaatin çok sayıda öğrencileri ve din adamları buradaki Papaz Okuluna gelip araştırma yapmaktadırlar. Gülen'nin takipçileri İslam'dan taviz vermeksizin modernizmi, diyaloğu, hoşgörüyü ve demokrasiyi savunmaktadırlar.


  Fethullah Gülenin gayri müslim çevrelerde kabul ve iltifat görmesinde heybeli ada Ruhban Okulunun açılmasını gösterdiği samimi çalışmalar önemli rol oynamıştır. Gülen Patrik Barteleamos'la yaptığı daha ilk görüşmede ''Kendisine yakın siyasi çevrelere bu konuyu çözmeleri, Papaz Okulu'nun açılması için elinden geleni yapmalarını tavsiye edeceğini'' söylemiştir. Bu söz gerçektende ve Patrik Barteleamos bu konuda yaptığı çalışmalar ve gayretler nedeniyle Gülene bizzat Teşekkür etmiştir.
  Patrik Barteleamos ; Sayın hocamızla birbirimizi çok seviyoruz.
  Fethullah Gülenin Vatikanda Papa ile buluşmasından önce Kardinal Arenzinin İfade ettiği ;''Siz bunları sadece konuşup anlatmıyor aynı zamanda yaşıyorsunuz.''

  Fethullah gülenin Heybeli Papaz okulunun açılması konusundaki AZİMKAR gayretleri için. iltifat ve teşekkürler.
  Kısaca ''Papazların ikna edemediği siyasetçiyi, büroktatı Fethullah Gülen bizzat ikna etti. Fethullah Gülene bu yaptığı çalışmalardan dolayı bir övgüde Üzeyir Garih'ten geliyor.

  Gülenin Kendi Dergisi;
  AKSİYON
  1 Eylül 2001
  ''Fethullah Gülen'in Heybeliada'daki Ruhban Okulunun açılması konusunda devlet ricalinin daha anlayışlı olmasını istemesi, onun gönlündeki engin hoşgörünün ispatıdır.''


  Görüyoruz değilmi Türkiyedeki Cami'ler, Kuran araştırma merkezleri bitti Amerikadaki Misyoner okulları kaldı yardım yapılacak. Oysaki Türkiyede milyonlarca aç, okuma yazması olmayan insanlar var. Ülkemizin doğu kısmında daha okulu bile olmayan yerler var cami'ler yıkıldı yıkılacak parasızlıktan bakımı yapılamayan camiler var Kuran kursu olmayan cami-ler var. Tabi ya Bizler yardım yapmassak Hristiyan okullarına ne yapar ordaki insanlar değilmi. Amerika Afganistana ve Irak'a girip binlerce insanı katletti ve bunları katledenler müslüman değildi hepsi hristiyandı bizler Hristiyan okullarına yardım yapmassak kimler dinimizi ortadan kaldırmaya çalışıcak kimler kardeşlerimizin kafasına bombaları yağdırıp işkence yapıp tecavüz edicek. Ama doğru ya biz kardeş değilmiydik Hristiyanlarla Hoşgorülü olmak lazım değilmiydi.


  Şimdi daha iyi anlıyoruz ki Hristiyan dünyasının Fethullah güleni bu kadar çok sevdiklerini galiba fazlasıyla ortaya koyuyor. yani Camiye Niyet, Papaza Hizmet Halkın kendisini din adamı olarak gördüğü öyle zannettiği bir insan siyasal anlamıda çok büyük olan Papaz okulllarının açılması için gayret sarfediyor. Elindeki türlü imkanları kullanarak Siyasetçiyi, Bürokratı ikna ediyor. Dünya Tarihinde ilk defa karşı karşıya olduğumuzun ve garebetin büyüklügünün bilmiyoruz farkındamısınız.
  Fethullah Gülen Cami açtırmıyor! Tarini önemde bir papaz okulunun açılmasının önündeki engelleri temizliyor ! ve bağışlarda bulunuyor.
  Yahudi mezarlığında yatan Üzeyir Garihinde Fethullah aşkınıda Cevşen sevgisinin sebebide herhalde anlaşılmıştır. Tıpkı Vatikanın İstanbul Temsilcisi Monsenyor Marolin için Televizyon Programlarına elinde Cevşenle çıkıp Fethullah Gülene övgüler dizmesi gibi ''Bu ne sevgisi ah'' Tabiki Cevşeni anlatıcak Kuran-ı Kerimi anlatıcak hali yok ya.


