MerhabaTavsiye 1:
Önce kahvaltı sonra tıraş


Uyanır uyanmaz tıraş olmaktan kaçının. Önce kahvaltı yapın. Bu süre zarfında uyurken cildinizin dışarı salgılamış olduğu sıvı geri çekilir ve yerine folikül salgılar. Böylece sağlıklı olan cilt yüzeyiniz tıraş bıçağının yapacağı tahrişten korunmuş olur. Sonuç: daha kaygan bir tıraş, daha az tahriş ve sakalların çıkışını geciktirme.

Tavsiye 2:
Kırışıklığı yenebilirsiniz


Glikolik asit ve laktik asit gibi alfa hidroksi asitler (AHA) cildinizin en üst tabakasını ve ölü deriyi soyup alırlar. Cildinize haftada 1 defa içeriğinde AHA bulunan bir peeling yaparsanız, bu cilt yüzeyinizin daha pürüzsüz bir hal almasını sağlar. Böylece hücresel yenilenme sağlamış olursunuz.

Tavsiye 3:
Parfümü doğru noktalara sıkın


Çoğumuz parfümü kıyafetlerimize sıkmak gibi bir hata yaparız. Oysaki bir parfümün kokusu en iyi ciltteki yağla birleştiğinde ortaya çıkar. Vücut ısınız arttıkça kokunuz da daha çok ortaya çıkar. Dolayısıyla parfümü önce vücudunuzun alt kısımlarına, sonra da bilek ve boyun gibi nabzınızın attığı noktalara sıkın.

Tavsiye 4:
Daha iyi fırçalayın


Diş fırçalama sürenizi artırmak fırçalama tekniğinize oranla dişlerinize daha çok fayda sağlar. 40 saniyelik fırçalama süresine ekstra bir 40 saniye daha eklerseniz dişlerinizde biriken plakaları yüzde 21 oranla daha iyi temizlemiş olursunuz.

Daha İyi Bir Bakım - *MSN Erkek - Kişisel Bakım