Dün ispanyol Sevilla Tv kanalında boğa güreşi vardı. Ama bu güreş boğa ile sarmaş dolaş Grekoromen ağır sıklet değil .Bilek güreşi hiç değil.

Matador Boğayı öldüremedi. İnce kılıcı boynunun kenarından içine bütün barsaklarına Böğründen kadar soktu kan fışkırıyordu ama Boğa ölmedi.

Sonra baktı ki hayvan ölmeyecek , Halk ölmesini istiyor. Yoksa matador yarışmayı kazanamayacak. Başka bir kılıç getirdiler. Kılıç ucu keskin biraz daha iğne gibi. batırma yeri sınnırı var.

Matador Yere çökertemediği hayvanın yanına yaklaştı Ve başının omurilik bölgesine sapladı , Hayvan yine ayaktaydı.
2nci hamlede yine beyninden çıkan omurilik bölgesindeki sinirleri hedef aldı.
Bıçağı sokmasıyla hayvanın yere düşmesi bir oldu. 1 saniye sürmedi.


İnsan vücudu da bundan farklı değil,
Kadınların kemik erimesi omurilikteki omur kemikleri zayıflar bunlar oynak kemiklerdir.
Omurilik içinden birçok hayati görevi yapan sinirler geçer. Kemik erimesi esnasında kadının beli bükülür. Erime devam ederse bünyeye göre kemik zayıfladıkça kırılma riski artar. Omurilik kemiği zedelenirse-kırılırsa
Anneniz Felç olur. Çünkü kumanda eden sinirlerin geçtiği yer ezilmiştir ölmüştür.

Omurilikte herhangi bir yer zedelenirse gözünüz görmeyebilir ,sağ tarafınız tutmayabilir. Ağzınız konuşma yeteneğini kaybedebilir. Bu artık Bitkisel hayattır. Tamir edilmesi zordur.

Omuriliğinizi darbelerden koruyun, kemik erimenizi engelleyin,annenizin Belim ,Belim ağrıyor demelerini yabana atmayın. Felç olmak için saniyenin 10da biri kadar zaman yeterlidir. Matadorun Boğaya sapladığı bıçakla yığılması gibi. Boğa hala ölmemişti Felç olmuştu.
Ha bundan sonra neler oldu klasik hikaye felç olan acı çeken boğanın kuyruğunu canlı canlı keserler. Matador bunu alır Arenanın yetkilisi Krala verir. Boğa canlı felçli halde arenada atlarla sürüklenir. Herkese göre Boğa ölmüştür.


düşünce kurgu Tarafıma aittir
senolmutlu@2009 Supermeydan