  Maide Suresi (51.Ayet)
  Ey İman edenler ! Yahudileri ve Hristiyanları Dost edinmeyin. Onlar birbilerinin dostudurlar Sizden kim onları dost edinirse, Şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah zalim kavmi doğru yola iletmez.

  Bakara Suresi (120. Ayet)
  ''Sen onların dinlerine uymadıkça, Yahudi ve Hıristiyanlar senden kesinlikle hoşnut olacak değillerdir. De ki; ''Şüphesiz doğru yol, Allah'ın gösterdiği yoludur. ''Eğer sana gelen bunca ilimden sonra olnların heva arzu ve tutkularına uyacak olursan, senin için Allah'tan ne bir dost vardır, ne de bir yardımcı''
  --------------
  Bakara Suresi (120. Ayet) - Tefsir
  Yahudiler ile Hrıstiyanlar seninle savaşmaya, sana tuzak kurmaya devam edecekler, seninle barış yapmayacaklar, senden hoşnut olmayacaklardır. Ancak sen bu görevi ihmal ettiğin, bu gerçeği savunmaktan vazgeçtiğin, ve bu kesin hidayeti bırakarak onların az önce anlatılan sapıklıklarını, müşrikliklerini ve sakat zihniyetlerini onayladığın takdirde seni severler, senden hoşnut olurlar.
  "Kendi dinlerine uymadıkça ne Yahudiler ve ne de Hrıstiyanlar senden asla hoşlanmayacaklardır."
  İşte asıl sebep budur. Onların eksiği delil değildir. Onların eksiği senin haklı olduğuna, Rabbin tarafından sana gelen mesajın doğru olduğuna inanmamak değildir. Onlara olanca delillerini sunsan, olanca sevgini önlerine sersen bunların hiç biri ile hoşnutluklarını kazanamazsın. Ancak dinlerine uymakla ve yanındaki gerçeğe sırt dönmekle onların hoşnutluğunu kazanabilirsin...


  Dinler Arası Diyalog

  Patrik Barteleamos Yaptığı röportajda şunları dile getirmişti ; Türkiye Ab'ye Girmek istiyorsa Dini çoğulculuğu kabul etmelidir.
  Bu sözlerin 2 anlamı var.

  1-İslam bu ülkenin Tek dini olamaz. Müslümanlığın yanına Hristiyanlığı eklemeden AB'ne giremessiniz.
  2-İslam, akaid olarak Hristiyanlığında ''Hak'' olduğunu kabul etmelidir.

  Dinler arası diyalog işte bu temel gaye ile Fethullah gülenin omzunda türkiyenin gündemine taşınıyor. Dahada önemlisi geniş kitleler Dinler arası diyalog tuzağına Gülenin Taşıdığını zannettikleri hoca sıfatı ve 28 Şubat süreci nedeni ile düşürüldüler. Diyalog sürecinin başında öyle bir hava üretildiki sanki Fethullah Gülen Papaz ve Haham dostluğunu 28 şubat nedeni ile yapıyor bir nevi onlara sığınıyor. Karşılıklı atraksiyonlarla maskenin düşeceği her anda ayrı bir oyun sahneye kuruluyor. Fethullah Gülenin derin kimliği deşifre edilmek yerine onu mazlum yapılacak seneryolar üretiliyor. Kısaca Türk milleti önceden mıhlanmış al gülüm ver gülümlü MADE IN USA patenti. Devlet ve Hükümet sivil asker kavgasını izlerken dinimizin çalınması anl***** gelen komplo tuttu ve her çevreden gelen destek ve işbirligiyle diyalog koparılarak Hıristiyanların önü açıldı. Fethullah Gülende Timsah gözyaşları akıtarak mecbur kaldım Dostluğumun sebebi içerideki baskıdır ''Biz tehlikeden korunmak için Yahudi ve Hıristiyanlarla dostluk kuruyoruz'' Yalanını Şu ilahi kelamlarla ALLAHÜ TEALA bu mazeretleri boşa çıkarıyor. Ayeti kerimede Fethullah Gülen'in Hıristiyanlarla helede onların başı Papa ile tuttuğu dostluğu yalanını ortaya çıkarıyor.

  Maide Suresi (52.Ayet)
  ''Nitekim kalplerinde hastalık olanların 'ne yapalım, başımıza bir felaket gelmesinden korkuyoruz' diyerek o Yahudi ve Hıristiyanların arasında koşturup durduklarını görürsün. (Onlar) dünyada rezil, ahirette de büyük bir azaba düçar olarak hüsrana uğramışlardır.''

  Al-i İmran Suresi (19.Ayet)
  ''Allah Katında Muteber Din ancak İslamdır''

  Dinler yok tek din var.


  Kur'an Ayetleri Çok Sert

  Vatikan ; İslam Dünyasının Hıristiyanlaştırılmasın önündeki en büyük engel olarak islamın şu 3 özelliğini göstermektedir.

  Kardinal Rozanna ;
  Diyaloğun önündeki 1.ci engel islamın hukuki karakteridir.

  İkinci zorluk daha da büyüktür ; Müslümanlar tarihi kritik metodunu yani ''bütün dini metinlerin insan ürünü olduğu ve yazdıkları dönemin koşullarını yansıttığı'' iddiasını kabul etmezler.

  Üçüncüsü, İslam kendisini Yahudilik ve Hristiyanlığı iptal eden en son din olarak görmektedir.

  Vatikan islamın bu üç temel vasfından vazgeçmesini, Diyaloğun ancak bunun ardından mümkün olabileceğini ifade ediyor. Kardinal Rozanna'nın bu önemli mesajını bakın Fethullah Gülen nasıl içselleştiriyor ve Papayı nasıl selamlıyor.

  Fethullah Gülen'in yazdığı kitaptan alıntıdır.
  Hoşgörü ve Diyalog İklimi (Sayfa 155)

  ''Kur'an-ı Kerim'de Hıristiyanlık ve Yahudiler hakkonda kullanılan ifadelerin çok sert olduğu söylenir. Geçmiş dönemlerde, bazı Hıristiyan ve Yahudilerin apaçık gerçek karşısında gösterdikleri inat, ayak diretme ve düşmanlığı ifade için Kur'anın kullandığı uslüp her zamanki Hristiyan ve Yahudiler içinde kullanılacaktır diye bir şart ve mecburiyet olamaz. Bu tür ayetlerde subutu katiyye arandığı gibi, delalet-i kattiyye de aranmalıdır, Yani, bu ayetlerin Kur'an ayetleri olduğu kesindir. Fakat, o ayetlerin ilk günden bu yana bütün Yahudi ve Hıristiyanları içine aldığı kesin değildir. Kanaatime göre hadisleri kendi tarihsellikleri içinde ele almalı yani her hadiseyi kendi şartları ve konumu içinde değerlendirmeli ve bu günkü davranışlarımızda da bugünkü tavırları esas almalımıyız.''

