Merhaba!

2010 DPY
Devlet Parasız Yatılılık Bursluluk Sınavı Sonuçları


2010 yılındaki (DPY-2010) Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığınca açıklandıktan hemen sonra e-Sorgulama.com sitesinden duyuru yapılacaktır.

Devlet parasız yatılılığı kazandığı halde bu okullara parasız yatılı kaydını yaptırmayan öğrencilerin ilgili yönetmelik gereğince bursluluğa geçirilmeleri mümkün değildir. Bursluluğu kazanan öğrenciler, bu haklarını öğrenim gördükleri veya kayıt yaptırdıkları Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda kullanabilir. Özel okullara kayıt yaptıran ve öğrenimlerine bu okullarda devam eden öğrenciler bursluluktan ve parasız yatılılıktan faydalanamaz. Parasız yatılılık sınavını kazanan öğrenciler nakil şartlarını taşısalar bile en az bir ders yılı nakilleri yapılmaz. Öğrenciler, tercihlerini bu durumu göz önüne alarak yapmaları gerekmektedir. Cinsiyetine, okul türüne alan ve dalına uygun pansiyonu olmayan okulları tercih edip kazananlar parasız yatılılık hakkından faydalanamaz. Bu durumdaki öğrencilerin bursluluğa geçirilmeleri de mümkün değildir.

2010 DPY Sınavına girecek öğrenciler için;


Geçmiş yıllara ait Bursluluk sınavı (DPY) sorularına sitemizde bulunan soru bankalarına aşağıdaki adresten erişebilmeniz mümkündür.

forum.vatan.tc Devlet Parasız Yatılılık Bursluluk Geçmiş Yılların Sınav Soruları | e-Sorgulama.com


2010 Yılı içerisinde yapılacak olan DPY sınavlarının tarihleri:


-Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (5. sınıf ile 9, 10 ve 11. sınıflar için): 2 Mayıs 2010
-Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (8. sınıflar için) : 5 Haziran 2010
-Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (7. sınıflar için) : 6 Haziran 2010
-Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (6. sınıflar için) : 12 Haziran 2010

2010 DPY Devlet Parasız Yatılılık Bursluluk Sınavı Sonuçları | Vatan.TC