+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Pirincin Kilo Kontrolünde Etkisi Büyük

Supermeydan Mutfağı Kategorisinde ve Dünya Mutfakları Forumunda Bulunan Pirincin Kilo Kontrolünde Etkisi Büyük Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Pirincin Kilo Kontrolünde Etkisi Büyük Yapılan araştırmalar gösteriyor ki son yıllarda ABD’deki kadınların çoğunluğu kilolarına özen gösterirken, pirinç de kadınların

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Feb 2012
  Üye Numarası
  146493
  Mesaj
  4
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  5

  Pirincin Kilo Kontrolünde Etkisi Büyük

  Pirincin Kilo Kontrolünde Etkisi Büyük


  Yapılan araştırmalar gösteriyor ki son yıllarda ABD’deki kadınların çoğunluğu kilolarına özen gösterirken, pirinç de kadınların fazla kilolarla savaşı kazanmasına büyük rol oynuyor. “California Rice Commission” verilerine göre; yarım fincan düşük kalorili pirinç pişmiş olarak servis edildiğinde 103 ile 108 kalori içeriyor. Pirinç aynı zamanda sebzeler ve yağsız et proteinleri gibi sağlıklı gıdalar için iyi bir eşlikçi.

  Pirinç yemek beslenmeyi düzenliyor
  Iowa State University tarafından gerçekleştirilen bir çalışma, pirinç yiyen kişilerin beslenme düzeninin pirinç yemeyenlere göre daha sağlıklı olduğunu, bu kişilerin daha fazla meyve ve sebze yediğini, daha az şeker ve yağ tükettiğini ve beden kitle endekslerinin daha düşük olma eğiliminde olduğunu kanıtladı. Pirinç, öncelikle kompleks karbonhidratlardan oluşuyor, glisemik endeks (GI) değeri orta düzeyde (beyaz pirinçte 64 ve kahverengi pirinçte 50) yapılan araştırmalar bunun kan şekeri düzeyini ve yeme isteğini kontrol etmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor. Ayrıca pirinç genellikle sebzeler gibi diğer gıdalarla birlikte yendiğinden, pirinç içeren bir yemeğin glisemik yükü genellikle daha da düşük oluyor.

  Araştırmalar kahverengi pirinç gibi kepekli hububatları çok tüketen kadınların, tatlılardan rafine ya da boş karbonhidrat kalorileri alan kadınlardan daha zayıf olma eğiliminde olduğunu gösteriyor. Kepekli hububatlar genellikle zenginleştirilmişlerden daha çok lif içeriyor ve lifin sağlıklı bir kiloya erişmeye ve bunu korumaya yardımcı olduğu biliniyor.
  Ekli Thumbnails Ekli Thumbnails california-foto-1.jpg  

Benzer Konular

 1. Ahlakın Dile Etkisi
  atmaca34 Tarafından Kültür, Sanat Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 25-03-2008, 02:48 PM
 2. Yorum: 0
  Son mesaj: 23-02-2008, 11:43 PM
 3. Radar kontrolünde hız levhaları kalkıyor
  ErDaLL Tarafından Oto Haber, Kampanya Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-02-2008, 06:27 PM
 4. Sera etkisi nedir ?
  Go[rk]eM Tarafından Çevre Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-02-2008, 09:42 PM
 5. Anne elinin etkisi..
  YukseLL Tarafından Anne Baba ve Çocuklar Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 01-11-2007, 09:37 AM
Yukarı Çık