  (Dikkat edin burada kur'an ayetlerini inkar ediyor.) Biliyorsunuz ki Kur'anın Cümlesini, Kelimesini değil Tek bir harfini İnkar eden kafir olur.
  Önce ''Hristiyan ve Yahudilerle ilgili Kur'an ayetleri çok serttir'' diyerek Kur'anı Suçluyor. Ardından Sümme Haşa ''Bu çok sert ayetler bugüne değil indiği döneme yani 1400 yıl öncesine hitap eder ve orada kalmıştır, orada kalmamaıldır diyor. Bir başka deyişler Kelime-i Tevhid'ten Hz.Muhammed S.a.v 'i silen Fethullah Gülen Yetmedi !Kur'an a savaş açıyor ! Kur'anı Kerim'i tarihte bırakmaya çalışıyor. Fethullah Gülen Hangi yalana sığınmaya çalışırsa çalışsın hak değişmez. Zamanın ve mekanın değişmesiyle herhangi bir değişikliğe uğramaz. Sümme haşa Allah C.C bilemedide sen mi bildin. Allah C.C geleceği bilmiyor mu sanki. Bakın ALLAHÜ TEALA Ayet-i Kerimesin de ne diyor.

  Ahzap Suresi (62.Ayet)
  ''...Allah'ın kanununda bir değişiklik bulamassın.''

  Fatır Suresi (43.Ayet)
  '''...Allah'ın kanununda asla bir değişme bulamassın. Allah'ın kanununda kesinlikle bir sapma bulamassın.''  Vatikan Çıyan Yuvası !!! (PAPA - GÜLEN BULUŞMASI)

  Gülenin ağzından çıkan sözler aynen şu şekilde.

  Fethullah Gülen ; Bu güne kadar dünyanın dört bir yanında bütün vahşet tablolarının arkasında malesef istişrak vardır. Misyoner teşkilatı vardır... Vatikan vardır. Çıyanın yuvası Kobra yuvası Saraybosnada akan kanın arkasında Vatikan vardır. Keşmirde akan kanın arkasında Vatikan vardır. Amerikada onların Lobbyleri vardır. Almanyada Lobbyleri vardır. Başka bir yerde hristiyan teşkilatı hafif bir kadre uğrasa yer yerinden oynar, kızıl kıyamet kopar. Mektuplar yazıyor kardeşlerimiz keşke orda olmasalar onlarda bizim kardeşlerimiz. Dünyanın değişik yerlerinde Keşmirden Filistine kadar Somaliye kadar hatta fırsatını araştıyorlar Sudan'ı işgal etmek için Filipinlere kadar dünyanın değişik yerlerinde kan gövdeyi götürüyor.

  Vatikan çıyan yuvasıdır diyerek sürekli hakaret eden Fethullah gülen şimdide Vatikanda Papa ile buluşuyor. Fethullah Gülenin sağ kolu Alaattin Kaya Papasının elini öpüyor başının üstüne koyuyor Fethullah Gülende yanıbaşında duruyor. Üstelik Peygamber efendimize küfr eden O sahtekardır diye hitap eden Papa'nın elini öpüyor. Bilmiyoruz Vatikan yolcularının hangi psikoloji ve hangi İtikad içinde olduklarını ispat etmez mi.

  Fethullah Gülen'in gözünde Papa Hazrettir.
  Fethullah Gülen ; Orada görüşeceğiz Vatikan'da Papa Hazretleriyle.
  Bu görüşmenin bir bölümünde Papa ve Gülen başbaşa kalmıştır.

  Hadis-i Şerif
  ''İnsanlar sevdikleriyle haşrolacaklardır.''
  Yani Kişi sevdiğiyle beraberdir.  Vatikanda Ölmeyi Düşlemek , Gülenden Papa'ya Mektup

  Fethullah Gülen 1998 vatikan ziyareti.

  Reha Erus / Roma - 10 şubat 1998, Salı

  Fethullah Gülen; ''Kutsal olan Roma'ya inanmaların vize almadan girebilmeleri için bir dilekte bulundum. Rahatsızlığım nedeiyle Roma'da ölebileceğim aklıma geldi gerek Papa ve gerekse benim yaşlarımız ilerlemiş. Bu bakımdan Ben bu kutsal topraklarda ölürsem diye aklıma geldi...

