Merhaba

Siğil

Viral kökenli bulaşıcı bir hastalık olup, etkeni human papilloma virüs (HPV) diye adlandırılan bir virüs ailesindendir. HPV virüsünün birçok alt gurubu vardır. Siğillerin bulaşma şekli hastalıklı deri ile temas şeklindedir. Bu nedenle de siğil taşıyan kişiler bunu diğer aile bireylerine ve arkadaşlarına bulaştırabilirler. Siğiller özellikle de bağışıklık sisteminin güçsüz kaldığı durumlarda ortaya çıkmaktadır. Siğillere, egzama gibi rahatsızlıklardan şikayetçi olan çocuklarda daha sık rastlanır.

Siğil için önerilen modern tıp tedavileri:

Siğiller kimi zaman doktorlar tarafından yakılmaktadır. Ameliyatla temizlenen si*ğiller de vardır. Birçok doktor siğilleri kendi haline bırakarak, zaman içinde iyileş*mesini tercih eder.


Doğal sağlık tedavileri:


• Kanayan ve su toplayan siğiller için mazı adlı bitki kullanılabilir.
• Homeopati alanında “causticum” olarak bilinen bitki yüz ve parmak uçla*rında çıkan siğiller için uygundur.
• Yaban yasemini ellerin tersinde bulunan sert ve pürüzsüz görünümlü siğil*ler için kullanılabilir. Bu bitki homeopati alanında “dulcamara” olarak bi*linmektedir.
• Homeopati alanında kullanılan “Kali Mur.” adlı madde ellerde çıkan siğil*ler için uygundur.
• Homeopati alanında kullanılan “Nat. Carb.” adlı madde topuklarda görü*len siğiller için uygulanabilir.
• Her gün siğillerin üzerine taze bir limon parçası sürün ve bu bölgeyi bandajlayın. Deriden ayrılan siğil parçası olursa, temizleyin.
• Mantar enfeksiyonunu önlemek için siğilli bölgeye sarımsak sürün. Çocuğu*nuzun bağışıklık sistemini artırmak için yemeklerine sarımsak ilave edin.
• Birkaç damla limon yağını siğillerin üzerine sürün. Bu uygulamayı siğiller kayboluncaya kadar tekrarlayın. Siğiller temizlendiğinde, E vitamini yağının içine damlattığınız birkaç damla lavanta yağını temizlenen bölgeye uygulayın ve bu işlemi haftada bir tekrarlayın. Bu şekilde siğillerin yeniden ortaya çıkmasını önlemiş olursunuz.
• Süt otu olarak bilinen ve homeopati alanında “milvvort” olarak bilinen bitki ezilerek doğrudan siğillerin üzerine uygulanabilir.
• Bazı insanlar kendilerinde siğilleri yok eden bir gücün olduğunu iddia etmek*tedir. Böyle bir insan karşınıza çıkarsa, denemenizde fayda var. Bu size biraz komik gelebilir ama denemekle bir şey kaybetmezsiniz.

Faydalı terapiler

Homeopati, herbalizm ve Ayurveda.

Evde yapabilecekleriniz

Çocuğunuzun bağışıklık sistemini güçlendirin. Mantar enfeksiyonlarının oluşma*sını önlemek için çocuğunuzun beslenme sistemine “asidofilus” tabletlerini de ek*leyin. Asidofilus, sindirim sisteminin faaliyetlerine yardımcı olan ve zararlı bakte*rilerle mücadele eden iyi huylu bakterilerden biridir.

Siğil tedavisi, ilacı, siğiller, siğil ameliyatı, siğil estetiği, siğil için şifalı bitkiler, bitkisel tedavisi, nasıl iyileşir, ne yapılmalı » tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir