+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Lazer Epilasyon Nedir?

Güzellik, Bakım, Makyaj Kategorisinde ve Vücut Bakımı Forumunda Bulunan Lazer Epilasyon Nedir? Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jul 2014
  Üye Numarası
  151342
  Mesaj
  4
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  3

  Lazer Epilasyon Nedir?

  Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. Lazer epilasyon amacı ile en çok kullanılan cihazlar üç çeşittir. Bunlar alexandrite lazerler, diode lazerler, nd; yag lazerlerdir. Bu isimlendirme lazer ışınlarının nanometre olarak adlandırılan dalga boylarına göre yapılmıştır. Bu lazerlerin cilde uygulandığında oluşturduğu etkiler birbirinden farklılıklar göstermektedir. Bilimsel yayınlar farklı bölgelerde ve farklı cilt tiplerine göre başarı oranlarının değiştiğini göstermektedir. Bizim gözlemimizde aynı yöndedir. Bu nedenle lazer uygulanan merkezlerde en azından diode ve alexandrite lazerin birlikte bulunmasının gerektiğini düşünmekteyiz.
  Lazer ile kıl köklerindeki hücreler yakılarak hasara uğratılır. Kıl kökü tarafından emilen enerji ısıya dönüşerek kılın kök hücresini tekrar büyüyemeyecek şekilde tahrip eder. Milisaniyeler içinde cilde uygulanan lazer ışını, cilt hücrelerine zarar vermeden geçerek kıl kökündeki renk pigmentleri tarafından emilir.
  Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilir.
  Lazer iyonize olmayan enerjidir. Bu nedenle da hücre mutasyonu etkilenmez. Lazer epilasyon da kullanılan tüm lazer tipleri yalnızca kıl foliküllerini (kılın kök hücrelerini) hedefler.
  Lazer epilasyon ile kökleri tahrip olan kıllar tekrar çıkmamaktadır. Amerikan FDA nın da onayladığı bu durum uzun süreli klinik lazer epilasyon çalışmaları sonucunda bilimsel olarak kanıtlanmıştır.  KAYNAK

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Ad Soyad
  mgskozmetikmedikal
  Üyelik tarihi
  May 2015
  Üye Numarası
  152410
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  1
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  0

  Cevap: Lazer Epilasyon Nedir?

  Lazer epilasyon cihazları hakkında bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Konular

 1. Lazer Epilasyon Kalıcımı?
  Artel Tarafından Güzellik, Bakım, Makyaj Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 22-07-2014, 03:33 PM
 2. Lazer Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler
  medica Tarafından Cilt Bakımı Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-07-2010, 10:04 PM
 3. Epilasyon Nedir ?
  zafercarti Tarafından Cilt Bakımı Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-06-2010, 12:31 AM
 4. Epilasyon zamanı
  simqe Tarafından Vücut Bakımı Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-03-2010, 04:22 PM
 5. Lazer Epilasyon Kanser Yapar mı?
  İnci Tarafından Sağlık Sorularınız Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 08-11-2009, 02:13 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık