+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Müjdee! "Sinan Sofuoğlu" Şampiyonası

Motorsiklet Forum Kategorisinde ve Moto GP Forumunda Bulunan Müjdee! "Sinan Sofuoğlu" Şampiyonası Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> 2008 Sezonu başında TMF ye gönderdiğimiz etkinlik listesinde yer alan MAHALLİ yarış için takvimimiz oluşturuldu ve tarihleri belirlendi.. Türkiye Motosiklet

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye SGOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Nerden
  united states of KONYA
  Yaş
  34
  Mesaj
  1.248
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  3819

  Müjdee! "Sinan Sofuoğlu" Şampiyonası  2008 Sezonu başında TMF ye gönderdiğimiz etkinlik listesinde yer alan MAHALLİ yarış için takvimimiz oluşturuldu ve tarihleri belirlendi..
  Türkiye Motosiklet Fedrasyonu'nu oluşturan "Organizatör Kulüp" lisansına sahip kullübümüzün, yönetim kurulu kararıyla aldığı ve İl Spor Müdürlüğü , TMF ve İzmir Pınarbaşı Yarış Pisti'ne resmi yazı ile duyurulan Yarış Takvimi oluşturulurken Ulusal Şampiyona takvimi ile çakışmaması için özen gösterildi.
  Hemen hemen tüm yarışçıların, sponsor olan kurumların, bu sporu çok seven kişilerin Kulübümüz'den bu konuda arzulu istekleri dogrultusunda bu organizayonu planladık.
  İzmir Yarış Pistinde yapılacak olan "3" yarıştan oluşan MAHALLİ ŞAMPİYONA için aldığımız büyük destek sadece Yarışçı ve Takımlardan oluşmuyor..
  Bölgesel ve Ulusal basın organlarınında desteğini arkamıza alarak bu organizayonu düzenleyecegiz.
  Motosiklet sporunu sadece camia içindeki mevcut seyircisine değil tüm gençlere sevdirmek için çok önemli çalışmalar planlandı
  İzmir Pınarbaşı Yarış pistinde yapılacak olan ŞAMPİYONA nın tanıtımı için hem Büyükşehir Belediyesi hemde İzmir Valiliğinden destek sözü aldık.
  FEDARASYONUMUZA yazdıgımız 324-1 karar sayılı talebimizin onayından sonra oluşturulan ORGANİZASYON EKİBİ çalışmlarını başlatacaktır..

  Bu şampiyona pistlerde hayatını kaybeden Sinan Sofuoğlu adıyla duyurulacak ve Şampiyon yaşatılacaktır.

  Bu şampiyonanın yapılacagı İZMİR PINARBAŞI YARIŞ PİSTİ içerisinde Barış Tok, Tolga Uprak, Eray Ürkmez, Sertaç Terzi, Burak Albayrak gibi tecrübeli pilotlardan oluşan kurul ile inceleniLEcek ve saptanan tüm güvenlik önlemleri pistte alınacaktır.
  Motordelisi Kulübü ve destekleyen takım-kurumlar pistte güvenli yarış yapılması için bir EKİP KUARARAK BİZZAT ÇALIŞMALARI TAKİP EDECEKLERDİR.

  Buna göre Motordleisi Kulübü tarafından organize edilecek olan "Mahalli Yarış" aşagıdaki gibi resmen duyurulmuştur..

  Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanlığına

  Sayın Süleyman MEMNUN
  Başkan Yardımcısı

  İzmir ilinde faliyet gösteren klübümüz İzmir Yarış Pisti 'nde aşağıdaki
  tarihlerde “mahalli motosiklet pist yarışı” organize etmiştir. Gereğini emir ve
  müsadelerinize arz ederim.


  Hakan DİNÇER
  Motor Delisi Klübü Başkanı


  Mahalli Yarış Tarihleri

  23-24 Agustos 2008
  6-7 Eylül 2008
  11-12 Ekim 2008


  Yapılacak Yarışlar

  1- ) 600 cc A Grubu
  2- ) 600 cc B Grubu
  3- ) 1000 cc A Grubu
  4- ) 1000 cc B Grubu
  5- ) 125 cc
  6- ) 250 cc
  7- ) Enduro Pist ( Kategorilendirilecek )

  TMF nin önümüzdeki haftaiçinde kulübümüze göndermesini beklediği ONAY yazısından sonra afiş, broşür, yazılı-görsel basın tanıtımlarıyla bilgilendirme kamuoyuna yapılacaktır..