  Eğer bir insan İslam inancına sahip üstelikte o inancın temsilcisi durumunda görünüyorsa niye böyle bir talepte bulunsun Papa'dan ille de bir şey isteyecekseniz, bu acaba Vatikan'a uygulanan vizenin kaldırılması mı olur. Ama bir tuhaflık var Vatikana girmek bilindiği üzere Hristiyanlar dünyanın kahir ekseriyeti açısından vizeye tabi değil vize sadece islam ülkelerine uygulanıyor. Bu koşullarda Gülen'in Roma'ya vizesiz giriş talebi Hristiyan dünya için değil olsa olsa İslam ülkeleri adına istemiş olabilir zaten Fethullah Gülen'de talebini inanlar gibi genel bir kavramla kullanarak ortaya koyuyor. Bu koşullarda Gülen'i nasıl anlamalıyız. Çünkü Romaya vizesiz giriş sorunu ancak İslam ülkesinde yaşayan bir Hıristiyan için söz konusudur daha doğrusu islam ülkesinde yaşayan gizli Hıristiyanlar için Aleni Hıristiyanların yani İslam ülkelerindeki azınlıkların'da Vatikana girişlerinde bir problem olmadığına göre geriye bir tek islam ülkelerindeki Gizli Hıristiyanlar kalıyor. Bilmiyoruz Vatikana vizesiz dolayısıyla sınırsız giriş dileğinin kimler için istenmiş olduğunu anlamak zor değil. Fethullah gülen neden bu kadar vatikanı çok seviyor hatta vatikanda aklıma ölmek düştü diyor. Yani Gülen Vatikana sınırsız girmek orda ölmek istiyor acaba niçin Roma için Kutsal ve Kutsal t opraklar Romayı bir müslümanın Kutsal yada Kutsal topraklar kavramıyla tanımlaması düşünülebilirmi ! evet Roma kimler için kutsal ayrıca hiç bir müslüman aklından vatikanda ölmeyi aklından geçirmez. Siz olsanız Nerede ölmek istersiniz Mekke'de mi? Medine'de mi? yoksa Vatikanda mı ? dahada ötesi Fethullah Güleni Vatikana bu denli bağlayan sakın çok çok yakın bir dostunun, ne hikmetse hala bulunamayan ve yine ne hikmetse hiç kimsenin araştırmayı aklına getirmediği mezarının. o topraklarda gömülmüş olmasından kaynaklanmasın ?


  Gülen'den Papa'ya Mektup
  ''Pek muhterem papa cenapları. İslam yanlış anlaşılan bir din olmuştur ve bunda en çok suçlanacak olan Müslümanlardır.

  Üç büyük dinin doğum yeri olarak bilinen toprakların dünyayı daha iyi yaşanılabilir bir mekan kılma yolundaki kutsal misyonumuzu tam manasıyla bilen halkından size en içten selamlık getirdik. Yoğun gündeminizde bize zaman ayırarak sizinle müşerref olmayı bahşettiğiniz için zatıalilerinize en derin kalbi teşekkürlerimizi sunarız.
  Papa 6. Paul cenapları tarafından başlatılan. ve devam etmekte olan Dinler arası diyalog için Papalık konseyi (PCID) Misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz. En aciz bir şekilde hatta biraz cüretle, bu pek kıymetli hizmetinizi icra etme yolundan en mütevazi yardımlarınızı sunmak için size geldik........

  Müslüman Meryem ile Hristian Amerikalı Lester Kurtz Evlendi
  Zaman Gazetesi
  15 Nisan 2000
  Üç dinin duaları ile salavatlar eşliğinde gerçekleşen nikah merasimi, katılımcıları derin ve anlamlı düşüncelere sevk etti. Bu evlilik, ''Diyaloğun bir göstergesi olarak algılandı ''


  Peki ALLAHÜ TEALA Ayet-i Kerime'lerinde nediyor ?

