Kırışıklıklara Karşı Yüz Egzersizleri Nasıl Olmalıdır?

Cildinizin tazeliğini korumak ve kırışık oluşumunu önlemek için dikkat edilmesi gereken ilk madde cilt temizliğine çok dikkat edilmesidir.İkinci adım ise cildinize yapacağınız ufak egzersizler olacaktır…Kırışıklıklara Karşı Egzersiz

Yapacağınız bu egzersizler sayesinde kan dolaşımınız hızlanacak.Kan dolaşımının sağlıklı olmaması,cildinizde soluk bir görüntüye neden olur.Aynı zamanda kırışıklıklara da zemin hazırlar.Egzersizleri düzenli bir şekilde yaptığınız zaman olumlu sonuçlar alacaksınız.

Yüz Egzersizleri VideoMimik hareketini sağlayan kasların defalarca kasılıp gevşemesi sonucunda esnekliğini kaybeden ciltte ilerleyen yaş faktörüde eklendiğinde derin izler otaya çıkmaktadır.Yüz kasları bedenin diğer kasları gibi kendini destekleyemez.Yüz ifadesinde oluşan değişiklikler dışında kaslar hiç çalışmamaktadır.Sonuç olarak yüz kasları zayıflamaktadır.

Düzenli sporun vücut kaslarına olan yararı gibi, bilinçli kas antremanıda yüz kaslarını güçlendirmektedir.

Sarkık yanaklar için;

Gülümseyin ve parmaklarınızı yanaklarınızın üzerine koyun.Ağız ve yanak kaslarınız kulaklarınıza kadar kasıp,bırakın.

Dudak kenarlarında oluşan sarkmalar için;

Dudaklarınızı dişlerinizin arasına alın ve ağzınızın yan kısmındaki kasları yukarı doğru itin.Bu hareket ayrıca üst dudağınızda kırışık oluşumunuda engelleyecektir.

Göz etrafında oluşa kırışıklıklar için;

Parmaklarınızı gözlerinizin iki yanına koyun.Hafifçe yanlara doğru itin ve gözlerinizi yarı kapatın.Göz çevresi kaslarını sıkın ve gevşetin.

Yorgun gözler için;

Gözlerinizi açabildiğiniz kadar açın.Kısa bir süre bekledikten sonra normal hale dönün.Göz kapaklarında sarkma olanlar, bu arada göz çevresi kaslarınıda sıkmalıdırlar.

Alın çizgileri için;

Parmaklarınızı kaşlarınızın üzerine koyduktan sonra aşağı doğru itin.Oluşan basınca alın ve kaş kaslarınızla karşı koyun.Kısa bir süre sonra gevşetin.

Yüzde oluşan sarkmalar için;

Çenenizi ileriye doğru uzatın ve ağzınızı iyice açın.Boyun ve çene kaslarınızı iyice kasıp, bırakın.Yanakları ve çeneyi sıkılaştırmaya yarayan bu hareketin çok büyük yararları vardır.Bu egzersizler cilt için büyük önem taşıyor.

Ancak unutmamanız gereken en büyük etken,yorgun ve gergin bir yüz,insanı bir kaç kırışığın gösterdiğinden çok daha yaşlı ve çökük gösterir.Onun için yüzünüzden gülümsemeyi hiç eksik etmeyin…

kozmetikestetik.com