  Motordelisi Spor Kulübü
  Yönetim Kurulu


  alıntı: motordelisi
  Konu SGOR tarafından (18-07-2008 Saat 11:14 PM ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye SGOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Nerden
  united states of KONYA
  Yaş
  34
  Mesaj
  1.248
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  3819

  Cevap: Müjdee! "Sinan Sofuoğlu" Şampiyonası

  Yukardaki yazıda duyurdugumuz ve bu sezon kaybettiğimiz şampiyon “Sinan SOFUOĞLU” adıyla organize etmeyi planladıgımız “Mahalli Şampiyona” , tüm yeterliliğe sahip olmamıza rağmen TÜRKİYE MOTOSİKLET FEDERASYONU tarafından “Yetersizlik” gerekçe gösterilerek AsBaşkan Süleyman MEMNUN imzasıyla ONAYLANMAMIŞTIR…
  Oysaki ülkemizde yapılan MotoGP şampiyonası için 12 hakem veren ve bu DÜNYA organizasyonunda HAKEM katkısıyla ne kadar donanımlı oldugunu gösteren Motordelisi kulübü olmuştur.
  TMF, kulübümüzden “Organiztör Lisansı” yıllık ücretini 2008 sezonu başında tahsil etmiştir, Bu demektirki ; MD Spor Kulübü altyapısı ve donanımıyla yarış organize edecek yeterliliğe sahiptir.
  Yine aynı TMF , 2008 sezonuyla ilgili etkinlik planlamalarımızı bizden istemiş , kulübümüz resmi yazısı ile TMF ye mahalli şampiyona yapacağını bu etkinlik bildirisinde TMF ye resmen ibraz etmiştir.
  O dönemde hiçbir şekilde kulübümüze “Siz yetersizsiniz” şeklinde bir uyarı gelmediği gibi, bu yarışları organize etmemiz için bize AİDAT karşılıgında TMF tarafından bu yetki verilmiştir.
  Yarış yapma yetkisini kulübümüze veren ve bunun için YILLIK ücreti tahsil eden TMF, hiçbir dayanağı olmayan bir kararla hemen hemen tüm yarış takımları, sporcular ve kurumların büyük özlemle beklediği MAHALLİ ŞAMPİYONAYI onaylamıyarak , camiada TMF için söylenenleri haklı çıkarmıştır.
  Oysaki konunun özü herkes tarafından bilindiği gibi TMF yönetimindeki bazı isimlerin İzmir Yarış Pisti ile olan kişisel problemleridir.
  Hatırlanırsa; 2007 Yarış sezonundaki takvimde tüm pist yarışlarını KÖRFEZ Pistine veren TMF , hiçbir açıklama yapma gereği duymadan, tamemen kişisel çıkarlar gözetilerek İZMİR ilini hiçe saymıştı.
  Bu düşüncenin talep ettiğimiz yarışlara ONAY verilemesinde büyük etkisi olduğunu herkes bilmektedir.

  Yeterli görülmediğimiz için onaylanmayan talebimiz bir “MAHALLİ ŞAMPİYONA” ve hiçbir kulüp bu spor için YETERLİ olarak yola çıkmaz.
  Yeterlilik tecrübeyle kazanılır , tecrübe kazanmak içinse uygulama gerekir.
  Hem yarış organizasyonunu onaylamayan hemde kulüplerden yeterli olmaısnı beklemek 3.Dünya Ülkelerinde bile olmayan bir düşünce midir ? , yoksa herkesin dillendirdiği gibi TMF bazı kişilerin şahsi çıkarlarıyla yönetilen bir kurum mu olmuştur ?
  Türkiye Motosiklet Federasyonu bu kararıyla MOTOSİKLET sporunu yapmak için değil, yapılmasına engel olmak için çaba gösteren bir Federasyon oldugunu tescillemiştir.