  Nisa Suresi (150-151. Ayet)
  ''Şüphesiz o Yahudi ve Hıristiyanlara mensup kimseler ki Allah'ı ve Peygamberlerini inkar ederler, Allah ile Peygamberleri arasında ayırım yapmak isterler ve Peygamberle ve Kitablardan bir kısmına inanırız, bir kısmını inkar ederiz derler ve böylece bu anlatılan küfürle iman yolları arasında orta bir yol edinmek isterler ! işte sana Onlar Hakkatten kafirlerin ta kendileridir ! Biz de o kafirler için çok alçatıcı pek büyük bir azap hazırlamışızdır.

  Tevbe Suresi (29.Ayet)
  O kendilerine kitab verilmiş olan Yahudi ve Hristiyan kimselerle savaşın ki Onlar ne Allah'a ne de son güne inanmazlar, Allah'ın ve Resülünün haram ettiği şeyleri yasak görmezler, Hak olan İslam dini de din olarak kabul etmezler.

  Beynine Suresi (6.Ayet)
  ''Kendileri kafir olmuş olan Ehl-i Kitap Yahudi ve Hıristiyanlar ve müşrikler ; gerçekten içerisnde Ebedi Kalıcılar Olarak Cehennem Ateşindedirler''

  Maide Suresi (73.Ayet)
  ''Andolsun ki Gerçekten Allah üçün üçüncüsüdür üç ilahtan biridir demiş olan kimseler kafir olmuştur...''

  Ali İmran Suresi (67.Ayet)
  ''İbrahim ne bir Yahudi nede bir Hıristiyan değildi ! velakin o bir hanif ve bir müslümandı O sizin gibi üzeyir ve İsa'yı Allah'a ortak koşan müşriklerden de değildi.''
  İbrahimi dinler yok ! İbrahimin Dini vardı islamdı ve müslümandı Aleyhisselatü vesselam.  Peki bu oyunların neden Türkiyede oynandığını biliyormusunuz.

  Hristiyan ve Yahudi uygarlığı Emperyal emellerini asırlar boyunca misyonerler ve misyonerlik faaliyetleri üzerinden yapa gelmiştir. Gidilen yerlerin işgal ve istilaya açılan öncü yolu misyonerlerin kanatlarında gerçekleşmiş daha doğrusu misyonerlik örtüsü altında askeri hukuki siyasi katliamlarla medeniyetler yok edilerek batının yolu açılmıştır. İnka, Maya, Azdek medeniyetleri neredeyse soyu kurutulan kızıl derililer ve siyah afrika misyonerlik faaliyetleri gerçektende batı ordularının önündeki engellerini temizleme vazifesini tamamıyla yapmıştır ANCAK TÜRK COĞRAFYASINI HRİSTİYANLAŞTIRAMAMIŞTIR. Tarih boyunca anadoluya ve ortadoğuya yapılan Haçlı saldırganlığı Haçlıya karşı verilen cephe savaşında öncülüğü Türkler tarafından üstlenilmiş olması Hristiyanlığın tahrif edilmiş dini yapısının her sade müslüman tarafından görülecek çıplakta bulunması buna islamın ekmel ve son din olma vasfnıda eklediğimizde engel oluşturulmuştur. Hristiyan dünyası bu gerçeklerden yola çıkarak Anadolu coğrafyasının Ele geçirilmesi için formul arayışına girmiş ve çözümü şu şekilde bulmuştur. İslamı köklerinden koparılması islami en temel kavramların önce kendi özünden saptırılması yani batılaşmamız onlar gibi gibi giyinip onlar gibi yaşayıp onlar gibi olmalarımızı sağlamaları sonrada hıristiyan altyapıyla doldurulması sağlanıcak yani islamı yenmenin yolu inkültürasyon İslamın Hristiyani kavramlarla bozulması Hıristiyan ilahiyatıyla konuşmak gerekse Isevi islam yani Ilımlı islam Bunu şu şekilde ifade edebiliriz

  İşte Bozgunun Formulü ; İslam dünyası kendini müslüman olarak tanımlar. Müslüman olduğunu zannederken Ali'nin Külahı Veli'ye giydirilicek ve ben müslümanım diyenler. Farkına bile varmadan Hıristiyan Limanına bağlanacaklardır.

