Hannspree Ten Kate Honda takım pilotları yeni CBR1000RR motosikletine Almeria'da yaptığı test ile kavuştu. Ten Kate Honda geçtiğimiz hafta Philip Island testlerine motorun yetişmemesi nedeniyle katılamamıştı.

Takımın üç pilotu Carlos Checa, Ryuichi Kiyonari ve Kenan Sofuoğlu sabah saatlerinde testler başadı. Motosikletin değişik aksamlarındaki ayarları bulmak için uğraşan pilotların tamamı testten memnun ayrıldıklarını açıkladı. Superbike takımına yeni katılan geçtiğimiz yıl Supersport şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu testlerden sonra şöyle konuştu:

"Çok mutluyum. Bu motosikleti çok sevdim. Geçen yılın makinesiyle bunu karşılatırdığımda yenisi kontrol edebilmek için çok daha kolay. Buna rağmen halen motosikletin bana sağlayacağı en yüksek potansiyeli ile ilgili öğreneceğim çok şey var.

Katar'da 2007 sonunda test ettiğim motosikletten bu motosiklet büyük ve daha uzun, daha dar sanki kendimi Supersport motosikletimdeymişim gibi hissettiriyor. Motor çok güçlü fakat bir önceki motora göre daha kontrol edilebilir görünüyor. Daha önce hiç MotoGP motosikleti kullanmadım fakat yeni CBR1000RR tam hissetmeyi beklediğim hissi veriyor."Kaynak..Otomotorspor...


Test gününden kareler...