  Bu düşünce ile kulübümüz, dernekler-federasyonlar yasası konusunda uzman avukatlarla işbirliği içinde TMF nın bu kararı için tahkim kuruluna gidecek ve geçmişe yönelik tüm TMF kararlarıyla UYUŞMAYAN ve tamamen kişisel kazanımlar düşünülerek verilen bu kararı bozmak için haklarını kullanacaktır.
  Önce “Organiztör Kulüp” lisansı verilen, sonra bu sporu organize etmek için TMF tarafından yetkilendirilen kulübümüze “Yetersizlik” gerekçesiyle yasak koyan TMF, tecrübe kazanımı ve YETERLİ olmak için bir yerden başlamak gerektiğini bilmiyor mu?
  Çok sevdiğimiz ve uğruna maddi-manevi her şeyimizi verdiğimiz MOTOSİKLET sporu ülkemizde ÖKSÜZ bırakılmayacaktır.
  Bugüne kadar yapılan tüm yasa dışı kararları kamuoyuna sunmak için MOTORDELİSİ SPOR KULÜBÜ olarak çalışacagız ve bu sporu laiki ile ülkemizde yönetecek kişiler TMF de oluncaya kadar yapıcı muhalefetimizi sürdüreceğiz.

  Adı “TÜRKİYE Motosiklet Şampiyonası” olan yarışlarımızı Bulgaristan, Yunanistan gibi ülkelerde yapan TMF , her geçen gün Türk Motosiklet Sporunu baltalayarak geriye götürmüştür.
  Atık ülkemiz yerine yurt dışında yapılan bu spora destek veren mevcut sponsor kurumlar soğutulurken, birçok sponsor firmada sporculara verdiği desteği geri çekmiştir.
  Tribünlere çekmek için senelerce uğraşılan MOTOSİKLET SEYİRCİSİ ise seyredecek bir yarış bile bulamaz hale gelmiştir.
  Şartlarını zorlayarak bireysel yarışan sporcular ise zaten olumsuzluklar içinde yarışıyor iken artık hiç yarışamıyacak duruma getirilmiştir.
  Kulübümüzün bu sezon pistte alınmayan “Güvenlik Önlemleri” sebebiyle yaşamını yitiren Sinan Sofuoğlu adına organize ettiği şampiyona, TMF tarafından kişisel egoların eseri olarak alınan bir kararla red edilmiş ve böylelikle şampiyon Sinan Sofuoğlu’nun yaşatılmasınada izin verilmemiştir.
  MOTOSİKLET Sporunu seven herkesi ama herkesi sağduyulu şekilde göreve çağırıyoruz.
  “Biz ne dersek o olur” gibi saplantılı bir düşünceyle yönetilen TMF kimsenin babasının çiftliği değildir ve buna asla müsade edilemez.

  Kulübümüze TMF tarafından gönderilen 367 Sayılı ve As Başkan Süleyman Memun imzalı RED yazısı incelenecek ve YETERSİZ lik kararının neye göre verildiği ve TMF Yönetim Kurullunun bu kararına imza atan yöneticilerinin kişisel düşünce raporları istenecektir..

  Bundan sonraki aşamada FIM, GSGM, FEDERASYON kural-kanunları çerçevesinde bu YETERSİZLİK gerekçesinin yürürlülüğü, ve kuruluş amacı Motosiklet Sporu olan kulübümüze bu kararın hangi durumlar gözönüne alınarak verildiğiyle ilgili resmi açıklama istenecektir..
  Pazartesi günü önce “Tahkim Kuruluna” ve olası bir red cevabına karşılıkda FIM e başvuracagımızı ve sonuçarını tüm kamuoyu ile paylaşacagımızı bildiririz.
  MOTOSİKLET Sporunu geliştirmek, sporculara değer vermek, bu sporun ülkemizde en iyi şekilde yapılmasını sağlamak için camiada kendini ispatlamış , saygın , kişilikli insanları
  GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ.

  Motordelisi Spor Kulübü


  alıntı: motordelisi.com

Benzer Konular

 1. Dün "canım" olan yarın "düşmanım" olmaz benim...
  Venhar Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 17-09-2010, 08:02 PM
 2. "Gerçek Mümin" ile "Çakma Müslüman" arasındaki farklar
  elosia Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 31
  Son mesaj: 09-02-2010, 03:39 PM
 3. "Hayır demesini bilmeyenin "evet"inin de bir anlamı yoktur."
  İnci Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 26-06-2009, 10:48 AM
 4. "Evin"siz ("oikos"suz) Ekoloji"= "Sözde çevrecilik!"
  kalemsör Tarafından Çevre Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-04-2009, 03:04 PM
 5. Yorum: 0
  Son mesaj: 05-12-2007, 05:50 PM
Yukarı Çık