  Bu büyük bozgunculuğun en kritik noktası İslamın esası olan Kelime-i Tevhide saldırıdır. Kelime-i Tevhide saldırı için üretilen kirli kurumun adıda Dinler arası diyalogtur.

  Peki birde Türkiyeye genel olarak baktığımızda sizce onların dediklerini yapmıyormuyuz
  Onlar gibi giyinerek, Onlar gibi içerek, Onlar gibi eğlenerek, zaten görmüyormuyuz sokaklarda o cahil insanları kendilerini çok zeki sananları Rock,Punk takılan ve benzeri insanları yavaş yavaş batıya doğru ilerliyoruz. Ama allah için giyinenleri namazını kılanları peygamber efendimizi örnek alıp giyinenleri ve peygamber efendimizi örnek alarak yaşantılarını sürdürenlere ise yobaz ve gerici gözüyle bakılıyor. Zaten geçen aylarda Barrack Obama çıkıp kendi ağızyla söylemedi mi Türkiyeyi Ilımlı İslam olarak görüyoruz her şey ortada bu domuz gribinden daha ölümcül bir hastalıktır aman dikkat! Hıristiyanların Türklerden en çok korkmalarının sebebi ise Şehitlik mertebesidir ve cesur olmamızdır savaş esnasında gözünümüzü kırpmadan bile savaşıp ölüceğimizi bildiklerinden buna inandığımız için Türkiye'ye ordusunu içeri sokamıyorlar. Ancak oyunlarla yıkmaya çalışıyorlar herşey ortada değilmi açılım olayı çıktı şimdide kürtleri bizlere düşman etmiş durumdalar , ermenistan sınır kapısının açılması yunanistanla bağlantılarımızın çoğalması sonuç ne olacak peki (Doğu Kürtlere verilecek amerikan himayesi altında, Karadeniz Ermenilere verilecek Amerika ve Avrupa himayesi altında, Ege Yunanlılara verilecek yine amerika ve avrupa himayesi altında türkiyeyi 5 ile sığdıracaklar sonuç bu olacak bu gidişle biz dinimize vatanımıza bayrağımıza özümüze türklüğümüze sahip çıkmassak sonumuz çok kötü. Ama şunuda bilmeleri lazım bu ülkeyi kralı gelse bölemez bu ülke ne badireler atlattı bu yanında mum ışığı kalır yine uçurumun kenarına yaklaştığımız zaman anlıyacağız herşeyi allah yardımcımız olsun.  Enfal 20.Ayet
  Allah’a ve Resulüne itaat edin!

  Nur (54.Ayet)
  Resulüme uyun ki, doğru yolu bulun!

  Ahzab (71.Ayet)
  Allah ve Resulüne itaat eden, en büyük kurtuluşa ermiştir.

  Nisa (80.Ayet)
  Resule itaat eden, Allah’a itaat etmiş olur.

  Nisa Suresi (64.Ayet)
  Biz her peygamberi kendisine itaat edilsin diye gönderdik.

  Nisa Suresi (13-14.Ayet)
  Allah ve Resulüne itaat eden Cennete, isyan eden Cehenneme gider.

  Feth Suresi (13.Ayet)
  Allah’a ve Resulüne inanmayan [kâfir olur] kâfirler için de çılgın bir ateş hazırladık.

  Ahzab Suresi (36.Ayet)
  Allah’a ve Resulüne karşı gelen, apaçık bir sapıklıktadır.

  Enfal Suresi (13.Ayet)
  Allah’a ve Resulüne karşı gelen, bilsin ki, Allah’ın azabı çok şiddetlidir.

  Nur Suresi (51.Ayet)
  Aralarında hüküm verilmek üzere Allah’a ve Peygambere çağırıldıkları vakit: Müminler, “İşittik, itaat ettik” derler, işte kurtuluşa erenler bunlardır.

  Ahzab Suresi (36.Ayet)
  Allah ve Resulü, bir işte hüküm verince, artık inanmış kadın ve erkeğe, o işi kendi isteğine göre, tercih, seçme hakkı kalmaz.

  Araf Suresi (157.Ayet
  O Peygamber, güzel, temiz şeyleri helal, çirkin, pis şeyleri haram kılar.

  Haşr Suresi (7.Ayet)
  (Resulümün verdiğini alın, yasakladığından da sakının!

  Necm Suresi (3-4. Ayet)
  (O, [Resulüm] vahiyden başkasını söylemez.


  Resulullah, Kur’an-ı kerimi açıklayarak, imanı şu şekilde tarif etmiştir:
  (İman; Allah’a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, ahiret gününe [yani Cennete, Cehenneme, hesaba, mizana], kadere, hayrın ve şerrin Allah’tan olduğuna ölüme, öldükten sonra dirilmeye, inanmaktır.) Buhari Muslum Nesai

  Mümin olmak için bütün peygamberlere inanmak gerekir. Yahudiler ve Hıristiyanlar, diğer küfürleri bir yana, Muhammed aleyhisselama inanmadıkları için de kâfir oluyorlar.

  İbni Abidin hazretleri buyuruyor ki: İman edilecek şeylerden birine bile inanmayan kimse, (La ilahe illallah Muhammedün resulullah) dese de, Müslüman olmaz. Amentüdeki altı şeye inanan ancak Müslüman olur. (R.muhtar)

  Resulullaha uymakla ilgili hadis-i şeriflerden birkaçı da şöyledir:

  Allah’tan başka ilah olmadığına ve benim de, Onun kulu ve resulü olduğuma şehadet eden, Cennete girer

  Allah’ın Rab, benim de peygamber olduğuma kesin olarak inanana, Cehennem haram olur.

  Beni duyup da iman etmeyen Yahudi ve Hıristiyan [ve diğer kâfirler] elbette Cehenneme girecektir.

  Cennete sadece Müslüman olan girer.

 6. #6
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Nerden
  İNGİLTERE / İSTANBUL
  Mesaj
  51
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  367
  Siyonist nişanelerinden birini daha boynuna asmış munafık Fetullah Gülen.Daha öncede İngiliz kültürüne olan katkılarından dolayı azılı kafir ingilizlerin takdirnamesini almıştı.Kafirleri ihya edip yüceltmekte üstüne olmayan bu münafık , Papa kafirine Hazret diyecek kadar zelil , elini öptürecek kadar da hakir bir kişi olan bu zavallı , nedense İslam'ı yükseltmek için hiçbir icaraat yapmamıştır.Oysa ki halkın nazarında kendini İslam lideri tanıtmaya halen devam etmektedir.

 7. #7
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Nerden
  İzmir'de oturuyorum.
  Yaş
  29
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  0
  Bence "Feytullah Hoca Efendi" Türkiye için çok iyi şeyler yapıyor. Bu benim kişisel Düşüncem. Dünyada Dilimiz Bayrağımız Onun sayesinde orada yaşayan halkın içinde kadar bilinir hale geldi. Bizi Çok yanlış tanıyan insanlara Türkiye'yi Anlatıyor.
  Paylaşım İçin Sağol. Teşekkür Ederim. Emeğine Sağlık NUR2008

Benzer Konular

 1. Fethullah Gülen’e ben ne sorardım?
  YukseLL Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-03-2014, 02:17 PM
 2. Fethullah Gülen'den yeni açıklama
  YukseLL Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-12-2013, 06:25 PM
 3. Fethullah Gülen'in CIA Bağlantısı
  SOSYALİST Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 28-02-2013, 05:47 PM
 4. M. Fethullah Gülen
  ashenarşi Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-03-2011, 07:26 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık