Havalar soğudu, yağmur zamanı kendini göstermeye başladı derken hepimiz dolaplarımızda yaz temizliği yaparak kışlıklarımızı ortaya çıkardık bile. Küresel ısınma müsubetinden dolayı belki şiddetli bir kış mevsimi yaşayamayacağız; ama yine de önlem almak en iyisi.
Markaların sonbahar-kış koleksiyonlarını görücüye çıkarttıklarını da göz önünde bulundurursak, erkek modasını şöyle bir mercek altına alalım.
2007-2008 Sonbahar Kış sezonunun öne çıkan en önemli parçaları 3 grupta incelenebilir:

İrlanda’nın bağrı yanık doğasından kopup gelen “Çiftçi Tarzı”, eşsiz cennet yeşilliğin içinde yaşayan İrlanda sakinleri için rahat, geçimlerini sağladıkları tarım hayatına uygun kıyafetler içeriyor. Kış döneminin çok yağmurlu geçtiğini düşünürsek Marc Jacobs, Paul Smith, Ralph Lauren, Rag&Bone gibi tasarımcıların bu ülkeyi feyz alıp koleksiyonlarında kasketler, pantolon askıları, ceket içine giyilen iç yelekler, yün atkılar, Wellington(Wellies) tarzı botlara yer vermelerine şaşmamalı. Bu trend sayesinde tipik bir golf oyuncusuna benzeyeceğiniz muhakkak.


Tepelerin kralları diye adlandırdığımız kayakçılara atfen kış sporları ile uğraşan erkekler de unutulmamış ve bu sezon “Kış Sporcusu” tarzı öne çıkarılmış . Gucci, Missoni, Balenciaga, Michael Kors, Michael Bastian gibi isimler 2008 sonbahar-kış koleksiyonlarında bolca kayak, snowboard aksesuarları kullanarak içimizi ısıtmaya çalışıyorlar.


Blade Runner, Children of Men gibi fütüristik filmlerden feyz alan bu tarzı “Geleceğin Ajanları” diye adlandırmak yanlış olmaz. John Galliano, Alexander Mcqueen, Raf simons, Miu Miu, Costume National, Emporio Armani, Rock&Republic gibi markalar polis merkezlerinden fırlamış, kendini gizleyen kıyafetlerle ortamlarda dolaşan ajan erkekler yaratıyorlar. Kalın paltolar, siyah deri eldivenler, kar maskesini andıran bereler bu trendin öne çıkan parçaları.

alıntı...