Peugeot, Citroen, Skoda'dan sonra Mitsubishi de ralliyi bıraktıMitsubishi, 2006 yılında Dünya Ralli Şampiyonası'nda yer almayacağını açıkladı.
Mitsubishi'nin Dünya Ralli Şampiyonası'na katılmayacağını açıklamasıyla önümüzdeki sezon için organizasyondan çekilen takım sayısı dörde yükseldi. Mitsubishi Dakar Rallisi'nde yarışmaya ise devam edecek.Firmadan yapılan yazılı açıklamada, "Mitsubishi Motors, 2005-2007 arasını kapsayan ekonomik canlanma döneminden sonra 2008'den itibaren Dünya Ralli Şampiyonası'na yeniden dönmeyi umuyor" denildi.
1990'ların sonunda dört kez sürücüler şampiyonluğunu kazanan Mitsubishi 1998 yılında markalarda zirveye çıktı.
Mitsubishi geçtiğimiz sezonu 76 puanla beşinci sırada tamamladı. Geçtiğimiz sezon markalar ve sürücülerde şampiyonluğa ulaşan Citroen'in yanısıra Peugeot ve Skoda da önümüzdeki yıl Dünya Ralli Şampiyonası'nda yarışmayacak.
Mitsubishi'nin de ayrılmasıyla geçtiğimiz yıl mücadele eden altı takımdan geriye sadece Ford ve Subaru kaldı. Fabrika takımını organizasyondan çeken Skoda iki özel ekibe destek verecek.
Ekim ayında yapılan yeni düzenlemeler sonucu giderlerin kısılması üzerine Citroen 2007 yılında ralliye geri dönme kararı almıştı.