LovePlus+ isimli Japon şirketi, aşk özlemi çeken erkekler için sanal sevgililer üretti.

Kısa sürede büyük popülerlik kazanan oyun tam bir yaşam biçimi haline geldi. Erkekler 3 kızı sevgili olarak kabul edebiliyor. Arsız Rinko, ağırbaşlı Nene ve iyilik timsali Manaka...Japonya'nın tursitlik bölgesi Atami'nin de yeni gözdesi bu sanal-gerçek çiftler...Japonların artık tatil için Avustralya ve Hawaii'yi tarcih etmesi nedeniyle müşteri kaybeden turizmciler, yeni versiyon sevgililer için özel kampanyalar.

İyilik timsali manaka

"Çift ödeme yapmak isteyen çıkıyor"

1937'den beri hizmet veren Hotel Ohnoya'nın müdürü Atsurou Ohno, digital dünya içinde yaşayan erkek müşterilerini anlatıyor:

"Oyun dünyalarından kopmamaları için müşterilerimize mümkün oldukça az soru soruyoruz. Dünyanlarının o kadar içindekiler ki, sanal arkadaşları için de ödeme yapmak istiyorlar"

Ağır başlı nene

"Yalnızlığımı gideriyorum"

Tatsuya Fukazawa, 19 yaşında bir üniversite öğrencisi... Atami'ye ilk kez gelen Tatsuya, "Romantik bir hayat geçirdiğim söylenemez. Böylece yalnızlığımı gideriyorum. Digital ilişkilerle gerçek arasında pek bir fark yok" diyor.

Arsız rinko

"Sevgilimle yürüyüş yapacağım"

Shunsuke Kato da Atami'ye sanal sevgilisiyle gelenlerden...

"Çalıştığım günlerde sadece 10 dakika ayırabiliyorum. Boş günlerimle 1-2 saati sevgilimle geçiriyorum. Buraya daha fazla zaman geçirebilmemiz için geldim. Ona zaman ayırmadığım için biraz kızgın ve ilişkimiz ilk günkü sıcaklığında değil"

mynet