Anket: Bayanlara encok yakısan meslek hangisidir?

1. Sayfa, Toplam 6 123 ... SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 54
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Bayanlara en cok yakısan meslek


 2. #2
  Aktif Üye Karakarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Mesaj
  1.415
  Rep Gücü
  296

  Cevap: Bayanlara en cok yakısan meslek

  Çok basit bence.
  Hemşirelik

  Tabii ben ev hanımlığını bir meslek olarak görmüyorum

 3. #3
  1. avatar yarışma birincisi
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Mesaj
  399
  Rep Gücü
  151

  Cevap: Bayanlara en cok yakısan meslek

  en karizmatik meslekler doktorluık ve avukatlık diye düşünüyorum ama bayanın en rahat edebileceği meslek öğretmenlik bence.hemşirelik çok yorucu nöbetlerdir şudur budur.ev hanımlığı da çok güzel ama ben onu meslekten saymıyorum.

 4. #4
  Kıdemli Üye onuc13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Yaş
  46
  Mesaj
  559
  Rep Gücü
  2430

  Cevap: Bayanlara en cok yakısan meslek

  Ev hanımlılığını bir meslek olarak görülmemesini eleştiriyorum.
  Dünyada en önemli, en çok fedakarlık isteyen, en fazla üzerinde durulması gereken meslekler arasında (bence) ev hanımlılığı ilkler arasına girer diyorum.

  Bir aile yapısında kadının çocuklarına hem anne, hem öğretici ve eğitmen olması, toplum içerisinde her türlü kirliliğe sebep olan insanların azalmasına ve gün geçtikçe yok olmasına sebep olur. Böyle olunca da toplum olarak yaşanacak bir dünyayı bizden sonraki nesillere bırakmamız o kadar kolay olur.

  Bütün ev hanımı olan kadınlara da öğreticilik ve eğiticilik bilgilerini devletimizin titizlikle üzerinde durarak vermesi en büyük dileklerimizin arasında olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim

 5. #5
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Mesaj
  6
  Rep Gücü
  11

  Cevap: Bayanlara en cok yakısan meslek

  Bir gün Ensar kadınlarından birisi olan Esma bint-i Yezid, ashabının arasında bulunduğu bir sırada Resulullah'ın (s.a.v) huzuruna vardı ve şöyle arz etti: "Anam, babam sana feda olsun; ben kadınların bir elçisi ve temsilcisi olarak huzurunuza varmış bulunmaktayım. Canım size feda olsun, doğu veya batıda bulunup da benim huzurunuza neden vardığımı duyan her kadın mutlaka benimle aynı şeyleri paylaşacaktır. Arzım şudur ki:

  ALLAH seni hak olarak bütün erkek ve kadınlara göndermiştir. Ve biz sana ve seni gönderen Rabb'ine iman etmiş bulunuyoruz. Biz kadınlar, siz erkeklerin evlerinde oturarak, sizlerin isteklerini yerine getirmekte ve evlatlarınızın yükünü taşımaktayız. Siz erkekler ise Cuma namazı, cemaat namazı, hasta ziyareti, cenaze merasimine katılma, haccetme ve hepsinden de önemlisi ALLAH yolunda cihad etme gibi amellerle biz kadınlara üstün kılınmışsınız. Sonra hacca, umreye veya sınırları korumaya çıktığınızda, elbiselerinizi dokuyan ve çocuklarınızı eğiten yine bizleriz. O halde ey ALLAH'ın Resulü, sevap ve mükafat açısından sizinle bir ortaklığımız var mı?"

  ALLAH Resulü (s.a.v) o kadının bu sözlerinin ardından yüzünü asabına çevirerek şöyle buyurdu: "Acaba bu kadının dini meselelerinden bu şekilde sorması gibi güzel bir konuşma dinlediniz mi?" Ashap da "Ya Resulallah, dediler biz bir kadının böyle konuşabileceğini sanmazdık." Sonra ALLAH Resulü (s.a.v) kadına dönerek şöyle buyurdu: "Ey kadın, git ve seni bekleyen kadınlara söyle ki, sizden her kim eşine karşı vazifelerini en güzel şekilde yerine getirir ve onu hoşnut etmeğe çalışır ve ona itaat etmeğe çalışırsa, erkeklerin alacağı o kadar sevabın hepsi ona da verilecektir." Bunu duyan kadın sevinçli bir şekilde ve tekbir ve tehlil getirerek ALLAH Resulü'nün huzurundan ayrıldı. [8]

  İşte ilahi adalet buna derler. Kadın-erkek arasındaki eşitlik böyle mi sağlanır, yoksa kadınlara da erkekler gibi, yaradılışları gereği kaldıramayacakları bir takım ağır yüklerin ve sorumlulukların yüklenmesiyle mi? Evet insanların amelleri, doğuracağı sonuçlar ile ölçülür; bu açıdan ise görüldüğü gibi kadınlara da erkeklere verilen mükafatların aynısı verilecektir; elbette vazifelerini yerine getirdikleri takdirde.

