+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Para kazanmak sadece çalışma ve hırsla olmaz, zeka da gerekir..

Eğlence ve Mizah Kategorisinde ve Günün Fıkrası Forumunda Bulunan Para kazanmak sadece çalışma ve hırsla olmaz, zeka da gerekir.. Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Para kazanmak için zeka gerekir.. New York'ta bir bankanın önünde duran son model Rolls Royce otomobilden inen adam, hızlı adımlarla

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.421
  Beğenmiş
  71
  Beğenilmiş
  18
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93740

  Para kazanmak sadece çalışma ve hırsla olmaz, zeka da gerekir..

  Para kazanmak için zeka gerekir..

  New York'ta bir bankanın önünde duran son model Rolls Royce otomobilden inen adam, hızlı adımlarla bankaya girdi ve önüne çıkan ilk görevliye, bireysel kredi için başvuruda bulunmak istediğini söyledi. Görevli onu, müşteri temsilcisine götürdü. Adam, çok acele bir is için Avrupa'ya gitmek zorunda olduğunu ve bu nedenle bir hafta vadeli beş bin dolar krediye gereksinim duyduğunu söyledi.

  Müşteri temsilcisi kısa bir araştırma yaptıktan sonra. "Ticari ve mali sicilinizi inceledik. Bu krediyi almanız için bir engeliniz yok" dedi ve ekledi: Fakat bir konuyu belirtmeliyiz. Bizim bankamızla daha önce hiç çalışmamışsınız. Banka olarak sizi resmen tanımıyoruz. Bu nedenle, söz konusu krediyi verebilmemiz için karşılığında sizden bir teminat almak zorundayız".

  Adam cebinden Rolls Royce'un anahtarını çıkardı, bankanın müşteri temsilcisine uzattı: "Çok acelem var, uçağa yetişeceğim." dedi. "kapıdaki Rolls Royce' umu teminat olarak alabilirsiniz". Kredi işlemleri çok hızlı bir bicimde tamamlandı. Banka Rolls Royce otomobili bankanın garajına çektiler, adama da beş bin dolar krediyi verdiler.

  Müşteri temsilcisi, kişisel merakını gidermek için bir hafta boyunca özel bir araştırma yaptı ve bankalarının bu yeni müşterisinin çok büyük bir is adamı ve çok büyük bir servet sahibi olduğunu öğrendi. Bir hafta sonra adam yeniden gelip, borcunun anaparası beş bin dolarla, bir haftalık faizi dokuz bucuk doları ödedikten sonra, müşteri temsilcisi bir turlu yenemediği merakının dürtüsüyle sordu:

  "Sizin, çok büyük bir is adamı ve çok büyük bir servetin sahibi olduğunuzu öğrendim" dedi. "Yalnızca kişisel merakımdan soruyorum. Lütfen söyler misiniz, sizin için çok küçük bir miktar olan beş bin dolarlık krediye neden gereksinim duydunuz?"

  Adam hafifçe gülümsedi: "Siz de bana lütfen söyler misiniz?" dedi. "Böyle lüks bir otomobili, New York'ta hangi kapalı garaja, bir hafta boyunca dokuz bucuk dolara bırakabilirsiniz?

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jan 2014
  Mesaj
  15
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  4

  Cevap: Para kazanmak sadece çalışma ve hırsla olmaz, zeka da gerekir..

  hhaha çok iyiymiş bu :)

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jul 2016
  Mesaj
  28
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  2
  Rep Gücü
  1

  Cevap: Para kazanmak sadece çalışma ve hırsla olmaz, zeka da gerekir..

  3 tane japon sırayla uçaktan atlamışlar ; japonlar ölmüş sıra da kırılmış D:

Benzer Konular

 1. Sınav kazandıran çalışma saatleri
  YukseLL Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 17-02-2017, 01:43 PM
 2. Sınav Öncesi Çalışma Sistemi Nasıl Düzenlenmeli?
  YukseLL Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-07-2015, 01:38 PM
Yukarı Çık