Merhaba

Toxic Coworkers’ kitabının yazarlarından Alan Cavaiola, “Çalıştığınız işin eğlenceli olacağı hiçbir yerde yazmaz.Başrolü Kapmak için Diğerlerini İdare Edin
Yani zorlu tiplerle başa çıkmak durumundasınız,” diyor. İşte bu egzantrik oyuncuların arasından sıyrılıp yıldız olmanın yolları.

Boşboğaz

The Office’deki Dwight Schrute (Rainn Wilson)

Sizi bir basamak olarak kullanmak ister. Bu yüzden bu tiplerle güç savaşına girmeseniz iyi olur. ‘Secrets to Winning at Office Politics’ kitabının yazarı Marie G. Mcintyre, “Üst düzey çalışanlarla ilişkilerinizi güçlendirmeye bakın,” diyor. Bu tiplerin saygısını kazandığınız takdirde Dwight’ın sabotaj girişimleri size zarar vermeyecek, aksine onun ne biçim bir başbelası olduğunu gözler önüne serecektir.

Sağ kol

Simpsonlar’daki Smithers

Onu yukarı çıkma kanalınız olarak kullanın. Donald Trump’ın başkan yardımcısı ve genel sekreteri Rhona Graff “Her şey organizasyonu ilgilendirdiği ölçüde önemlidir,” diyor, “Departmanınızda neler olduğunu, nelerin planlandığını ona da bildirin”. Yaptığınız projeleri şirketteki tüm Smithers’lara iletin. Bırakın kaydettiğiniz ilerlemeleri patrona onlar anlatsın.

Ofis sapığı

Amerikan Sapığı’ndaki Patrıck Bateman (Christian Bale)

Bu saatli bombayı durdurmaya kalkmayın, fakat görmezden de gelmeyin. Caviola, “Onu dinleyin, fakat onu korumaya veya şikâyetlerini düzeltmeye kalkmayın,” diyor. Biraz dinlemek için vakit ayırmak size çok bir şey kaybettirmez. Elde edeceğiniz bir miktar pasif sempati, nihai patlama gerçekleştiğinde sizi şarapnel parçalarından koruyacaktır.

Ofis dedikoducusu

Just Shoot Me’deki Dennis Finch (David Spade)

Geveze kuşlardan uzak durun, vaktinizi boşa harcamış olursunuz. Bunun yerine şirketin bilge kişilerini bulun. Mcintyre “Onlar şirket hakkında her şeyi bilir, size şirketin kültürünü öğretir, işlerin nasıl yürüdüğünü anlatır,” diyor. Kazanımlar dedikodudan değil, bilgiden gelir.

Fıstık

Anchorman’deki Veronica Cornjngston (Christina Applegate)

Mal varlığı, kârlı anlaşmalar için zemin hazırlıyor, değil mi? Bu yüzden Caviola “Patronunuzdan her zaman daha iyisini isteyin,” diyor. Patronlar genellikle kaz gelecek yerden tavuk esirgemezler. Kârlı işleri Veronica alıyorsa, özel bilgi gerektiren alanlarda uzmanlaşın. Para getiren ilgi alanları genellikle şehvet düşkünlerini cezbeder.

Başrolü Kapmak için Diğerlerini İdare Edin - *MSN Erkek - İş Dünyası