  Bu mevzunun daha iyi pekişmesi ve bacılarımızın vazifelerini daha iyi müdrik olabilmeleri için birkaç hadisi daha bu bölüme eklemek istiyoruz.

  Resul-i Ekrem (s.a.v): "Bir kadın vefat ettiğinde kocası ondan razı ise, cennete girer." [9]

  Resul-i Ekrem (s.a.v: "Siz kadınlardan herhangi biri, evinde ev işleriyle meşgul olması vasıtasıyla (iman ve ihlas şartıyla) mücahidlerin cihad sevabını alır inşALLAH." [10]
  İmam Cafer-i Sadık (a.s)'dan şöyle rivayet edilmiştir: "Medine'li Müslümanlardan bir kişi bazı işleri için (yolculuğa) çıktı. Çıkarken hanımından o dönünceye kadar evden bir yere çıkmaması için söz aldı. Bu arada kadının babası hastalandı. O birisini Resulullah'a göndererek, kocasının yolculuğa çıktığını ve dönünceye kadar evden çıkmaması için söz aldığını, fakat bu arada babasının hasta olduğunu ve babasını ziyaret için izin verip vermediğini Resulullah'a sordu. ALLAH Resulü cevaben: "Hayır, evinde otur ve kocana itaat et." buyurdu. Bilahare babası vefat etti. Bu sefer kadın gidip de babasına namaz kılması için izin istedi. ALLAH Resulü yine: "Evinde otur ve kocana itaat et." buyurdu. Böylece kadının babası defnedildi. Bu sefer ALLAH Resulü birisini kadına yollayarak şu mesajı iletti: "Hiç şüphesiz ALLAH, kocana itaat ettiğin için seni de, babanı da bağışladı."
  Konu Hamis tarafından (08-05-2007 Saat 01:53 PM ) değiştirilmiştir.

 6. #6
  1. avatar yarışma birincisi
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Mesaj
  399
  Rep Gücü
  151

  Cevap: Bayanlara en cok yakısan meslek

  hakan arkadaşım peki çalışan kadında ev hanımının yaptığı herişi yapmıyo mu evine gelince???en hanımlarını küçümsemiyorum benım annemde ev hanımı aksine en kutsal görevlerden biri ama meslek değil bence.bu benım fikrim.

 7. #7
  Kıdemli Üye onuc13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Yaş
  46
  Mesaj
  559
  Rep Gücü
  2430

  Cevap: Bayanlara en cok yakısan meslek

  Ben şahsen, şu dünya hayatında, insanların zamanlarını geçirdikleri meşguliyetlerini bir meslek olarak değerlendiriyorum. (Bu tartışılabilir)
  Tabiiki, kadınların doktorluk ve öğretmenlik gibi mesleklerde görev alması, elbetteki güzel, takdire şayan bir durumdur.

  Ev hanımı denildiği zaman sadece, yemek yapan, bılaşık yıkayan, temizlik yapan insan gelmiyor benim aklıma...
  Ülkeleri idare eden insanları, anneler yetiştirir.
  Çocuğunu başıboş değil, sürekli kontrol altında tutan, onları topluma kazandırmak için fedakarlık yapan bir ev hanımını düşününüz...

 8. #8
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313

  Cevap: Bayanlara en cok yakısan meslek

  hakan arkadaşıma katılıyorum
  toplum olarak neyi yakıştırdıklarını merak ediyorsanız televizyon reklamlarında kadını neye layık gördüklerini anlaya bilirsiniz.

 9. #9
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesaj
  16
  Rep Gücü
  11

  Cevap: Bayanlara en cok yakısan meslek

  hepsi de yakışıyor kadına ama gerçekten de en çok yakıştırılan hemşirelik sanırım..

 10. #10
  Acemi Üye şєу∂α - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2009
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  147
  Rep Gücü
  2212
  Avukatlık :) kesinlikle :))

1. Sayfa, Toplam 6 123 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Anadolu Tarım Meslek ve Tarım Meslek Liseleri
  dogangunes Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-12-2011, 04:41 AM
 2. Evli Bayanlara Öğütler
  RABİA Tarafından Evlilik ve Aile Foruma
  Yorum: 8
  Son mesaj: 15-10-2008, 05:27 PM
 3. Bayanlara 2008 Yaz Elbiseleri
  dogangunes Tarafından Kadın Modası Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 21-03-2008, 02:15 AM
 4. BAYANLARA ÖZEL‏
  mrs.x.ray Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-01-2008, 05:00 PM
 5. Bayanlara laf atmanın cezası
  SMN Tarafından Hukuk Forum Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 04-12-2007, 08:44 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık